| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Kdy jste pocítila první pohyby?

 Celkem 7 názorů.
 Milada, 15.týden, syn 4,5 roku 
  • 

Kdy jste pocítila první pohyby? 

(30.5.2000 9:33:23)
Můžu se Vás všech zeptat (i když vím, že tady diskuze probíhá - nějak se to v tom však nemohu zorientovat), zda jste některá cítila pohyby také velmi brzy? Já to cítím již teď (15+2) a ve všech chytrejch knížkách píšou u prvorodiček až od 20.týdne u ostatních dříve.
Vlastně ani nevím, jak se správně počítají týdny - když je to 15+2 je to již 16.týden?

Děkuji
Milada
 Petra, 26. týden 
  • 

Re: Kdy jste pocítila první pohyby? 

(30.5.2000 9:47:56)
Ahoj Milado,

já si myslím, že na nějaké kolem 20. týdne u prvorodiček naše miminka moc nahrajou...Já jsem taky poprvé nastávající maminkou a pohyby našeho drobka cítím už někdy od 16. týdne!
Dokonce už v tom 16. týdnu se natočilo to naše zaltíčko tak, že se mi dělala boulička na bříšku - byli jsme z toho s manželem tehdy hrozně vyjevení, že je to tak brzo.Ale paní doktroka nás ujistila, že je to velice individuální a že některá miminka jsou prostě aktivnější.Což cítím teď o stošest! Jestli je Váš drobísek jako ten náš, tak se máš na co těšit. Jsou i noci, kdy koukám do tmy a čekám až mi přestane nadskakovat břicho, protože ani při nejlepší vůli se mi při jeho akrobatických kouscích nedaří usnout!
(S oblibou tvrdím, že je zkrátka už v bříšku celý tatínek...)
Nicméně si myslím, že je to prostě normální, že někdo cítí pohyby dřív a někdo později, takže si užívej kopanečků a vrtění a sluníčka!
Krásný den

Petra
 Eva 31, Honzík skoro 4, další mimi v říjnu 
  • 

Re: Kdy jste pocítila první pohyby? 

(30.5.2000 10:06:11)
Milado,
já jsem zhruba ten stejný případ jako ty, taky jsem to teď cítila už 16. týden, tzn. 15 týdnů + nějaké ty dny. Zrovna včera jsem o tom přesvědčovala doktora, ale nechtěl mi to věřit, tak jsme se dohodli na kompromisu - první pohyby mi začal počítat ode dne, kdy jsem je cítila i rukou zvnějšku pupíku - cca před 14 dny. Ale tak brzo, jak to popisuješ, je to opravdu možné, já jsem byla taky dost skeptická, ale teď opravdu vím, že to bylo ono ať si říká kdo chce co chce, já a mimi víme svoje.
 Renata,19 týden 
  • 

Re: Kdy jste pocítila první pohyby? 

(8.12.2000 7:46:10)
Milá Milado,

15+2 znamená být v 16 týdnu,a v mé knize o těhotenství píší,že pohyby se objevují mezi 16 a 20 týdnem.Já jsem v 19 týdnu a občas se něco v bříšku děje,ale taky přesně nevím, jsou-li to pohyby.Ale klidně si na jasnou zprávu počkám.Jen by mě zajímalo,jestli si taky někdo odečítá těch 14 dní,protože já si teď vlastně počítám 17 týden místo 19.V knize je taky přece napsaný vývoj plodu do 39 týdne.
Mějte se všechny a zdraví Vás
Renata
 Petra, 20. týden 
  • 

Re: Re: Kdy jste pocítila první pohyby? 

(20.12.2000 8:32:12)
Ahoj Renato,
vracím se k těm odečítaným 14 dnům. V mém případě jsou to přesně dva týdny o které vím, že jsem "míň těhotná", než jak to vychází podle poslední menstruace. Zvláštní je, že za pravdu mi dává i zdejší internetový výpočet. Vzhledem k tomu, že k otěhotnění u mne hodně přispěla hormonální léčba, vím o početí našeho drobka přesně na den.
Pokud jde o pohyby, první jsem poznala v 17. týdnu a dnes už je může přes bříško cítit i nadšený budoucí tatínek.
 Renata,23 týden 
  • 

Re: Re: Re: Kdy jste pocítila první pohyby? 

(2.1.2001 10:58:33)
Ahoj Petro.
Dostala se mi do rukou kniha od Miriam Stoppardové,kde je také jasně napsáno 20 týdnů od početí,22 týdnů těhotenství.
Já jsem pohyby cítila také v 17 týdnu a je to moc příjemné.A jedna zkušenost,byla jsem bohužel přes svátky dvakrát v zakouřeném prostoru a miminku se to vůbec nelíbí,protože pokaždé tak na dva dny pohyby velmi zeslábly.Takže už žádný zakouřený prostor.
 Jitka (2 kluci) 
  • 

Re: Kdy jste pocítila první pohyby? 

(8.12.2000 9:25:22)
Milá Milado,
já jsem cítila pohyby u druhého mrňouska už ve 12.týdnu (11+3), i lékař musel objektivně uznat, že se skutečně jedná o pohyby (byla jsem zrovna v poradně a dělal se i ultrazvuk). Možná to bylo tak brzo i tím, že jsem malé postavy (150 cm). Byla jsem z toho nadšená, že svoji přítomnost tak hezky připomíná takhle brzy, takže 16. týden je úplně v pohodě. Jenom jsme měli veselo ohledně termínů porodu, podle pohybů vycházel termín o 7 týdnů dříve než podle poslední menstruace. Ale to nám bylo fuk. Jitka

Zajímavé akce

Vložte akci

Další akce nalezte zde

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.