| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Těhotenské testy

 Celkem 10 názorů.
 Mája, 26, bezdětná 
  • 

Těhotenské testy 

(20.7.2000 8:53:40)
Mám poměrně pravidelnou menstruaci,včera byl třetí den bez, tak jsem vyzkoušela test (značku nevím, stál asi 68,-) a objevil se slaboulinký, téměř neznatelný proužek (síš to vypadalo na halucinace).Tak jsem před chvílí vyzkoušela další (ClearView za 82,-) a proužek je tam, tentokrát malounko znatelnější, ale ne o moc. Mám pár dní počkat a vyzkoušet další test nebo raději jít rovnou k lékaři? A nevyhodí mě, že jdu moc brzo? Krevní testy se prý dají dělat až za delší dobu po vynechání menstruace.
Děkuji za rady
 Klára(15.týden) 
  • 

Re: Těhotenské testy 

(20.7.2000 8:58:08)
Ahoj, taky jsem měla 2 testy a na obou slabé proužky.Tak to je jasné a hlavně perfektní, blahopřeji k miminku.Udělala jsem si test hned ten den, kdy jsem to měla dostat a bylo to tam.Doktor říkal, že už ani nebude dělat test z krve, jestli ho nutně nechci a na šesti týdnech jsem šla prvně na ultrazvuk, kde to už uvidí.Tak tam zavolej a oni ti poví.Napiš Klára
 Mája, 26, bezdětná 
  • 

Re: Těhotenské testy 

(20.7.2000 9:07:57)
Kláro, děkuju za bleskovou odpověď. Volala jsem teď ještě na Modrou linku (servis k těm testům) a potvrdili mi, že i když je ten proužek téměř neviditelný, tak je těhotenstvi prokázané. Kdybych to prý zkusila třeba za týden, takbude sytější, protože už to bude starší plod. Tak já holt jdu volat k tomu doktorovi. Jsem z tho trochu vedle, mimčo jsme chtěli,ale nejdřív to nějak nešlo, tak jsme se dohodli,že to začnem nějak vážněji zkoušet až příští rok. A ona si příroda poradila sama. Tak snad hurá a drž mi palce.
 Radka, 25 
  • 

Re: Těhotenské testy 

(20.7.2000 9:28:09)
Ahoj Májo,
i když mám menstruaci dost nepravidelnou, myslím si, že už mám také trochu zpoždění. Tento týden jsem byla na běžné kontrole, ale pan doktor si všiml dlouhého intervalu a řekl, že to zatím nemůže zjistit, to až po ukončení třetího týdne ( 5. od poslední menstruace). Každopádně mi nakázal, že se mám chovat jako těhotná, a pokud se do týdne menstruace nedostaví, tak mám do čtrnácti dnů přijít na prohlídku. Takže ještě tak týden počkej, i když je to těžké. Já jsem jak na trní, takhle dlouhý týden jsem už dlouho nezažila.
Měj se hezky a napiš jak to dopadlo.
Ahoj Radka
 Mája 
  • 

Re: Re: Těhotenské testy 

(20.7.2000 9:30:58)
Volala jsem, vše jsem řekla sestřičce a ona mě objednala na zítra na ráno, protože apk mají 14 dní dovolenou. Ptala jsem se, co se mnou budou provádět, tak že prý ultrazvuk. Hned jsem jí upozornila, že je to teprve krátce po vynechání a že těm kupovaným testům až tak nevěřím, tak že prý by mi tedy mohli i udělat krevní test, ale považují to za zbytečné. Takže výsledek je ten, že tam zítra ráno jdu a uvidí se, doktor se se mnou nějak domluví. Držím ti palce, aby ti to vyšlo a zítra poreferuji, jak to probíhalo. Ahoj
 Jitka, 26 týden 
  • 

Re: Re: Re: Těhotenské testy 

(20.7.2000 15:03:40)
Ahoj Májo,
moc Ti přeji, aby se Tvé těhotenství potvrdilo a osobně si myslím, že to tak bude.
Já si dělala první test až 40 den od prvního dne poslední menstruace. Neměla jsem pravidelný cyklus ( cca 34-36 dní ) a tak jsem nechtěla být zklamaná. Byl to běžný test asi za 50,-. Proužek se mi objevil tak slaboulinkatě modrý, že z toho sestra ani doktor moudří nebyli. Ještě ten večer mi vzali krev. Druhý den mi sdělovali pozitivní výsledek. Vůbec jsem tomu nechtěla věřit. Hladina HCG byla ale dost nízká, takže dokonce bylo podezření zda se nejedná o mimoděložní těhotenství. Za týden mi test z krve opakovali a nárůst byl ohromný. Ultrazvuk mi dělali až 58 den od PM a to už mi vystavili těhotenskou průkazku s tím, že jsem v 8 týdnu ( mimi mělo 1,5 cm ).
Dost mě zaráží, že nepovažují test z krve za potřebný.
Určitě nám napiš jak si dopadla. Držím palce!!
 Mája 
  • 

Re: Těhotenské testy 

(21.7.2000 9:31:52)
Tak jsem byla u lékaře. Nejdřív mě vyšetřil klasicky (a to si žbrblal pod fousy něco jako že ano, to je dobré). Pak mě vzal na ultrazvuk,že se na toho cvrčka koukneme, jenže to nenašel nic. Pro jistotu mě "prokoukl" i zevnitř,jestli to není mimoděložní těhotenství, ale taky nic nenašel. Chvílí vrtěl hlavou a pak mi nabral krev s tím, že to se prokáže spolehlivě. Takže odpoledne k němu letím znovu - buď bude výsledek pozitivní nebo mi ďobne injekci na vyvolání menzes. Zatím tedy o moc chytřejší nejsem. Jak to dopadlo vám poreferuji až za týden, jelikož teď mám dovolenou a k PC se nedostanu. Mějte se tu hezky a držte mi palce, ať nejsem zklamaná.
 Mája - bezdětná 
  • 

Re: Těhotenské testy 

(1.8.2000 9:13:17)
Ahoj, tak jsem tady po dovolené a jak jsem slíbila, dopovím vám svou zkušenost:
V pátek ráno jsem byla u lékaře, ten na ultrazuvuku nic nenašel, proto mi nabral krev a pozval si mne znovu na odpoledne. To jsem se dozvěděla, že HCG je sice pozitivní, ale má hodnotu 15, což je dost málo. A je to buď tím, že jsme zachytili velmi čerstvé těhotenství, nebo by to mohlo být mimoděložní a nebo jen tzv. chemické těhotenství. Dostala jsem pokyny, co všechno nesmím, kdy mám okamžitě vyrazit k doktoru (bolesti, křeče, krvácení, teplota...) a papír na další vyšetření krve (můj lékař odjížděl na dovolenou). V sobotu jsem začla lehce špinit, tak jsem večer zašla na ambulanci, vysvětlila doktorovi, o co jde a on že mě tedy prohlédne. Ovšm připadala jsem si u něj jako káraná školačka - proč chodím k doktoru tak brzo, že už jsem 2x na ultrazvuku, že každé vyšetření něco stojí a že kdyby jim tam každá ženská běžela hned po vynechání menzes, tak by z toho byl blázinec, že mi dlouho trvá oblékání (jela jsem rovnou z chalupy v kalhotách a ultrazvuk byl v jiné místnosti než "koza")... Pak trošku zmírnil a začal mi vysvětlovat, že většina těhotenství skončí samovolným potratem, aniž by to žena věděla a já že jsem se díky zvědavosti (koupeným těhotenským testům) dostala do stresu, teď budu další těhotenství očekávat se strachem atp. Ovšem hned na to, co mi vytknul, že jsem vlastně vůbec na žádné vyšetření neměla chodit, mi vynadal znovu, když jsem mu řekla, že tedy odjížídm na dovolenou, když je to podle něj normální samovolný potrat a vlastně o nic nešlo, je to běžné. To se rozčílil, že dokud se to jednoznačně neprokáže z krve, tak mě přece nemůže nikam pustit a že si mě taky může klidně nechat v nemocnici, protože to může být mimoděložní těhotenství... (z toho jsem usoudila, že pokud žena otěhotní, je dobré nejít k lékaři - když to bude mimoděložní a ona někde zkolabuje, bude to její nezodpovědnost a lékaři mají klid). A tak jsem tedy ještě dovolenou odložila, v pondělí ráno naběhla znovu na krev a odpoledne si zavolala o výsledek. Ten zněl: Je to v pořádku, je to negativní, HCG 6.
Závěr: - Jděte k doktoru, trocha hubování stojí za vaše zdraví, člověk nikdy neví, jak to bude probíhat.
- Kupované těhotenské testy jsou skutečně velmi citlivé, protože u mě rozpoznaly i velice nízkou hladinu HCG.
- Přesto, že jsem byla "těhotná" jen krátce, hormony zřejmě zapracovaly,měla jsem neuvěřitelně "poďobaný" obličej a lehce se mi zvedal žaludek.
- Menstruovat jsem začla v neděli (tedy týden po běžném termínu),ještě v pondělí to bylo trochu silněji než obvykle a v úterý už téměř bylo po všem, takže skutečně nic výjimečného.Kdybych nekupovala test, prostě bych si jen myslela, že se to trošku opozdilo (to je tzv. chemické těhotenství, které se projeví jen na testech, jinak nikde)
- Držím palce všem, které právě teď přemýšlí o tom, jestli nejsou těhotné.Pokud budete, gratuluju, pokud ne, určitě se to podaří příště!
 Eva, 26 let 
  • 

Re: Re: Těhotenské testy 

(1.8.2000 10:12:55)
Ahoj Májo!

Myslím, že bys měla vyměnit doktora. Já jsem na tom byla uplně stejně jako ty - testy byly pozitivní, tak jsem šla minulé úterý k doktorovi. Jakmile sestra i doktor zjistili, že bych mohla být těhotná, chovali se ke mně strašně pěkně, úsměvy, poučky, jak se mám chovat, prostě paráda. Hned jsem šla na ultrazvuk a vyšetření, u kterého ale doktor nic nezjistil. Akorát po vyšetření jsem začala malinko špinit, tak se toho zalekl a ještě jednou prohlédl, ale bylo to prý z čípku, který mám tradičně moc citlivý.

Pozval si mě na čtvrtek, prý by už něco mohlo být vidět - hlavně jestli to nejde mimo dělohu. No, a ve čtvrtek mi řekl, že už vidí malinkou dutinku v děloze, takže "je to tam". Znovu mě prohlédl a zjistil, že špinění, i když minimální, nepřestalo, tak mi pro jistotu píchl injekci. Teď je úterý a špinění pomalu ale jistě zcela ustupuje. Na další kontrolu jsem pozvána příští úterý. To už mi prý vypíšou i těhotenskou průkazku.

Rodičům jsme pro jistotu ještě nic neřekli, čekáme až na to úterý, jestli se to moje těhotenství definitivně potvrdí.

Je mi líto, že u Tebe to nevyšlo, ale to neznamená, že to nemůžeš zkoušet dál :-))

Zatím se měj!
 Mája 
  • 

Re: Těhotenské testy 

(1.8.2000 12:51:32)
Evo, moc gratuluju a držím palce, aby vše probíhalo v pořádku. Doktora měnit nebudu - ten můj se ke mně taky choval skvěle a měl starost. Naštval mě až ten felčar na ambulanci, co ze mě dělal zvědavou hysterku. Pak už tam byli všichni fajn, takže si nestěžuju. A alespoň jsem trošku okoukla porodnici zevnitř, jsem víc v obraze.
Určitě dej vědět, jak pokračuješ, určitě to tu zajímá hodně lidí.

Zajímavé akce

Vložte akci

Další akce nalezte zde

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.