| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Těhotenský test - kdy?

 Celkem 4 názorů.
 Blanka 
  • 

Těhotenský test - kdy? 

(12.6.2000 11:10:32)
Ráda bych se zeptala na vaše zkušenosti s těhotenskými testy. Kdy už je možné očekávat pozitivní výsledek (v případě těhotenství)? Je možné, aby test identifikoval těhotenství ještě před termínem menstruace, nebo test "zafunguje" až při zpoždění menstruace?
Děkuji za vaše zkušenosti.
 Mirka (28), holčička 4.měsíce. 
  • 

Re: Těhotenský test - kdy? 

(13.6.2000 0:57:25)
Milá Blanko,
pětileté čekání na dítě mi dalo opravdu bohatou zkušenost s těh. testy. Běžně jsou k dostání naše v ceně okolo 50-70Kč. Ty mohou odhalit těhotenství již 7. dní po početí, tedy ještě před očekávanou menstruací, ale pokud ukážou, že těhotná nejsi, není to na 100% a tak se vyplatí test po týdnu opakovat (pokud se nedostaví menstruace). Dělají se vždy z ranní moči a je dobré počkat jestli se druhý proužek neobjeví alespoň pět minut, místo výrobci doporučovaných třech. Potom jsou testy dovozové za cca 200kč a ty se mohou dělat během dne taktéž od 7. dne od početí a měli by být ještě spolehlivější. Nejhorší jsou testy izraelské, které se někdy objevují v lékárnách a stojí okolo 100kč a ten jediný se mi neosvědčil. Je možné, že v počátku těhotenství test ukáže výsledek negativní a ty jsi těhotná, ale naopak jsem to neslyšela nikdy. Pokud chce mít člověk 100% jistotu musí jít na krev.
Mirka
 Iva, 1+? 
  • 

Re: Těhotenský test - kdy? 

(16.6.2000 23:27:42)
Milá Blanko,
mám stejnou zkušenost s testy, ukážou to velmi brzo. Já jsem s tím okamžitě letěla k lékaři, ale bylo tak brzo, že nic neviděl a vystrašil mně s úvahami o hormonální poruše a mimoděložním těhotenství. Moje velká radost byla na týden, než normální těhotenství potvrdil kresvní test, překrytá strachem. Naše hormonální porucha se jmenuje Zuzanka. Máme (nejsem sama s touhle zkušeností) trochu pocit, že doktoři se na tyhle testy dívají trochu s depektem, i když nechápu, proč.
Teď jsem na tom stejně - doma testovací proužek (v testu za 40,- Kč)okamžitě ukázal JSI V TOM!!! a kdyby mne neznepokojovaly bolesti v podbřišku, cestu do ordinace bych odložila ještě aspoň o 14 dní.
 Pro Ivu, Pavla 
  • 

Re: Re: Těhotenský test - kdy? 

(19.6.2000 8:22:37)
Milá Ivo, mohla by jsi napsat něco konkrétnějšího o těch bolestech v podbřišku. Jak dopadla kontrola, co řekl lékař, kdy se objevily??? Již 5.den cítím něco podobného, těhotná bych však mohla tak týden. Nechci s tím však obtěžovat lékaře, stejně by asi nic neviděl. Mám se znepokojovat? Nebo nad tím zatím vůbec nemám uvažovat v souvislosti s možným otěhotněním? Děkuji. Pavla

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.