| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Atopický ekzem

 Celkem 10 názorů.
 Sylvia Horvathova dcera 3roky 
  • 

Atopický ekzem 

(12.8.2000 21:28:25)
Mojej dcere sa atopický ekzem objavil na jesen v 2rokoch. Na zimu sa veľmi zhoršil a ja som spanikárila. U nás na Slovensku sú Kúpele kde liečia ekzem-Podhajska termálne kúpalisko okres Nové Zámky.Dá sa tam kúpať aj cez zimu. Je tam hotel,penziony,kemp.Je to malá príjemná dedina,kde moju dceru voda zázračne zbavila ekzemu. Okrem vody použivam Balneu thermal,mlieko telové Excipial U Lipolotio, v lekárny robenú masť. Zatial som neprišla na to že by bola alergická na nejakú potravinu,alebo inú látku. Odporúčam aj homeopatickú liečbu. Ja som vyskúšala všetko o čom píšem a volačo určite zabralo,lebo ekzém zmizol.
 Hana, syn 6 měsíců 
  • 

Re: Atopický ekzem 

(16.9.2000 12:24:59)
Mému synovi se v 6 měsících objevil atopický ekzém. Myslím, že nemůže mít potravinové alergie, protože ho stále jen kojím. V rodině se žádný ekzém nikdy nevyskytl a tak nerozumíme, jak k němu mohl přijít. Je možné, že by měl alergii na meteřské mléko? Zatím zkoušíme mazat místa mlékem Excipial U, ale zdá se mi, že je to ještě horší. Prosím poraďte.
 Radka 
  • 

Re: Re: Atopický ekzem 

(16.9.2000 21:05:53)
Pokud se nemýlím, může to být alergie na něco, co jíte vy. Rajčata? Vitamín ? Anebo taky na chlor ve vodě, v níž se koupe.
 Míša, syn 3,5 
  • 

Re: Re: Atopický ekzem 

(16.9.2000 22:49:54)
Radka má pravdu, může to být alergie na něco, co snědla maminka a co přešlo do mléka. Prý poměrně často alergizují citrusové plody. Zkus si, Hanko, vzpomenout, jestli jsi nejedla něco nového, neobvyklého. Nebo nepoužíváte nějaký nový šampón, pěnu do koupele, pleťové mléko, olejíček? A co takovou tu heřmánkouvou tynkturu do vody na koupání? Na tu je taky spousta dětí alergická.
 Alena, Adam, 8 měsíců 
  • 

Re: Re: Atopický ekzem 

(17.9.2000 9:29:20)
Ahoj Hanko,

holky mají obě pravdu. Ta říkáš, že ekzém se u vás neojevil, ale co senná rýma, potravinové alergie, astma? To jsou všechno poruchy ze skupiny atopie a atopie se může projevit všelijak - jednou z variant je ekzém.
Doufám, že je to jen přechodná reakce a počase se to ztratí.
Můj Adam má ekzém už od dvou měsíců a blíží se zima - po krásné pleti už zase nebude ani vidu ani slechu.
I já bych přivítala radu zkušenějších maminek, co na ekzém dávaly - my dostáváme jen glycerinový krém, modrou metylku a žlutou pastu. Nic nemá vylného účinku.
Držím palce, ať vás ekzém zase opustí.
Alena
 Markéta, 9měsíční Veronika 
  • 

Re: Re: Atopický ekzem 

(19.9.2000 22:41:56)
Maminko,
je klidně možné, že se nejedná o atopický ekzém. Může se jednat o reakci na cokoliv - třeba na zbytek prášku v oblečení. My jsme oba alergici, naše miminko má přitom kůži jako alabastr. Já jsem měla atopický ekzém od dvou měsíců, ačkoliv v celé rodině neexistovala jakákoliv alergie. Ona dědičnost není podmínkou, pouze větším předpokladem pro to, že ekzém se objeví. Moje dcerka má kožní reakci na broskve (i v mém mléce) a do druhého dne je pryč po namazání Holtovou mastí. Zkuste jí.
 Alena 
  • 

Re: Re: Re: Atopický ekzem 

(24.9.2000 13:40:14)
Ahoj Markéto,
díky za radu na Holtovu mast, zkusíme to. Naše kožní lékařka toho Adamovi moc účinného nepředepisuje, takže každou radu přivítám.
Mějte se
alena
 Hana, syn 6 měsíců 
  • 

Re: Re: Re: Atopický ekzem 

(27.9.2000 20:57:45)
Ahoj holky,
moc děkuji za rady. Začala jsem držet bezmléčnou a bezvaječnou dietu, dávám pozor na to, co jím, prádlo mnohokrát máchám, žádné kosmetické přípravky pro malého nepoužíváme. Po týdnu zatím nevidím výsledky, ale myslím, že je to ještě krátká doba. Pokud to zabere, dám vědět. Pokud máte ještě nějaké jiné dobré zkušenosti, ráda se přiučím.
 Jarka, jedna dcera 1 rok 
  • 

Re: Re: Atopický ekzem 

(7.11.2000 22:22:11)
U nás to začalo v 6 měsíci.U dcery se objevily první flíčky na obličeji (při plném kojení, kdy já jsem si strašně dávala pozor na jídlo i pití). Pak se skvrny objevily na krku, hrudi, rukách i nohách. To vše dříve, než dostala cokoli jiného než mat. mléko. Nejdříve jsem vůbec netušila, že se jedná o ekzem. Zkoušeli jsme Ondřejovku, protože všichni tvrdili, že má jen suchou pokožku. Bohužel došlo na stadium, kdy dcerka plakala a třela si hruď. To vše během 4-5 dnů. Okamžitě jsem zašla k dětské lékařce, která mi nejprve dala vitaminovou mast s vazelinou, ale ještě se to zhoršilo a flíčky začaly do druhého dne trošku mokvat. Pediatrička ihned nasadila Locoid pro první zaléčení, Linolu ol bad do koupele, a Excipial Lipolotio na potírání během dne a po koupeli. Nejprve jsem nechtěla o kortikoidech ani slyšet, ale musím poděkovat, protože na poprvé jsem ho používala sedm dní. A vše bylo v pořádku. Po dalším týdnu se flíčky opět objevily, ale už ne v takovém množství ani intenzitě. Evidentně nesvědily, protože dítě bylo klidné. Pak zmizely a objevily se jinde. Léčbu lokoidem už jen po 2 nebo 3 dnech jsme opakovali celkem 2x. Myslím, že hlavně pomohlo, že dítě koupeme každý 2.-3. den s přídavkem oleje Linola v kombinaci s Excipialem. Bohužel ekzem zcela nezmizel. V 9 měsících se "usadil" na zápěstích obou ručiček a občas se posunul na prsty (jen málo). Navštívili jsme kožní lékařku, která nám dala mast D+P - víc o ní bohužel nevím. Měla se nanášet několikrát denně a na noc zavázat. POMOHLO TO. Teď je ale ekzem v okolí kolen, vše zmizelo po masti D+P a zůstalo malé ložisko nad kolenem, které vůbec nemizí a hlavně "šupí" a svědí. Také bych uvítala radu co dál. Díky Jarka
 Dana , 29 let , dvojčata 21 měsíců 
  • 

Re: Re: Re: Atopický ekzem 

(9.11.2000 21:09:17)
Jani, moc zkušeností nemám, ale když jsme s jedním naším prckem skončili v sobotu na pohotovosti, protože nemohl dýchat (neděs se zbytečně předem) - nadechoval se rychle a bříškem, paní doktorka zjistila, že má atopický ekzem (to víme, navštěvujeme kožní lékařku, ale nic moc nezabírá...), dost se divila, proč již dávno nejsme na alergologii. Měj bronchiální zánět průdušek. Protože mi každý říkal, že je dost času, myslela jsem, že je to opravdu předčasné otravovat další doktory. Na příští týden se mi podařilo objednat (na 6-ti alergologiích, kam jsem volala mají objednací lhůty až 1/2 roku), takže se zeptám, kdy je ten správný čas "vyrazit" s ekzémem na alergologické vyšetření. Dám ti sem vědět. Držím vám všechny palečky, aby to zmizela samo od sebe (jak mi bylo slibováno kožařkou).

Zajímavé akce

Vložte akci

Další akce nalezte zde

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2022 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.