| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Vyražený zub

 Celkem 3 názorů.
 Eva 31, Honzík skoro 4, 27. týden 
  • 

Vyražený zub 

(10.7.2000 9:10:50)
Můj tento měsíc čtyřletý drahoušek si v pátek na kole vyrazil přední zub. Na stomatologii mu to perfektně ošetřili, ale v tom zmatku jsem se nějak pozapomněla zeptat, kdy normálně začínají u dětí vypadávat mléčné zuby a růst ty druhé - tzn. zhruba kolik roků bude náš manekýn (v jednom kuse se zhlíží v zrcadle, jak mu to sluší) běhat po světě jako bezzubec.
 Šárka 44, syn 9 let 
  • 

Re: Vyražený zub 

(11.7.2000 11:30:00)
Milá Evo,
mému synovi padaly přední zoubky mezi 5. a 6. rokem (postupně). Je to zcela ve shodě s moudrými knihami i s běžnou zkušeností - "kolozubé" pusinky jsou běžné u předškoláčků a prvňáčků.
Pozdravujte Honzíka, určitě mu to sluší. Hlavně že se sám sobě líbí a že už to nebolí.
Šárka
 Eva 31, Honzík skoro 4, 27. týden 
  • 

Re: Re: Vyražený zub 

(11.7.2000 12:31:36)
Šárko, díky.
Taky jsem si to tak zhruba myslela, jen jsem si to chtěla ověřit. Dírka už nebolí, taky snad díky kvůli tomu, že jsme měli od pana doktora po šití "předepsanou" zmrzlinu, a ta fakt dělá na zranění v puse divy. Psychicky je na tom Janek velmi v pohodě, protože si teď připadá právě jako velcí bezzubí školáci prvňáci, takže na písku na tu díru "balí" velké holky. No a dneska už zase jdeme na kolo.
Se Stáňou jste mne inspirovaly s tím kapesným. Původně jsem měla zato, že dětem patří samostatné peníze do ruky až tak od čtvrté páté třídy, ale po té vaší odborné analýze uznávám, že máte určitě pravdu a s malinkými penízky je možné začít mnohem mnohem dřív.
Taky jsem si všimla, že Váš chlapec, ač dubnový, měl roční odklad při začátku školní docházky. Mohla byste mi, prosím, jestli můžete, napsat nějaké podrobnosti? Honza je totiž narozen 31.7., takže tohle dilema dát nebo nedat taky už pomalu zvažuji. Pro jednu i druhou alternativu existují pro i proti, tak si to už trošku začínám dávat dohromady.
Díky Eva.

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde

Všechna témata


(C) 1999-2020 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.