| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Diskuze : Hlavní : Mezi námi maminkami

Re: Mám stydlivou holčičku

Milá Dano,
radu asi nedám, jen svoji zkušenost.S podobným problémem jsme se doma také potýkali.Dcera chodí do MŠ (chodila i do jeslí), ale kolem 5.roku absolutně nikoho nezdravila a ani neodpovídala na pozdrav svých "spoluškolkáčů" a "spoluškolkaček".Vyzkoušeli jsme snad všechno.Vysvětlování, domluvy (i od babiček),fázi odměn i zákazu večerníčka.Nic nepomáhalo.Je fakt, že už jsem byla v koncích, doma naslibovala vše, ale venku - nic.Nakonec jsem to vzdala.Pak po překulení 6.roku nastal zlom a nyní zdarví úplně bez problémů.
Jen se lze domnívat, jestli to byla vývojová fáze nebo to bylo tím, že mladší syn je trochu více "šašek" a zdraví úplně každého, koho potká (i zcela neznámé lidi, což je ve městě neobvylké).A tak jsme ho asi i bezděky několikrát pochválili.Možná chtěla být také chválena a začala tím zdravit, i když i před tím jsme ji za "povedený pozdrav" chválili, ale to není asi ono.Je tam možná to, že když brácha, tak i já taky.
Snad vás to povzbudí a třeba to chce jen čas.Hodně zdaru!
Radka
Odpovědět
Průběh diskuze (3 názorů)
Mám stydlivou holčičku Dana, 5ti letá dcera + 2 kluci 1.5.2000 23:26
*Re: Mám stydlivou holčičku Radka Uhrová (dcera 6, syn 3) 4.5.2000 11:55
*Re: Mám stydlivou holčičku Svatka a Terezka 7.5.2000 9:1

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.