| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Mám stydlivou holčičku

 Celkem 3 názorů.
 Dana, 5ti letá dcera + 2 kluci 
  • 

Mám stydlivou holčičku 

(1.5.2000 23:26:37)
Poraďte mi, prosím, jak naučit mou dcerku, aby zdravila své vrstevníky i dospělé a vůbec - jak zbavit dítě stydlivosti. Do školky zatím nechodí, a v okolí nemáme stejně starou kamarádku, hraje si spíše s kluky nebo se staršími holčičkami.Mám obavy, aby nebyla ve škole přespříliš stydlivá...

Děkuji

Dana
 Radka Uhrová (dcera 6, syn 3) 
  • 

Re: Mám stydlivou holčičku 

(4.5.2000 11:55:12)
Milá Dano,
radu asi nedám, jen svoji zkušenost.S podobným problémem jsme se doma také potýkali.Dcera chodí do MŠ (chodila i do jeslí), ale kolem 5.roku absolutně nikoho nezdravila a ani neodpovídala na pozdrav svých "spoluškolkáčů" a "spoluškolkaček".Vyzkoušeli jsme snad všechno.Vysvětlování, domluvy (i od babiček),fázi odměn i zákazu večerníčka.Nic nepomáhalo.Je fakt, že už jsem byla v koncích, doma naslibovala vše, ale venku - nic.Nakonec jsem to vzdala.Pak po překulení 6.roku nastal zlom a nyní zdarví úplně bez problémů.
Jen se lze domnívat, jestli to byla vývojová fáze nebo to bylo tím, že mladší syn je trochu více "šašek" a zdraví úplně každého, koho potká (i zcela neznámé lidi, což je ve městě neobvylké).A tak jsme ho asi i bezděky několikrát pochválili.Možná chtěla být také chválena a začala tím zdravit, i když i před tím jsme ji za "povedený pozdrav" chválili, ale to není asi ono.Je tam možná to, že když brácha, tak i já taky.
Snad vás to povzbudí a třeba to chce jen čas.Hodně zdaru!
Radka
 Svatka a Terezka 
  • 

Re: Mám stydlivou holčičku 

(7.5.2000 9:01:04)
Milá Dano,
dobře si pamatuju, jak moji rodiče učili zdravit mne. Když jsme šly s maminkou po ulici, držela mne za ruku. Jestliže se blížila nějaká osoba (bydleli jsme na vesnici, takže zdravil každý každého), stiskla mi ruku jako signál k tomu, abych pozdravila. Maminka to pak dělala i několik let potom, co jsem se zdravit naučila, což mi hodně vadilo.
Se svojí dcerou budu určitě postupovat stejně.
Zdraví Svatka

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.