| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Testy autosedaček

 Celkem 13 názorů.
 Lída 
  • 

Testy autosedaček 

(9.8.2000 12:45:42)
12. 9. vyjde nove cislo casopisu Test. Mimo jiné uverejni nove testy autosedacek. Prekvapily me v televizi vysilane zamitave reakce rodicu na povinnost od 1. ledna vozit deti v autosedackach. Prozila jsem si nehodu v autobuse a ne v moc velke rychlosti, vedela jsem, ze narazime, drzela jsem se, ale ze sedadla jsem vyletela, jen to svihlo. Jak by skoncilo treba spici dite nechci ani domyslet. Když cenu sedacky prepocitate na mesice (u mimin) nebo roky pouzivani (u velkych deti), není to nijak zavratna castka.
Lida
 Milada, 26.týden, syn 4,5 roku 
  • 

Re: Testy autosedaček 

(10.8.2000 14:28:03)
Musím napsat, že mne také velmi překvapily negativní názory na zavedení autosedaček. (např. v MF Dnes - co prý mají dělat rodiče, když mají 3 děti? atd.) Ptala jsem se u nás na pískovišti 2 maminek právě se třemi dětmi a žádná v tom problém neviděla. Jedna rodina má škodovku a vejdou se tam, druhá rodina má nějaké větší rodinné auto a tudíž je také vše v pořádku.
Já sama jsem v této otázce velmi radikální - už od narození našeho syna bych mohla na prstech spočítat případy, kdy jsme ho vezli bez sedačky. Je to možná dáno i tím, že jsem bohužel při autonehodě přišla o kamarádku s 2,5 synem - samozřejmě seděli vzadu, nebyli ani připoutaní...
Tuhle jsem viděla takovouto situaci: maminka řídí auto
(poměrně luxusní Citroen Berlingo), dítě mělo vzadu sedačku, v ní však nebylo. Dítě prosím stálo na předním sedadle spolujezce a drželo se střechy nebo čeho!!! Nebo jiný příklad:sousedovic děti jsem připoutané neviděla nikdy (o sedačkách asi v životě neslyšeli...), neboť pásy mají stále umístěné pod sedadly jejich škodovky...Prostě ty pásy nemají ani vyndané!

Myslím, že samostatná kapitola je vykrádání aut a zcizování sedaček - také jsme již jednu oželeli....
Jinak jste psala o té příhodě v autobuse, taky se mi stalo, že do autobusu, ve kterém jsem jela, narazilo auto - kamarád, který seděl vedle mne, si nárazem rozrazil nos o sadadlo před námi, a to jsme jeli třicítkou...

Opravdu si myslím, že zodpovědní rodiče sedačku mají i když nemají auto - zažila jsem i případ rodiny (když jsem byla se synem v Motole na operaci kýly) kdy rodiče byli rozvedení, otec si přijel pro děti a matka jela také s nimi v autě. Měli autonehodu a celá rodina byla právě "roztroušena" po různých odděleních zmiňované nemocnice.
S dětmi jsem se tam dala do řeči, starší holčička asi 10 let o sedačkách taky neslyšela....

Dbát na bezpečnost děti v autech pro mne fráze není, napište jak je to u Vás a zda se dá dělat něco pro "osvětu" - já už to párkrát zkoušela, vždy jsem se dozvěděla, že: Mne taky nikdo do sedačky nedával, tak co má "bejt"?

Zdraví Milada
 Stáňa(40)+Ondra(6,5) 
  • 

Re: Re: Testy autosedaček 

(10.8.2000 15:34:51)
Milado,
naprosto s Tebou souhlasím, pokud jde o nutnost sedaček v autě a myslím si, že rozumní rodiče už je dávno mají, ať už je to se zákonem jakkoliv. Protože co jsou peníze (ikdyž sedačky nepatří zrovna k nelevnějším věcem) ve srovnání se zdravím nebo životem dětí. Na rizkování v této oblasti nemám nervy (a přiznám se, že u jiných ani moc pochopení).
Mně na sedačce vyhovuje navíc i to, že dítě sedí výš a tudíž i lépe vidí z okna auta (a má tedy nějakou zábavu a při delších cestách se začne později nudit).
Musím říci, že já mám ve svém okolí zkušenosti poměrně kladné. Z mých známých, kteří mají děti ve věku, kdy to připadá v úvahu, používají sedačku téměř všichni, s výjimkou jedné rodiny, jejichž děti jezdí od věku asi 10 a 7 let připoutané již bez sedačky (já bych se bála, že jim jde bezp. pás příliš kolem krku).
S tím, jak nacpat dozadu do auta sedačky pro 3 děti (že to nejde, je jeden z argumentů odpůrců sedaček) moc zkušeností nemám (mám jen jedny známé s třemi dětmi a ti mají Mazdu, takže tam je to bez problémů, horší je to asi u menších aut). Ale píše sem řada maminek (tatínků) s více než 2 dětmi,tak snad přidají nějakou zkušenost i oni.
 Jana 31, syn 6 let 
  • 

Re: Re: Re: Testy autosedaček 

(11.8.2000 9:22:14)
Ja take souhlasím s povinným zavedením sedaček pro děti . Náš syn vlastně také nezná jízdu bez sedačky . Z mého hlediska je to nejen bezpečné ale i výhodné jak pro děti tak i pro rodiče. Pokud se začne s dětmi jezdit téměř od narození , krásně si zvyknou a považují to za samozřejmou záležitost. Náš syn je velice živé a neposedné dítě , ale pokud si sedne do sedačky zklidní se a je hodný , krásně si popovídáme , popřípadě usne .Dokonce teď už kontroluje zda jsme všichni připoutaní , jinak se nesmí vyjet. Přece všichni chceme zdravé a šťastné děti.A ještě jedna věc , my sami se připoutáme a naše děti ne ?
 Petra, Tom 7, Terka 4 
  • 

Re: Re: Re: Testy autosedaček 

(19.8.2000 22:13:58)
Povinnost vozit děti v autosedačkách přinese některým rodičům možná problémy, které jim velmi rádi pomůžeme vyřešit v naší prodejně. Pokud přijedete autem můžeme vše vyzkoušet, aby vše vyhovovalo nejen dítěti ale i Vám. V případě že potřebujete přepravovat 3 děti je opravdu nutné vše vyzkoušet a většinou se najde přijatelné řešení.
Pozor na různé testy autosedaček ! Velmi často se jedná o placenou reklamu, kde je spousta nepravdivých a zavádějících informací. Někdy je také píší lidé, kteří v této problematice nemají moc zkušeností a dělají pak často nesprávné závěry.
Navštivte proto naši prodejnu nového a použitého zboží, kde Vám rádi poradíme.
Dětský obchod
Praha 4-Kunratice, Suppého 10
www.detskydum.cz
 Lída, Juráš 15m 
  • 

Re: Re: Re: Re: Testy autosedaček 

(22.8.2000 20:24:32)
Dobrý den,

myslím, že byste měla uvést konkretní příklady, když obviňujete organizátory testů z úplatkářství. Takhle to až vypadá, že u Vás na prodejně nemáte typy sedaček, které v testech dopadly dobře. ;-)

A jen ze zvědavosti bych se ráda zeptala, protože mi to stále vrtá hlavou: jak se to dělá u sedaček z druhé ruky? Kde je necháváte testovat (tedy pokud je prodáváte), abyste mohli zaručit, že neprošly nějakou havárií a nejsou uvnitř požkozené, třeba jen do té míry, že budou bezvadně fungovat, teprve při možné havárii se vada projeví? Varují prodejci v bazarech, že se to stát může, nebo předkládají atesty? A věříte na jejich pravost, když máte takové pochyby u jiných testů?

Lída
 Petra, Tom 8, Terka 4 
  • 

Re: Re: Re: Re: Re: Testy autosedaček 

(21.9.2000 21:54:07)
Vážená paní,
při nákupu použité autosedačky v mém obchodě upozorňuji na to, že u použitých sedaček (převážně komisní zboží)nemůžeme vědět, co kdo se sedačkou prováděl. Obávám se, že nikdo o takovéto sedačce (ani zkušebna) nemůže prohlásit, že je skutečně naprosto bezpečná, aniž by ji otestoval v mezní situaci. Bohužel tento test by byl asi značně destruktivního charakteru. Nicméně mám za to (a poptávka po použitých autosedačkách to potvrzuje), že ne každá rodina si může dovolit autosedačku novou. A pokud má maminka hlouběji do kapsy, myslím , že je správné, že se snaží pro bezpečnost svého dítěte udělat maximum a shání sedačku alespoň použitou. Co je platná nová autosedačka koupená v hypermarketu, když je pak špatně používaná nebo nepřipoutaná vůbec. U nás v prodejně se pro bezpečnost všech mrňousů snažíme udělat maximum a rodičům vysvětlit, ukázat a poradit. A co se týká použitých sedaček - kontrolujeme co je v našich silách, tj. pásy, přezky, úchyty a pod. a poškozené sedačky nepřijímáme ani do komisního prodeje. No a s narážkami na náš sortiment asi moc neuspějete, protože prodáváme prakticky vše schválené, co se do ČR dováží. No a ke konkrétnímu příkladu nemusíte chodit daleko, pokud jste sledovala Občanské judo a rozporuplná tvrzení ohledně autosedaček. Jde o klasický případ. Německý "odborník" a konstruktér autosedaček s Concordkou v autě odsuzuje homologované italské a francouzské autosedačky např. za to, že nemají návod pevně přichycený k sedačce. No a pokud si stále myslíte, že většina použitých autosedaček prodělala autonehodu a přeživší majitel jí prodává s natrženými pásy a prasklým skeletem - nevěřte tomu a přijďte si prohlédnout nové i použité autosedačky do naší prodejny: Suppého 10, Praha 4, www.detskydum.cz .
A ještě poznámka závěrem: Kupujete si automobil vždy nový ? Nebo použitý, bouraný a opravovaný ? Viděla jste někdy testovat autopásy po nehodě ve zkušebně a lepit na ně atest ? Souhlasím s Vámi, že by to tak asi bylo správné, ale uvědomte si, že mnohem slabší článek bezpečnosti Vašeho dítěte může být např. vadný pás v autě...........
 Lída, syn 17m 
  • 

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Testy autosedaček 

(13.10.2000 13:28:33)
Milá paní Petro,

zdá se, že máme na věc přesně opačný názor a tak se shodnout nemůžeme. Vy testy neuznáváte, já si neumím představit, že bych si koupila autosedačku, nebo pračku, nebo něco jiného, co stojí větší peníz a většinou si to pořizujete na více let, jen podle toho, jakou to má barvu a co mi o tom řekne prodavačka. Ještě bych tak brala poptat se v opravně nebo servisu, pokud to povaha té kupované věci umožňuje, výrobky kterých firem tam mají častěji.
A mimochodem, stále jste nenapsala, odkud máte informace, že testy zboží jsou zaplacené, nebo podobně neprůkazné.
Co se týká té maličkosti s návodem nepřichyceným k sedačce, zdálo se mi to zbytečné jako Vám. Až do chvíle, kdy jsme si na dovolené půjčili auto se sedačkou, která měla nestandardní upínání a návod k němu nebyl. Pro výrobce by neměl být takový problém samolepku s návodem na sedačku přilepit, považuji to spíš za lenost ji tam nedat.
Co se týká automobilu – nemáme žádný, sedačku jsme koupili do vozu rodičů, abychom mohli občas na výlet společně. Je to starší škodovka, která z autobazaru nebyla. Myslím, že pokud mě k tomu nedonutí hodně silné okolnosti, auto z bazaru si nekoupím, i kdybych měla být bez něj. Zatím to jde.
A pásy po nehodě? V pořádném servisu Vám řeknou, že pásy, které přestály v zapnuté poloze nehodu, se mají vyměnit. Takže, pokud už někdo má peníze na auto, měl by být ochoten investovat i do nových pásů.

Pro maminky, které by zajímalo, jak se sedačky testují (není to destruktivní, protože co by to bylo za bezpečnou sedačku, kdyby z testu v podmínkách simulující nehodu, vyšla zničená???), doporučuji znovu časopis Test 9/2000. Snad uklidní i Vaši podezíravost vůči testům, paní Petro, že na prvních místech skončily sedačky, které se i u nás velmi dobře prodávají. Když vyberu vždy jen první dvě z každé kategorie: 0+ Easy bob maxi, Maxi cosi citi, I Maxi cosi priori, Römer king quickfix, I-III Klippan suprema, Concord lift. Časopis stojí 22 korun a mimo sedaček jsou tu testy kuchyňských robotů a povídání o hračkách z PVC. Tel. je 22135236.

A abychom na sebe jen nevrčely: opravdu se mi líbí, že tyhle stránky sledujete i jako prodavačka, nečekáte, až za Vámi maminky přijdou do prodejny, ale sama jim tu odpovídáte a zboží nabízíte. Tuším, že podnikat v dnešní době není jednoduché.

Lída
 Hana, 11 měsíční dcera 
  • 

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Testy autosedaček 

(21.10.2000 22:37:51)
Milá Lído,
potěšilo mne, že jste uvedla všechny podrobnosti ohledně testů autosedaček.
Naše malá právě odrůstá té první kategorii a do vánoc bychom rádi pořídili další. Takhle se mi bude lépe nakupovat.
Hana
 Petra (Tom 8, Terča 4) 
  • 

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Testy autosedaček 

(22.10.2000 20:59:29)
Dobrý den.
po přečtení Vaší obsáhlé odpovědi jsem přesvědčena, že nemá skutečně smysl vyvracet Vám Vaši utkvělou představu o prodavačích. Snad jen poznámka, že např. Vámi jmenovaná "dobrá" autosedačka Römer king quickfix nemá vůbec český atest 8 SD.
A řekněte mi, co si mám myslet o výsledcích testu, ve kterém je testovaný kočárek označen jako Chicco Inglesina ? (viz MF Dnes) :-)
Nicméně znovu Vás mohu ujistit, že nejsem prodavačka supermarketu a tak je v mém vlastním zájmu, aby zákazník ode mne odešel spokojen a znovu se ke mně vrátil. A podle toho se mu snažím i poradit a autosedačku do auta i dítěti vyzkoušet. Sebelepší test je nanic, když jsou krátké autopasy .-). Jsem ráda, že přestože nemám krámek na hlavní třídě, nachází si ke mně stále více rodičů cestu a vracejí se i několikrát. To jsou ovšem argumenty, které Vás asi nepřesvědčí a dál budete důvěřovat novinářům. Nevadí. Myslím, že každá máme svůj díl pravdy a tím považuji naši diskusi za uzavřenou.
S pozdravem Petra ( www.detskydum.cz )
 Lída 
  • 

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Testy autosedaček 

(23.10.2000 19:40:48)
Milá paní,

tak se nám ta diskuse pěkně rozvinula.
Předně: pokud Vás to uklidní, ani já se moc kladně nestavím k testům v MF Dnes. Celou dobu tu mluvím, o časopise Test, který testy neprovádí je tak bokem, ale jako hlavní náplň ve spolupráci se státními zkušebnami.
Dále: směšovat testy a zkoušení sedaček přímo v autě mi nepřipadá fér. Vyzkoušet si sedačku v autě před její koupí je samozřejmost ať se řídíte testy, nebo ne. Žasnu, že pro některé kupující to zřejmě samozřejmé není.
Je prima, že Vy sama umíte bezradným rodičům poradit. Bohužel jsem se ale v mnoha obchodech - velkých i malých - setkala s prodavačkami, které to nejen neuměly, ale ani nebyly ochotné se zákazníkům věnovat, pokud žádali jen informace. Kdybych se radou jedné takové prodavačky řídila, odvezla bych si kočár, do kterého bych novorozeně vůbec dát nemohla (přes ujišťování prodavačky.) Neměl totiž lehací plochu rovnou a z jednoho kusu. Takže si myslím, že je lepší se informacemi vybavit předem a pak už jen s prodavačkou konzultovat - pokud k tomu bude ochotná. Ve výše zmíněném časopise takový návod, čeho si při koupi všímat, je.
A mimochodem, tuším že v listopadovém čísle vyjdou testy dětských židliček, budeme mít další materiál k dohadování, že? Ne že bych po tom zvlášť toužila...
Lída
 ms 
  • 

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Testy autosedaček 

(9.11.2000 13:30:43)
Ak chcete skutocne fundovane informacie o autosedackach a hlavne vysledky testov pozrite si www.adac.de
 Milada, dcera 3m, syn 5 let 
  • 

Re: Re: Testy autosedaček 

(25.2.2001 21:22:46)
Tak už si sama odpovídám na příspěvek-))).

V srpnu se tu rozvinula debata, týkající se autosedaček. Tehdy jsem psala, že jsem sousedovic děti v životě neviděla ani připoutané (neboť měli zadní pásy pod sedadly...)natož v autosedačcce. Světe div se, dnes jsem potkala souseda a nesl sedáky pro děti. Nedalo mi to, a tak jsem se ptala:koukám, že jste koupili sedačky. A soused:No, museli jsme, holky ještě nemaj 150cm.... (A říkal to tónem pro který slušný výraz není, začíná na NAS....)

Tak snad ten nový zákon u některých lidí "zabral".

Milada

Zajímavé akce

Vložte akci

Další akce nalezte zde

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2020 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.