| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Nechce,kakat na nočník!!

 Celkem 8 názorů.
 Jana Fiedlerová 
  • 

Nechce,kakat na nočník!! 

(1.8.2000 13:42:32)
Můj syn má 3roky,a vytrvale kaká do kalhot,nechce na nočník,ani na záchod,a odmítá taky plínku,řekne si že chce kakat,ale nikdy se nevykaká když sedí na záchodě,vždy ve stoje a vždy do kalhot,trvá to už rok a půl. S čuráním jsme přitom nikdy žádné problémy meměli. Poradí mi někdo co Dělat!
Zoufalá Jana
 Heda, dcera 5 let 
  • 

Re: Nechce,kakat na nočník!! 

(10.8.2000 13:10:34)
Řešili jsme podobný problém, jenom o něco dříve, ve dvou letech. Dcera kakala jedině ráno ve stoje v postýlce (do plínky), pak teprve mě zavolala - asi to pro ni bylo takto pohodlnější. Šla jsem na to systémem úplatků: koupila jsem krabici malých zvířátek, v dalším kole magnetů na lednici a za každé vykakání do nočníku bylo zvířátko. Trvalo to asi tři měsíce, soudě podle počtu magnetů a zvířátek, které se nám nashromáždily. Později, když už jsem měla pocit, že vše závisí jen na tom, jestli se dcera snaží nebo ne, jsem se občas uchýlila k drastičtějšímu řešení - za hovínko v plínce se zvířátko (s velkým nářkem) muselo do krabice vrátit. Krabice byla průhledná, aby byl dobře vidět lákavý obsah.
Myslím ale, že důležité také je nijak věc nedramatizovat. Ostatně, vždyť jednou se to naučí každý.
 Káča, syn 2,5 
  • 

Re: Nechce,kakat na nočník!! 

(10.8.2000 15:07:02)
Mila Jano,
Bohuzel Vam neporadim, ale cekam s Vami nedockave na radu, nebot mam stejny problem.
 Martina + Petřík 2a3/4 
  • 

Re: Re: Nechce,kakat na nočník!! 

(10.8.2000 21:26:16)
Ahoj holky,

můj syn je bez plen ve dne od roka a půl a v noci od dvou let. Ve všech knihách píšou, že dítě není schopné pochopit co se po něm chce při vysazování na nočník asi do dvou let. Tak to je pěkná blbost!!!
Zakoupila jsem bezvadnej nočníček, kterej vypadá jako křesílko a nenutí dítě roztahovat nožičky do stran ( viz pitomý kulatý nočníky )a vysazovala jsem ho pravidelně hned jak zjistil, že už umí hezky rovně sedět bez držení( od sedmi měsíců).Nejdříve si na nočníku hrál a potom se mu to párkrát povedlo a bylo hotovo. S kakáním to šlo taky dobře. Zakoupila jsem takové maličké želatinové bonbonky (tutti fruti) a za odměnu vždy jeden dostal. Nebo jsem zakoupila maličké barevné samolepky, kterých je dnes k dostání hrmada a on si je za odměnu lepil na nočníček nebo na tričko. U nás to úžasně zabíralo. Samozřejmně, že to vyžaduje péči a vytrvalost, ale vyplatí se to, protože Vám odpadne finanční zátež za plínky a Vašemu drobečkovi se bude určitě lépe běhat a pohybovat se.Mám taky kamarádku, které nevadí, že jí dvou a čtvrtletý kluk chodí stále čůrat i kakat do plen, ale já bych se z toho asi zbláznila a myslím, že i pro to dítě to neni nic pozitivního. No tak dost moralizování ono to asi nejde paušalizovat a tak Vám všem přeju hodně trpělivosti a hlavně dobrých výsledků co se týče odkládání plen.

Zdraví Martina
 Jana 31, syn 6 let 
  • 

Re: Re: Re: Nechce,kakat na nočník!! 

(11.8.2000 9:39:23)
Je pravda , že už mám trošku odrostlejší dítě , ale moc dobře si na ty doby pamatuji.Z mé zkušenosti je nejlepší doba opravdu kolem 1,5 až 2 roky . Z mým synem jsem to zkoušela kolem roku a nedařilo se a nedařilo se , párkrát jsme zaznamenali úspěch ,ale byl ojedinělý a tak jsem to zabalila a nechala ho běhat v plenkách a přestala jsem ho hlídat , kdy bude mít potřebu.
A znovu jsme začali s nočníčkem asi dva měsíce před druhým rokem a to tak, že chodil doma jen ve slipech a když začal čůrat šup s nim na nočník , stala se neuvěřitelná věc , během čtrnácti dnů jsme odložili plenky .Toť má zkušenost a pokud budu mít druhého potomka a já doufám, že se zadaří , rozhodně dřív jak v 1,5 nezačnu.
 Soňa 
  • 

Re: Re: Re: Nechce,kakat na nočník!! 

(11.8.2000 13:34:17)
Milá Martino,

k Tvému příspěvku bych chtěla jen krátce něco poznamenat. Ono čůrání s nohama u sebe (a ne na pitomém kulatém nočníku) může podle lékařů někdy zapříčinit zejména u holčiček problémy i v pozdějším období (tj. doporučuje se, aby děti i na záchodě měly roztažené nožičky).
 Martina + Petřík 2a3/4 
  • 

Re: Re: Re: Re: Nechce,kakat na nočník!! 

(11.8.2000 21:05:30)
Ahoj Soňo,

nevím sice jaké konkrétní problémy, zejména u holčiček máš na mysli, ale já si myslím, že pro malé dítě je dost nepřirozené roztahovat mu nožičky do stran při vysazování na nočníku. Na záchodě je to něco jiného, tam dítě pokud nemá malé prkénko musí dát nožičky od sebe, aby udrželo stabilitu. (Ale to už se týká větších dětí)Navíc na nočníku nezůstává dítě tak dlouho, aby to mohlo zapříčinit nějaké zdravotní problémy. Ve všech knihách píší, že se při vysazování má nechávat max. pět minut.Pokud máš nějakou jinou zkušenost tak mi prosím napiš jakou - čekám druhé dítě a ráda se poučím co třeba dělám špatně.
Ahoj Martina
 Jana F. syn 3roky 
  • 

Re: Nechce,kakat na nočník!! 

(11.8.2000 13:39:43)
Děkuji všem za odpovědi,ale já začínám mít pocit že na mého Míšu,neplatí ani dobré slovo,ano pár na zadek,sliby,tresty,prostě nic.
No budu se dál snažit,ale strácím naději,že se to někdy naučí.
Všem moc děkuji, JANA

Komerční sdělení

Zajímavé akce

Vložte akci

Další akce nalezte zde

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2020 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.