| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

mateřská a OSVČ(osoba sam. výděl.činná X zaměstnanec??

 Celkem 20 názorů.
 Ilona, 4.týden 
  • 

mateřská a OSVČ(osoba sam. výděl.činná X zaměstnanec?? 

(15.1.2001 17:49:55)
Ahoj všichni, mám několik dotazů, na které jsem doposud nikde nenalezla odpovědi.
1) Jsem OSVČ, platím si pravidelně min. výši záloh na soc.,důchod. i nemocenskou. Zdůrazňuji minimum. Jaká bude výše mé mateřské, resp. peněž. pomoc v mateřství? JAk se vypočítá? Je možné ji ještě nějak ovlivnit? Třeba změnou výše záloh?
pozn. poslední léta jsem po vyučtování nedoplácela, tozn. jsem byla v minusu.
2) pokud je pro mně výhodnější se nechät zaměstnat (mám tuto možnost), vím, že musím být zaměstnaná 270 dní před datumem porodu. Tento počet znamená kalendářních dní? Datum porodu se myslí skutečný (co když budu mít předčasný porod díky tomu nesplním tento počet), nebo vypočítaný, předpokládaný? A co nástup na mateřskou 6 týdnů před porodem? Počítá se do těch 270 dnů i tato doba 6-ti týdnů?
3) Předpokládáný datum porodu je konec srpna 2001. Jako zaměstnanec se mi výše mateřské počítá z jakého období?
4) Musím být celou tuto dobu 270-ti dnů zaměstnaná na plný úvazek, nebo stačí třeba na poloviční?
5)Když budu zaměstnaná a zároveň OSVČ, mateřská se počítá ze zaměstnaneckého příjmu, nebo dle OSVČ, nebo se sčítá?

Předem Vám všem děkuji za odpověď na jakoukoliv otázku. Ilona
 Jitka (2 kluci) 
  • 

Re: mateřská a OSVČ(osoba sam. výděl.činná X zaměstnanec?? 

(15.1.2001 21:19:03)
Milá Ilono,
pokud si platíš minimální zálohy na sociální a důchodové zabezpečení, je nabíledni, že rodičovský příspěvek Ti bude činit více než peněžitá podpora v mateřství (nyní 2409Kč).
- Podmínka 270 dní se vztahuje na povinnost být sociálně pojištěna v uplynulých dvou letech – což splňuješ, pokud si platíš již zmíněné zálohy na soc. pojištění. Při případném zaměstnání není důležité na jaký úvazek jsi zaměstnána, důležitý je vyměřovací základ na sociální pojištění (SP) za odpracované dny. Stačila by i kupříkladu dohoda o pracovní činnosti 5 dní x 2 hodiny týdně.
- Pokud máš skutečně možnost se nechat zaměstnat, tak to udělej, peněžitá podpora v mateřství tak bude podstatně vyšší, optimální je hrubá mzda okolo 12000 Kč, pak vyjde maximální vyměřovací základ 468 Kč na den, z něhož je peněžitá podpora 323 Kč na den (30dní = 9690 Kč) – to už je velmi pěkná mateřská. Datum porodu máš zhruba koncem srpna, nástup na MD bude tedy začátkem nebo v půli července (6 nebo 8 týdnů před plánovaným termínem porodu), pak je tedy rozhodujícím obdobím pro výpočet mateřské druhé čtvrtletí (měsíce 4-6).
- Dnem porodu se myslí skutečný den porodu, pokud jde o porod předčasný, před nástupem MD, lékař na poukazu nástupu MD tuto skutečnost zdůrazní, toho se není třeba obávat.
- Souběh podnikání a zaměstnání není problém, vždy si musíš stanovit, co je hlavní pracovní poměr a co vedlejší. A když máš jako HPP zaměstnání, ze kterého odvádíš SP, pak se zpravidla zálohy z podnikání neplatí, zvláště, byla-li jsi v posledních letech v mínusu. Navíc, podnikat můžeš i při mateřské, při pozdějším pobírání rodičovského příspěvku musíš ovšem předběžně prohlásit, že si podnikáním nevyděláš více než je stanoveno (1,1 násobek ŽM) za měsíc. Ale to už je jiná kapitola.

Snad jsem Ti aspoň trochu pomohla.
Jitka
 Ilona 
  • 

Re: Re: mateřská a OSVČ(osoba sam. výděl.činná X zaměstnanec?? 

(16.1.2001 14:02:02)
Milá Jitko,
mockrát děkuji za odpověď. Mám k Tobě ještě nějaké doplňující otázky. (Na úřadech se totiž opravdu tváří, že se jich to netýká a domnívám se, že to kolikrát nevědí ani oni).
1) píšeš, že podmínku 270 dní splňuji, pokud si platím zálohy na soc. pojištění. Na správě mi zase tvrdí, že 270 dní musím být v zaměstnaneckém poměru (příp. škola, kdy SP platí stát).
2) den porodu: píšeš, že se myslí skutečný den, ale pokud jde o porod předčasný, před nástupem na MD, lékař na poukazu nástupu MD vyznačí tuto skutečnost. Co to znamená v praxi? Den porodu mě totiž zajímal z toho, že pokud jsem zaměstnaná od prosince 2000 a datum porodu mám koncem srpna, domnívám se, že splním podmínku 270 dní, ale pokud z nějakého důvodu porodím třeba o 10 dní dříve, tuto podmínku nastačím splnit. Bude to třeba 260 dní. Co potom? Muhu za to, že jsem porodila dříve, než jsem měla???
Předem mockrát děkuji za Tvoji odpověď. Ilona
 Jitka (2 kluci) 
  • 

Re: Re: Re: mateřská a OSVČ(osoba sam. výděl.činná X zaměstnanec?? 

(16.1.2001 16:18:07)
Ahoj Ilono,
o dnech účasti na nemocenském pojištění potřebných k přiznání peněžité podpory v mateřství se dočteš na adrese: www.mpsv.cz, pak zvol pojištění, pak nemocenské. Co se týká předčasného porodu, neodpracované dny Ti nikdo neodpustí, prominou Ti pouze předčasný nástup na MD, proto vyjádření lékaře, mateřská se pak počítá ode dne porodu.
Měj se Jitka
 Milada, dcera 2 měsíce, syn 5 let 
  • 

Re: mateřská a OSVČ(osoba sam. výděl.činná X zaměstnanec?? 

(16.1.2001 20:55:11)
Jitko či ostatní chytřejší-)),

hledám pro těhotnou kamarádku informaci, kolik bude brát prvního půlroku na MD, když je v současnosti vedena u Úřadu Práce (podmínku 270 dnů) má splněnou. Řekli jí že 81,-Kč na den, je to možné? Před tím měla dost slušný plat a i tu podporu má tu maximální částku. Odešla ze zaměstnání, neb se jí stále nedařilo otěhotnět (stres atd.) a jen si začala hledat něco klidnějšího, hned otěhotněla, bohužel rizikově a tudíž už nikam nenastoupila. Zdá se mi divné, že na sociálce absolutně neberou v potaz, kolik žena na podpoře bere či brala v minulém zaměstnání a mají na to prostě jednotnou částku, žádná procenta z platu (či z podpory).

Milada
 Jitka (2 kluci) 
  • 

Re: mateřská a OSVČ(osoba sam. výděl.činná X zaměstnanec?? 

(18.1.2001 8:29:41)
Ahoj Milado,
bohužel, je to tak. Částka odpovídá rodičovskému příspěvku, tedy 2409 Kč na měsíc (se zaokrouhlením 81 Kč na den). Tvoje kamarádka totiž nesplňuje jednu z podmínek pro přiznání peněžité podpory v mateřství, a to ztrátu započitatelného příjmu. Pobírá nyní pouze podporu v nezaměstnanosti (pokud jsem to dobře pochopila), ze které se SP neplatí a ZP za ni hradí stát v nejnižší výši. Doba pobírání podpory v nezaměstnanosti je doba náhradní pro účely započítání odpracované doby na důchod - zjednodušeně. Tedy zkráceně - nemá žádný vlastní příjem - bude rovnou pobírat rodičovský příspěvek - nyní 2409 Kč měsíčně. Pokud by se jí podařilo sehnat zaměstnání aspoň na poslední čtvrletí před nástupem na MD, byla by na tom podstatně lépe, viz mé předchozí příspěvky.

Hodně štěstí Jitka
 Milada, dcera 2m, syn 5 let 
  • 

Re: mateřská a OSVČ(osoba sam. výděl.činná X zaměstnanec?? 

(18.1.2001 10:09:21)
Jitko,

děkuji moc za odpověď, kamarádku nepotěším. Ona už teď ani nikam natoupit nemůže, už jen leží a možná ji čeká hospitalizace.

Jěště jednou děkuji
Milada
 Ilona 
  • 

Re: mateřská a OSVČ(osoba sam. výděl.činná X zaměstnanec?? 

(23.1.2001 15:46:34)
Ahoj JItko a ostatní znalé,
chtěla jsem se ještě zeptat: Pokud jsem OSVČ a moje mateřská bude hodně nízká (nižší než rodičovský příspěvek), je pravda, že mi ji musí dorovnat na životní minimum? Letos myslím 5.000,- Kč.
Nebo budu opravdu dostávat jenom tu almužnu?
Moc děkuji za odpověď.
 Jitka (2 kluci) 
  • 

Re: Re: mateřská a OSVČ(osoba sam. výděl.činná X zaměstnanec?? 

(24.1.2001 8:34:17)
Ahoj Ilono,
bohužel sis popletla životní minimum a minimální mzdu (od 1.1.2001 5000 Kč). Životní minimum se naposled upravovalo 1.4.2000 a z něj se odvíjí výše rodičovského příspěvku a dalších soc. dávek (ŽM na ostatní osoby - myšleno ne děti, ne studující do 26 let - je 2190 Kč, rodičovský příspěvek se rovná 1,1 násobek ŽM, tedy 2409 Kč). Pokud tvoje peněžitá podpora v mateřství vypočtená z vyměřovacího nákladu nedosahuje této výše, budeš pobírat rovnou rodičovský příspěvek (žádá se na kontaktním místě odd. soc. podpory OÚ, stejně jako přídavky na dítě, porodné, sociální příspěvek, příspěvek na bydlení, atd.). Takže pokud jsi v obtížné finanční situaci a příjem rodiny (všech posuzovaných osob) nedosahuje 1,6 násobku ŽM (součet na všechny posuzované osoby + náklady na domácnost podle počtu osob) žádej o sociální příspěvek, případně o příspěvek na bydlení, dopravu pro starší děti, atd. Určitě Ti poradí na příslušném kontaktním místě. Upozorňuji, že jako OSVČ budeš muset prohlásit, že si měsíčně nevyděláš více jak 2190 Kč, pokud tuto částku překročíš, rodičovský příspěvek budeš muset vracet (vyúčtování se dělá v závislosti na daňovém přiznání, takže je více než rozumné si tuto hranici pohlídat). Pokud ovšem vaše rodinná finanční situace je dobrá, příjmy vyšší než 1,6 ŽM, pak s největší pravděpodobností budeš pobírat pouze rodičovský příspěvek a přídavek na dítě (podle výše příjmů - až do 3. násobku ŽM). Mimochodem souhlasím s tebou, že je to almužna neadekvátní výkonu. Moje příjmy poklesly o více než 80% a i když jsem si na dobu mateřské "spořila" korunek se nedostává. Do práce ovšem jít nechci, takže to řeším příležitostnými přivýdělky.
Měj se hezky
Jitka
 Ilona 
  • 

Re: Re: Re: mateřská a OSVČ(osoba sam. výděl.činná X zaměstnanec?? 

(26.1.2001 12:00:27)
Ahoj Jitko,
opět mc děkuji za odpověď. a prosím o ještě jedno objasnění.
Pokud moje mateřská bude opravdu nižší než rodičovský příspěvek, já tedy o něj zažádám a pak jak píšeš musím doložit dle daň. přiznání, že jsem si nevydělala více jak ŽM. To se sčítají všechny příjmy OSVČ za rok (tzn. i v době, kdy jsem třeba byla ještě těhotná), nebo pouze za dobu "mateřské" tedy do půl roku dítěte? A nevíš, jestli se do toho započítávají i ostatní příjmy? např. z pronájmu? Moc dík za odpověď.
P.S. Vím, že mi do toho nic není, ale jak jsi dokázala všechny tyto informace získat?
 Jitka (2 kluci) 
  • 

Re: Re: Re: Re: mateřská a OSVČ(osoba sam. výděl.činná X zaměstnanec?? 

(26.1.2001 12:19:07)
Ahoj Ilono,
prohlášení o výdělku (ne příjmu) se týká doby, v níž se pobírá rodičovský příspěvek, co by sociální dávka. Praxe je taková, že OSVČ, pokud začne pobírat rodičovský příspěvek, předem písemně prohlásí, že si měsíčně nevydělá více než 1,1 násobek ŽM. Potom dostává rodičovský příspěvek vlastně jakoby zálohově, a souhlasí s tím, že pokud podmínku nedodrží, vyplacené rodičovské příspěvky vrátí. Podmínka výdělku v této výši platí i pro ostatní maminy a taťky, pobírající rod. příspěvek. Takže i ostatní (nejen OSVČ) si mohou přivydělat do této výše (např. dohoda o provedení práce nebo dohoda o pracovní činnosti). Po předložení daňového přiznání a souvisejících povinnostech (vyúčtování SP, ZP - pozor, pobíráním rod. přísp. spadáš do kategorie, pro kterou platí snížený základ ZP) na kontaktním místě doložíš průměrný výdělek (opět NE příjem, sem třeba patří i náhrada mzdy za nevyčerpanou dovolenou - to není výdělek!) a oni provedou vyúčtování. Pokud si výdělky pohlídáš, bude vše v pořádku. Jen na okraj, pokud žena pobírá peněžitou podporu v mateřství (dávka nem. pojištění) - nesmí si vydělat nic. V případě, že bys po dobu mateřské a následně rodičovské dovolené podnikat nechtěla, vyřiď si pozastavení činnosti - ušetříš si spoustu nepříjemností.
PS: Už jsem tu tuším jednou psala, že jsem před nástupem na MD pracovala jako ekonomka a k mé pracovní náplni patřilo i mzdové a personální poradenství.
Měj se Jitka
 Ilona 
  • 

Re: mateřská a OSVČ(osoba sam. výděl.činná X zaměstnanec?? 

(29.1.2001 13:23:53)
Ahoj Jitko,
moc děkuji, že mi stále odepisuješ na moje otázky a jen doufám, že to nepomáhá jenom mě, ale i ostatním maminám v podobné situaci.
Proto bych si ráda ujasnila ještě jednu věc. I když mám možnost být zaměstnaná, nevím, jestli stihnu být v zaměstnaneckém poměru celých 9. měsíců do porodu. Resp. Jde mi o to, ty jsi mi odepsala, že podmínka 270 dní se vztahuje na povinnost být soc. pojištěna v uplynulých dvou letech, což splňuji, pokud si platím zálohy jako OSVČ. Různé účetní tvrdí různé věci, kromě jiného, že těch 270 dní během 2 let musím být zaměstnána. Tudíž, že za mě pojištění odvádí organizace. Z MPSV cituji - podmínky nároku na peněžitou pomoc v mateřství zaměstnankyň - kromě jiných:" získání aspoň 270 kalendářních dnů účasti na nemocenském pojištění v posledních dvou letech před porodem" . Jak vidno, ani z toho není patrné, jestli celých těchto 270 dní musím být zaměstnána, nebo stačí, jsem-li zaměstnankyně třeba až od 2. měsíce těhotenství.
Navštívila jsem i poradenství na MPSV, ale i tam neustále opakují citovanou větu, ale nikdo mi ji pořádně nevysvětlí. Zdraví Ilona
 Jitka (2 kluci) 
  • 

Re: Re: mateřská a OSVČ(osoba sam. výděl.činná X zaměstnanec?? 

(29.1.2001 14:47:34)
Ahoj Ilono,
základní problém vězí v tom, jestli chceš pobírat mateřskou jako zaměstnankyně nebo jako OSVČ.
OSVČ toho musí splnit více:
mimo podmínek stanovených pro zaměstnankyně musí být splněny další podmínky :
- zaplacení pojistného na nemocenské pojištění,
- osobně nevykonávat samostatnou výdělečnou činnost,
- získat též aspoň 180 dnů účasti na nemocenském pojištění osob samostatně výdělečně činných v období jednoho roku před porodem.
S těmi dny tomu, bohužel, nerozumím jednoznačně, z toho, co uvádí MPSV, by vyplývalo, že musíš mít odpracované dny nejen jako OSVČ, ale i jako zaměstnankyně, což se mi moc nezdá. Nejspíš by to chtělo právní výklad.
Osobně jsem se nesetkala s tím, že by to někdo přepočítával, včetně kontroly z OSSZ. Ti mě spíš honili kvůli potvrzení o předčasném nástupu na mateřskou (rodila jsem v 31.tt a jaksi jsem nevyčkala nástupu na mateřskou dle zákona). Takže jak to vidím, tak jsem ti moc nepomohla.

Měj se hezky Jitka
 Míša, syn skoro 4 
  • 

Re: Re: Re: mateřská a OSVČ(osoba sam. výděl.činná X zaměstnanec?? 

(29.1.2001 15:51:43)
Ahoj Ilono a Jitko,
domnívám se, že stačí i kratší zaměstnanecký poměr. Koukala jsem se na příslušné ustanovení z. 88/1968 Sb. (o prodloužení mateřské dovolené, o dávkách v mateřství...). O podmínkách nároku na mateřskou se mluví v §6 odst. 1 - peněžitá pomoc v mateřství náleží zaměstnankyni, jestliže byla v posledních dvou letech před porodem aspoň 270 dní účastna nemocenského pojištění (mluví se jen o účasti na pojištění, ne o aspon 270 dní trvajícím zaměstaneckém poměru). Navíc ten paragraf pokračuje odst. 2, kde se uvádí, že "do doby 270 dnů se započítávají také dřívější období, v nichž zaměstnankyně v posledních dvou letech před porodem" (dál se Ilony týká jen písmeno c) "byla účastna...nemocenského pojištění osob samostatně výdělečně činných". Podle mě by tu neměly vzniknout vůbec žádné pochybnosti.

P.S. Pro Stáňu: Můžeš to po mě zkontrolovat, prosím? Nemám ten zákon celý, jen tu výseč, co jsi mi poslala na mail. Dík.
 Jitka (2 kluci) 
  • 

Re: Re: Re: Re: mateřská a OSVČ(osoba sam. výděl.činná X zaměstnanec?? 

(30.1.2001 8:20:08)
Ahoj Míšo,
já s tebou plně souhlasím a i Iloně jsem v tomto smyslu odpověděla (poprvé). Odepsala však, že úřednice na její OSSZ to vidí jinak - rozlišuje nemocenské pojištění z dob zaměstnání a z doby OSVČ - proto jsem v tom začla hledat mouchy. Jako ekonomka bych v tomto případě mateřskou bez pochybností vyplácela.

Měj se a díky Jitka
 Pavlina 
  • 

Re: mateřská a OSVČ 

(5.11.2005 11:39:40)
Ahoj Ilono, chtěla bych se s tebou poradit o níže uvedených skutečnostech, jsem OSVČ, živnostenský list jsem pozastavila k 30.9.2005 (srpen již bez výdělku),od 12.8 do 16.9 jsem byla evidována ve stavu nemocných, termín mého porodu je 11.11.2005. Abych řekla pravdu neměla jsem štěstí na lékařku a nebyla mi ochotna prodloužit nemocenskou do porodu a bylo by asi všechno jednodušší. Platila jsem si soc. pojištění do 4/2005 základní a do ukončení živnosti zvýšené(9/2005) průměrně 2.500 kč. Na úřadu mě nebyl nikdo schopen říci.
Jak se mi promítne zvýšené pojištění do mateřské repektive do peněžité pomoci.A jak se vypočítávají rodičovské přídavky.Jsem svobodná matka, ale s přítelem žiji v jedné domácnosti. Tak bych se ráda zeptala jak to posuzujou a na jakých kritériích záleží při vypočítávání příspěvku.
děkuji Pavlína
 Sylvie 


Re: Re: mateřská a OSVČ 

(5.11.2005 12:58:37)
Pavlíno,

1) lékařka ti neschopenku do porodu prodloužit nemohla, ani kdyby chtěla - nesmí. Má povinnost neschopenku ukončit šest týdnů před termínem, pokud těhule nenastoupila na mateřskou už dřív. Tobě ji ukončila 8 týdnů před termínem, tedy v době, kdy už na mateřskou nastoupit můžeš. Já sama bych si to líbit nenechala a trvala bych na tom, že chci nastoupit až šest týdnů před termínem (nikde není psáno, že nástup určuje lékař), ale to už dneska nijak neovlivníš.

2) zvýšení pojistného mateřskou neovlivní nijak - ta se počítá z vyměřovacích základů na sociální pojištění v předchozím KALENDÁŘNÍM ROCE. Jedině v případě, že sis loni nemocenské pojistné neplatila, tak by se mateřská počítala z letošního roku, tedy z období od ledna do srpna (když jsi v září nastupovala) - v tom případě by se ti tedy jen minimálně lišila od nemocenského, které by se ti v tom případě počítalo z plateb od ledna do července. Konečně, pokud jsi na mateřskou nastoupila v září, tak předpokládám, že v říjnu už ti přišla mateřská za září, tak si sama můžeš spočítat, o kolik dostáváš víc (nebo stejně) jako když jsi brala mateřskou.

3) rodičovské přídavky????
- Buď myslíš rodičovský příspěvek - ten je ve výši 3635 kč měsíčně, začíná se pobírat po ukončení pobírání peněžité pomoci v mateřství a jedinou podmínkou je nedávat dítě do jeslí/školky na víc jak 5 dní v měsíci. Snad by se měl od příštího roku neatrně zvýšit, jsem zaslechla.

- Nebo myslíš přídavky na děti. ty se pobírají od narození dítěte a počítají se podle čistého příjmu domácnosti. Nezáleží na tom, jestli jsi vdaná nebo svobodná, ale jestli žiješ s přítelem nebo nežiješ. Přítel nemusí být otcem dítěte a je jedno, kde má psané trvalé bydliště - důležitý je faktický stav. Pokud tedy žiješ s přítelem, posuzují se jeho i tvoje příjmy.

Teď se přiznávají příjmy za rok 2004, od října příštího roku se bude vycházet z příjmů roku 2005. Pokud jsi v roce 2004 byla "OSVČ hlavní", tak se se počítá s tím, že sis vydělala minimálně něco kolem sto tisíc za rok (přesnou částku z hlavy nevím), pokud tvůj skutečný výdělek byl menší, nikoho to nezajímá, pokud větší, tak se samozřejmě počítá ten větší.

Výočet, jestli máš na přídavek na děti nárok a kolik, můžeš provést v kalkulačce tady:
http://forms.mpsv.cz/sspforms/VypocetDavek/pnd-vyp.htm



Ještě mě napadá - pokud píšeš, že sis platila jenom základní = minimální pojistné, tak bude mateřská nula nula nic (stejný výpočet jako nemocenská od 15 dne nemoci). Pokud bude menší než je rodičovský příspěvek, tak si po narození dítěte můžeš požádat o doplatek rodičovského příspěvku. Ten budeš dostávat pokrácený tak, aby nemocenská + rodičovský příspěvek dosáhnul výše normálního nepokráceného rodičovského příspěvku. Žádáš o to na stejném úřadě, jako o porodné či přídavky na děti.

S.
 Hana 
  • 

Re: Re: Re: mateřská a OSVČ 

(13.11.2005 13:41:36)
Sylvie,
prosím tě, pokud jsem OSVČ, nemocenské pojištění jsem nikdy neplatila, ten "příspěvek v mateřství" se bude dorovnávat z nemocenské (tedy 0 Kč) na těch 36XX Kč (tedy příspěvek v rodičovství) - je to tedy pro mě mateřská nebo rodičák? Z

Zajímá mě
- jestli si k němu toho prvního půl roku (28 týdnů) můžu vydělat na živnost, - - můžu mít půl roku živnost a nedostávat 36XX Kč
- jsem POVINNA přerušit živnost a pobírat těch 36XX Kč.

Od půl roku je to jasné - beru rodičák a k tomu se přivydělávat smí.

Děkuji moc.
 Sylvie 


Re: Re: Re: Re: mateřská a OSVČ 

(13.11.2005 16:20:58)
hanko, pokud sis nemocenské jako osvč neplatila, tak mateřskou dostávat nebudeš. hned po porodu dítěte máš nárok na rodičovský příspěvek, tedy můžeš vydělávat, jak chceš. akorát si asi užiješ trochu byrokracie - co psaly holky z mojí "domovské diskuze", tak musely dokládat nějaká potvrzení, že opravdu nárok na mateřskou nemají...
 Hana 
  • 

Re: Re: Re: Re: Re: mateřská a OSVČ 

(14.11.2005 9:41:58)
Děkuji moc, Sylvie!
Hanka

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.