| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Hledáme školku pro romskou holčičku

 Celkem 6 názorů.
 Bára, 4 letá Marta 
  • 

Hledáme školku pro romskou holčičku 

(20.7.2000 16:26:33)
Je toho moc, co mam na srdci, ale to nejhlavnejsi, co specha, je MS pro nasi adoptivni dceru.
Martince jsou 4 roky(doma ji mame 1,5 roku) a v soucasne dobe pro ni hledame novou MS, kde by ji prijali a hlavne akceptovali takovou jaka je. Ve stavajici MS nastaly problemy jiz po 2 tydnech, kdy se nam Marta zacala samovolne pocuravat a nebyla na tom psychicky nejlepe. Podezreni z rasismu ze strany ucitelek bohuzel nemuzu prokazat (Martinka je romska holcicka) a asi nemam silu bojovat s vetrnymi mlyny. Moji jedinou starosti je najit pro ni MS, kde vezmou na zretel, ze se jedna o zivejsi dite (neni hyperaktivni!), ktere od okoli ocekava "jen" trosku lasky a trpelivosti.
Pokud by nekdo z Vas vedel o nejake takove MS (nejlepe Praha 4) budu Vam
vdecna za jakoukoliv pomoc. Jinak bychom se radi - vzhledem k tomu, ze jsme v Praze kratce - seznamily s rodinami, ktere rady travi svuj cas s detmi mimo TV obrazovky apod. Jak rika muj manzel - jsme pro kazdou spatnost.
Mejte se kratce a snad se dockam brzke odpovedi. Dekuji predem vsem.

Barbora
 martina, 2 děti 
  • 

Re: Hledáme školku pro romskou holčičku 

(20.7.2000 21:50:27)
ahoj Báro
moje mladší holčička bude (zatím jenom občas, protože jsem ještě na MD) chodil do školky ve Stodůlkách, Praha 5. Při schůzce rodičů se mi paní řiditelka zdála velmi sympatická, říkala, že žádné dítě není neadaptabilní, že vždy záleží na učitelkách. Dále nám vyprávěla o chlapeřkovi, který měl ve dvou školkách před nimi problémy, byl označován za neadaptabilního a u nich si zvykl a byl v pohodě a dnes je z něj celkem spokojený školák. Mají tam třídy složení z dětí 3 -6, děti nemusí po obědě spát, dá se tam dítě přivést kdykoli během dne a školka je otevřená až do 20.
Školka mne zaujala natolik, že jsem tak chtěla přehlásit i staršáho syna (letos předškoláka), ale ten o tom nechtěl ani slyšet, chce chodit tam , kde to už zná a kde má kamarády. Nemám však ze školkou zatím praktické zkušenosti.
Dál mne zaujala tvoje výzva, někdy něco podniknou, i my jsme pro každou špatnost.
martina
 Šárka, syn 13 let, dcera 11 let 
  • 

Re: Hledáme školku pro romskou holčičku 

(21.7.2000 11:37:07)
Ahoj Báro,
školky už jsou trochu mimo mě, ale možná bych pro tebe pomoc našla. Naše sousedka, která má holčičky dvojčata a z toho jednu postiženou (při porodu ji nechali lékaři přidusit), je vozila nějakou dobu do speciální školky v Krči, kde jsou děti zdravé i nějak postižené. Neber to proboha tak, že bych tvojí dcerku považovala za nějakou jinou, ale mám dojem, že pedagogové i děti v takovéhle školce musí mít naprosto jiný přístup k mnoha věcem a nějaké rasové předsudky tady jdou určitě stranou. Pokud se ti nepodaří školku sama vypátrat, pošli mi e-mail a já se zkusím zeptat (až přijedou z dovolené). Pak je ještě další možnost - nedávno tady na "rodině" byl článek o speciální škole a školce "hrou" v Jílovém u Prahy. Výuka i výchova dětí tady probíhá trochu v jiném duchu, než je to všude běžné. Ale nevím, to je asi pro vás už trochu z ruky... Tak držím palce a kdyžtak se ozvi. Šárka
 Ester, 2 synové 
  • 

Re: Hledáme školku pro romskou holčičku 

(21.7.2000 22:22:37)
Ahoj Báro,
náš syn chodí do waldorfské MŠ Dusíkova - Petřiny, Praha 6. Všichni jsme s ní moc spokojeni. Je to pro vás asi daleko, ale byla by pro váš problém ideální. Waldorfské školství je alternativní způsob výuky ve školách a školkách, založený především na individuálním přístupu k dětem, ale i dalších hodnotách. Bylo by dobře si oněm zjistit více (myslím - www. waldorf.cz). Další by měla být někde na Žižkově.
Přeji dobré pořízení
Ester

MŠ Dusíkova, P - 6, 162 00
Tel: 35 36 39 40
p. ředitelka - Líbalová (určitě ráda poradí, jen nevím, jak MŠ funguje o prázdninách)
 Martina, 2 děti 
  • 

Re: Hledáme školku pro romskou holčičku 

(22.7.2000 8:58:46)
Milá Báro:
Moc mně tvé skušenosti se školkou mrzí a moc ráda bých se dozvědelá víc o vaších skušenostech s adoptci (také o tom uvažujeme).

Ale k tí školce: Naše děti moc rádi chodí do školky v Praze 4 Modřanech, v Lysinské (402 46 50). Pani ředitelka Věra Šulcova je prefektní, velice schopna, každý dítě bere tak jako je a nic nevníma jako nepřekonatelni problem. Školka je skvěle vybavená, mají bazen, tělocvičnu, velkou zahradu. Učí se anglicky, na flétnu, keramiku. Naše děti se tam každý ráno těší. Ani Jakub ani Emma nemluvíly česky, když tam začaly (manžel je američan a žili jsme tam), ale ani to nebyl problém. Ve školce neni žádné romské dítě, ale několik ruských, vietnamských a cěrnoských děti.

Vřele doporučuji.


S pozdravem, Martina
 Katka, tři kluci a jedna holčička 
  • 

Re: Hledáme školku pro romskou holčičku 

(2.9.2000 19:37:38)
Ahoj! Jeden z našich synů je také adoptovaný a pro řadu problémů chodí do Speciální MŠ Štíbrova na Praze 8. Jsme tam velmi spokojeni. Do Centra, které s MŠ souvisí (1-3 x týdně) chodí i tříletá romská adoptivní dceruška našich kamarádů (mají celkem 7 dětí, Terezka je nejmladší) a chovají se k ní moc pěkně. Určitě se lze domluvit na návštěvě a dalších akcích. Kontaktní tel. 689 07 82

Komerční sdělení

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.