| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

rovnátka

 Celkem 5 názorů.
 Davídek 9 let 
  • 

rovnátka 

(3.5.2000 15:22:56)
Já jsem dostal rovnátka a hrozně mě
nebaví je nosit.Napište mi jestli
vám nebo nějakému vašemu známému
pomohla.Maminka zatím také neví o
nikom komu by pomohla!

Davídek
 Bára Nedvědová (šťastná oběť rovnátek) 
  • 

Re: rovnátka 

(3.5.2000 22:33:05)
Čau Davide,
tak teď už znáš někoho komu rovnátka pomohly.Je mi 12, a když mi je nasadili, bylo mi 10.Ze začátku mi trochu vadily, ale teď je má každej druhej, a tak se mi nikdo nesmál.Teď mám krásný rovný zuby, a křením se s pusou od ucha k uchu.Tak nedepkuj, a těš se!Čau, a držim palce!
 Eva, 31 let, syn 3 roky, další mimi na cestě 
  • 

Re: rovnátka 

(4.5.2000 7:22:17)
Davídku,
u nás v rodině nikdo rovnátka neměl, ale jedna moje přítelkyně si je nechávala dát až ve třiceti letech - už ji nebavilo mít šeredné hlodáky. To nosení prý bylo hlavně ze začátku dost nepříjemné, ale výsledek opravdu stál zato - zoubky má teď moc hezké. Jiný příklad je můj manžel, který v dětství taky rovnátka nikdy neměl, ale nejenom že má zuby opravdu křivé a nehezké, ale často musí chodit k zubaři, protože ho zuby v puse tlačí tam, kde by neměly, má z toho různé záněty dásní a jiné nepříjemnosti. Myslím si z příkladu jiných, že s těmi rovnátky je dost trápení, ale když to vydržíš, tak to stojí zato.
 Šárka, 26 let 
  • 

Re: rovnátka 

(5.5.2000 15:01:39)
Ahoj Davide,
taky jsem nosila rovnátka, jestli si to dobře pamatuji tak asi v osmi letech, a téměř přesně po roce, jsem je už nemusela nosit.Zoubky se mi strovnaly úplně krásně. Opakem byla moje sestřenice, která to různě šidila (když ji ve škole nehlídali rodiče, měla je stále vyndané - vím to, chodili jsme do stejné třídy). Skoro vůbec je nenosila, protože doma kvílela jak ji to za celý den bolí, a tak jí odpustili doma je nosit. "Nosila" je takhle asi 4 roky a vůbec se jí zuby nesrovnaly. Možná Ti teď na rovných zubech nezáleží, ale jednou by ti to určitě vadilo, třeba i kvůli těm zánětům, nebo až Ti porostou moudráčky. Držím palce, abys vydržel.
Šárka
 Lenka , desetiletý Jakub 
  • 

Re: rovnátka 

(9.5.2000 10:35:54)
Ahoj Davídku, mám desetiletého syna Kubíka, který nosí rovnátka už od první třídy. Zhruba před rokem mu začal růst špičák nahoře v dásni a hrozilo ,že mu bude muset paní zubařka vytrhnout dva stálé zuby, aby se udělalo místo pro tento špičák. Naštěstí rovnátka pomohly , špičák se zařadil na své místo a žádný zdravý nový zub nemusel s pusy ven.

Zajímavé akce

Vložte akci

Další akce nalezte zde

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.