| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Diskuze : Hlavní : Jak jsem prožívala těhotenství a porod

1.8.2000 9:13:17 Mája - bezdětná

Re: Těhotenské testy

Ahoj, tak jsem tady po dovolené a jak jsem slíbila, dopovím vám svou zkušenost:
V pátek ráno jsem byla u lékaře, ten na ultrazuvuku nic nenašel, proto mi nabral krev a pozval si mne znovu na odpoledne. To jsem se dozvěděla, že HCG je sice pozitivní, ale má hodnotu 15, což je dost málo. A je to buď tím, že jsme zachytili velmi čerstvé těhotenství, nebo by to mohlo být mimoděložní a nebo jen tzv. chemické těhotenství. Dostala jsem pokyny, co všechno nesmím, kdy mám okamžitě vyrazit k doktoru (bolesti, křeče, krvácení, teplota...) a papír na další vyšetření krve (můj lékař odjížděl na dovolenou). V sobotu jsem začla lehce špinit, tak jsem večer zašla na ambulanci, vysvětlila doktorovi, o co jde a on že mě tedy prohlédne. Ovšm připadala jsem si u něj jako káraná školačka - proč chodím k doktoru tak brzo, že už jsem 2x na ultrazvuku, že každé vyšetření něco stojí a že kdyby jim tam každá ženská běžela hned po vynechání menzes, tak by z toho byl blázinec, že mi dlouho trvá oblékání (jela jsem rovnou z chalupy v kalhotách a ultrazvuk byl v jiné místnosti než "koza")... Pak trošku zmírnil a začal mi vysvětlovat, že většina těhotenství skončí samovolným potratem, aniž by to žena věděla a já že jsem se díky zvědavosti (koupeným těhotenským testům) dostala do stresu, teď budu další těhotenství očekávat se strachem atp. Ovšem hned na to, co mi vytknul, že jsem vlastně vůbec na žádné vyšetření neměla chodit, mi vynadal znovu, když jsem mu řekla, že tedy odjížídm na dovolenou, když je to podle něj normální samovolný potrat a vlastně o nic nešlo, je to běžné. To se rozčílil, že dokud se to jednoznačně neprokáže z krve, tak mě přece nemůže nikam pustit a že si mě taky může klidně nechat v nemocnici, protože to může být mimoděložní těhotenství... (z toho jsem usoudila, že pokud žena otěhotní, je dobré nejít k lékaři - když to bude mimoděložní a ona někde zkolabuje, bude to její nezodpovědnost a lékaři mají klid). A tak jsem tedy ještě dovolenou odložila, v pondělí ráno naběhla znovu na krev a odpoledne si zavolala o výsledek. Ten zněl: Je to v pořádku, je to negativní, HCG 6.
Závěr: - Jděte k doktoru, trocha hubování stojí za vaše zdraví, člověk nikdy neví, jak to bude probíhat.
- Kupované těhotenské testy jsou skutečně velmi citlivé, protože u mě rozpoznaly i velice nízkou hladinu HCG.
- Přesto, že jsem byla "těhotná" jen krátce, hormony zřejmě zapracovaly,měla jsem neuvěřitelně "poďobaný" obličej a lehce se mi zvedal žaludek.
- Menstruovat jsem začla v neděli (tedy týden po běžném termínu),ještě v pondělí to bylo trochu silněji než obvykle a v úterý už téměř bylo po všem, takže skutečně nic výjimečného.Kdybych nekupovala test, prostě bych si jen myslela, že se to trošku opozdilo (to je tzv. chemické těhotenství, které se projeví jen na testech, jinak nikde)
- Držím palce všem, které právě teď přemýšlí o tom, jestli nejsou těhotné.Pokud budete, gratuluju, pokud ne, určitě se to podaří příště!
Odpovědět
Průběh diskuze (10 názorů)
Těhotenské testy Mája, 26, bezdětná 20.7.2000 8:53
*Re: Těhotenské testy Klára(15.týden) 20.7.2000 8:58
**Re: Těhotenské testy Mája, 26, bezdětná 20.7.2000 9:7
*Re: Těhotenské testy Radka, 25 20.7.2000 9:28
**Re: Těhotenské testy Mája 20.7.2000 9:30
***Re: Těhotenské testy Jitka, 26 týden 20.7.2000 15:3
****Re: Těhotenské testy Mája 21.7.2000 9:31
*****Re: Těhotenské testy Mája - bezdětná 1.8.2000 9:13
******Re: Těhotenské testy Eva, 26 let 1.8.2000 10:12
*******Re: Těhotenské testy Mája 1.8.2000 12:51

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.