| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Diskuze : Hlavní : Mezi námi maminkami

Re: Zvýšená dráždivost

Milko,
já jsem se v porodnici u svého chlapečka taky setkala s pojmem "u hocha je pozorována zvýšená dráždivost". Nikdo se neobtěžoval příliš mi to vysvětlovat, snad jen to, že mu podávali ústně nějakýto B - komplex. Honza sice nechrčel, ale teď zpětně si uvědomuji, že nám asi do čtyř měsíců neusnul jinak než pevně zavázaný do peřinky - včetně ručiček připažených k tělu. Mně se to tehdy taky moc nelíbilo, říkala jsem si, jak může vůbec usnout takhle svázaný jako špalek, ale jak jsem mu to pevné sevření povolila, za chvíli začal kolem sebe ze sna švihat všemi končetinami až ho to vzbudilo. V bdělém stavu to ovšem nedělal. Jinak až zhruba do skoro osmi měsíců to bylo extrémně řvavé dítko a dost nás tím permanentním jekotem proháněl.
Dnes kromně toho, že je velmi vnímavý a citlivý na něm nic patologického v tomto směru nepozoruji. Takže si myslím, že to je spíš o psychice a ne o organické poruše. Ono přiznejme si, když se na mnoha místech vedou porody a poporodní péče tak, jak se vedou (nebyli jsme v tomto směru bohužel vyjímkou), není divu, že jsou z toho některá citlivější mrňata pár měsíců trošku mimo.
Odpovědět
Průběh diskuze (3 názorů)
Zvýšená dráždivost Milka, dcera 3 měsíce 22.5.2000 12:3
*Re: Zvýšená dráždivost Marta, kluk a děvče - 3 roky a 8 měsíců 24.5.2000 0:17
*Re: Zvýšená dráždivost Eva 31, Honzík skoro 4, další mimi v říjnu 24.5.2000 6:38

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2020 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.