| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Křečové žíly?

 Celkem 6 názorů.
 Kateřina, 31 let, 16 týdnů těhotná (poprvé) 
  • 

Křečové žíly? 

(8.5.2000 22:43:20)
Milé maminky,
máte nějaké zkušenosti s křečovými žilami v těhotenství? Znám několik žen, které právě v průběhu těhotenství začaly mít tyto problémy.
Napište mi prosím.
Díky.
Kateřina
 Eva, 31 let, syn 3,5 roku, 18. týden 
  • 

Re: Křečové žíly? 

(9.5.2000 9:05:11)
Ahoj Katko,

ty křečové žíly jsou dost individuální věc. Já jsem si z prvního těhotenství neodnesla ani žilku, a to jsem si dávala velký pozor, protože moje máma má varixy, které se jen tak nevidí. Sama mě varovala, že u prvního těhotensví taky nic, až po druhém dítěti. Takže teď si znovu dávám pozor. Neměla bys nikdy dlouho stát, jakmile si sedneš, dej si hned nohy nahoru, třeba klidně po americku na stůl. Večer vždycky odpočívám tak, že si lehnu na zem ke stěně a nohy si opřu o ni. Ta krev by se prostě neměla pořád hromadit dole v nohách. Taky nenos žádné těsné podkolenky, které brání cirkulaci - myslím, že mamka si to dost zavinila těsnými podvazkovými pásy. Nohy by se neměly koupat v moc horké vodě - příjemné je střídavě je sprchovat chladnější a teplejší vodou - zase abys podpořila krevní oběh. Na a často se prohlížej - mluvila jsem o tom s mým doktorem, ten mi říkal, že jak se nejaká výraznější žilka objeví, předepíše mi kompresní punčocháče, aby se to řešilo hned v začátku.

Nožky jako strunky ti přeje Eva.
 Eva, 31 let, syn 3,5 roku, 18. týden 
  • 

Re: Re: Křečové žíly? 

(9.5.2000 9:10:43)
Jo, ještě jsem zapomněla na cvčení: dobré je kroutit chodidly v kotníku, dělat šlapkami fajfky, šlapání na kole v leže na zádech atd. V cvičení pro těhotné se to celkem probírá, když ne, tak se zeptej, ať ti to ukážou, co za akrobacii si ve svém stavu můžeš dovolit.
 tangerine2 


Re:: Křečové žíly? 

(14.1.2003 14:19:50)
To je všecko sice skvělé,vím,že také pomáhá magnesia,kostivalova a mesickova mast.Co když jsou ale varixy i na poševnim otvoru,co pak? Doktor mi napsal pouze heparoid a pry se s tim nic jineho delat neda.Je to ale stejně nepříjemné.
 Lukáš 


Re: Re:: Křečové žíly? 

(14.1.2003 17:53:51)
Detralex tbl 2-0-2 L.
 Kateřina 
  • 

Re: Re: Křečové žíly? 

(10.5.2000 15:07:00)
Ahoj Evo,
díky za dobré rady!!
Kateřina

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.