| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Zvýšená dráždivost

 Celkem 3 názorů.
 Milka, dcera 3 měsíce 
  • 

Zvýšená dráždivost 

(22.5.2000 12:03:52)
Chtěla bych se zeptat, jestli někdo z vás nemá zkušenost s diagnózou "zvýšená dráždivost" u miminka. U naší malé se to již od narození projevovalo šíleným máváním rukama a častým vyplazováním jazyka. Navíc ohromný neklid, špatné spaní a permanentní řev. Neurolog nás naštěstí uklidnil, že to není vážné a nejsme ani nuceni cvičit podle Vojty - tedy zatím. Dostali jsem za úkol hodně chovat, a to hlavně v klubíčku. Teď ve 3 měsících se dcera celkově trochu uklidnila a už přestalo i vyplazování jazyka. Mávání rukama se mírně zlepšilo, ale pořád to někdy až budí hrůzu. Jeden den je klid a druhý mám místo miminka malý vrtulník. Nemá někdo z vás zkušenosti s něčím podobným? Předem moc díky za reakci.
 Marta, kluk a děvče - 3 roky a 8 měsíců 
  • 

Re: Zvýšená dráždivost 

(24.5.2000 0:17:25)
Nevím jestli to byla u mojí dcery zvýšená dráždivost doktorka to tak nenazvala ale řekla, že to bude živé dítě ( chlapec je taky takový )ale klepala ručičkama a nožičkama...postupně to odeznělo....třeba se to povede taky vám!!
 Eva 31, Honzík skoro 4, další mimi v říjnu 
  • 

Re: Zvýšená dráždivost 

(24.5.2000 6:38:50)
Milko,
já jsem se v porodnici u svého chlapečka taky setkala s pojmem "u hocha je pozorována zvýšená dráždivost". Nikdo se neobtěžoval příliš mi to vysvětlovat, snad jen to, že mu podávali ústně nějakýto B - komplex. Honza sice nechrčel, ale teď zpětně si uvědomuji, že nám asi do čtyř měsíců neusnul jinak než pevně zavázaný do peřinky - včetně ručiček připažených k tělu. Mně se to tehdy taky moc nelíbilo, říkala jsem si, jak může vůbec usnout takhle svázaný jako špalek, ale jak jsem mu to pevné sevření povolila, za chvíli začal kolem sebe ze sna švihat všemi končetinami až ho to vzbudilo. V bdělém stavu to ovšem nedělal. Jinak až zhruba do skoro osmi měsíců to bylo extrémně řvavé dítko a dost nás tím permanentním jekotem proháněl.
Dnes kromně toho, že je velmi vnímavý a citlivý na něm nic patologického v tomto směru nepozoruji. Takže si myslím, že to je spíš o psychice a ne o organické poruše. Ono přiznejme si, když se na mnoha místech vedou porody a poporodní péče tak, jak se vedou (nebyli jsme v tomto směru bohužel vyjímkou), není divu, že jsou z toho některá citlivější mrňata pár měsíců trošku mimo.

Komerční sdělení

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.