| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Re: Konec!!!!!!!!!!!

 Celkem 2 názorů.
 Pavlína, 22. týden 
  • 

Re: Konec!!!!!!!!!!! 

(21.7.2000 10:54:58)
Ahoj Klárko,
sleduju tvůj příběh od začátku, ale tvůj poslední příspevěk mi vyrazil dech. Chápu tě, že veškeré rady typu nech ho jsou pro tebe kruté protože ho máš ráda. Na druhou stranu si myslím, že je čas začít být hrdá na to, že budeš máma, je začít čas myslet na miminko, které bude potřebovat svoji mámu, která bude silná a bude schopná se o něj postarat. Je mi jasné, že bez stresu to momentálně nepůjde, ale zkus v sobě najít tu hrdost a začni jednat. Naznačovala jsi, že nechceš pomoc od svých rodičů, ale bylo by nejlepší, sejít se s nimi - třeba zároveň s rodiči "otce miminka" a zkusit najít řešení. Klidně jim řekni co cítíš, že je nechceš obtěžovat - ale třeba jsou to jen tvoje pocity a mamka to cítí jinak. Nech si od nich pomoci, protože miminko je nejen nápor na psychiku, ale i na peněženku. Nikdo neví, jak to dopadne, ale v této situaci bych já osobně nelitovala peněz a došla si zjistit (k právníkovi, na sociálku?)na co mám ze zákona jako svobodná matka právo a co musí zase dělat otec. Tahle situace je pro tebe fakt těžká, ale vytrvej, hlavně kvůli svýmu miminku, vždyť už to nebude dlouho trvat a ucítíš jeho první pohyby. Budu ti držet všechny palečky a jestli máš chuť si popovídat, napiš mi do e-mailu.
Pavlína
 Karel (už dvě dcery) 
  • 

Re: Re: Konec!!!!!!!!!!! 

(21.7.2000 12:05:57)
Ač nejsem maminka, ale tatínek, tak se dovolím trochu zapojit.
Přiznám se, že být ve tvé kůži, považoval bych bydlení u rodičů otce svého dítěte za určité riziko. Nevím z jaké jste příjmové skupiny, ale předpokládám, že z "normální". Jak dlouho mu vydrží utrácet takové sumy? A co bude dál? Předpokládám, že ho ta dívenka opustí a on bude potřebovat "oporu". A ty budeš až moc blízko. A až se vzpamatuje, najde si jinou obdivovatelku.
Z celé této diskuse mám pocit, že tvoje situace vyžaduje řešení radikální. Radikální ve prospěch tvého miminka. V tuto chvíli nehledej dlouhodobé řešení, to najdeš, až se situace trochu znormalizuje. Teď vyřeš svůj základní problém (ale tak, aby po uklidnění bylo možné nalézt rozumné dlouhodobé řešení). Možná je tvrdé, ale teď je opravdu nejdůležitější tvoje dítě. A představ si, co tomu všemu asi říká. Tvoje miminko slyší každé tvé slovo, cítí každý tvůj pocit. Tak mu dopřej klid. Určitě ho víc potěší, když mu budeš zpívat, než když tebe a svého otce uslyší na sebe křičet. Drž se. A mysli na své dítě a na to, že vše se dá vyřešit.

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2020 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.