| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Kdo poradí matce zahnané do kouta?

 Celkem 2 názorů.
 Šárka V., 2 děti 
  • 

Kdo poradí matce zahnané do kouta? 

(4.7.2000 13:47:01)
Již léta žiju v po všech stránkách nefunkčím manželství.Marně jsem se snažila patovou situaci mezi mnou a manželem dávno řešit. Nejdříve nechtěl vnímat, posléze mi vyhrožoval, asi způsobem pro řešení manželských krizí zcela běžným, a to, že pokud od něj odejdu, nikdy nedovolí, abych měla děti u sebe (přitom se o ně nikdy pořádně nestaral a nezajímal se o ně,měřítkem jeho lásky byly akorát drahé dary - čím dražší a nákladnější, tím byla jeho láska větší) a bude se bít o to, aby děti dostal do péče on nebo aby aspoň byly naše děti rozděleny. Jedno bude s ním, jedno se mnou.
Možná jsem hloupá, ale jeho výhrůžky mne vždycky vyděsily natolik, že jsem couvla a trpím dál v manželském pekle, kde je se mnou nadále nakládáno jako s trpěnou služkou, nikoliv jako s rovnocenným partnerem.Z manželových výhrůžek, týkajících se našich dětí v případě možného rozchodu je mi nanic, kdykoliv si na ně vzpomenu. Tj.Pokaždé, když se na manžela podívám...)
Potřebovala bych poradit, kdo rozhoduje či vystavuje předběžné opatření o určení pečovatele o děti v době před rozvodem? kdo by mě mohl poradit, co vlastně toto předběžné opatření zahrnuje a prosím o věškeré informace, tohoto se týkající.

Děkuji za pomoc, ze mne je už jen uzlík nervů.
 Jana 
  • 

Re: Kdo poradí matce zahnané do kouta? 

(4.7.2000 16:48:53)
Milá Šárko,

nevím, jak je tomu dnes, ale když se naši rozváděli (před 10 lety), tak platilo, že se děti od 12 let mohli rozhodnout, s kým chtějí být. Můj otec rovněž vyhrožoval běheme celého ročního rozvodového řízení, že naši malou sestru (bylo jí 5) dostane, ale zůstalo jen u toho. Během následujících čtyř let jsem ho viděla dohromady snad 4 hodiny a výživné na nás - 3 děti mamka ještě dlouho soudně vmáhala. Když jsme dodělali školu, byl i on rád, že nejsme na vysoké a nemusí platit a dnes už celkem poctivě platí jen na tu nejmlaší. To, že Vám manžel vyhrožuje, ještě nemusí nic znamenat a uvědomuji si, že už tenkrát se bral u soudu ohled na vlastní názor mojí mladší sestry (doma ji v klidu vyslechla psycholožka).

Přeji hodně sil. Jana

Zajímavé akce

Vložte akci

Další akce nalezte zde

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.