| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Re: zkušenost s porodnicí O - Vítkovice

 Celkem 4 názorů.
 Eva, 31 let, syn 3 roky, další mimi na cestě 
  • 

Re: zkušenost s porodnicí O - Vítkovice 

(3.4.2000 6:22:46)
Ivo, to s tím zvednutým zadkem přesně popisuje i mou výhradu proti této porodnici. Když mi to taky tak udělali a přitom mě psychicky "podporovali" slovy: "Maminko, tlačte, miminko musí jít ven, tím, že netlačíte, mu škodíte", tak jsem měla pocity jako bych byla postavou Havlova absurdního dramatu s názvem Porod.
Hlavně ta přednáška o tom, jak bude dítě postižené mozkovou obrnou pro nedostatek kyslíku, ta mi byla opravdu přínosem. Dítě se zaplaťpánbůh narodilo v pořádku, já měla v celém obličeji, na prsou i ramenou popraskané žilky od úporného tlačení, ale že jsem neuměla tlačit do kopce jsem měla na talíři ještě čtyři dny.
 Gabča 22 
  • 

Re: Re: zkušenost s porodnicí O - Vítkovice 

(6.4.2000 9:30:13)
Ahojky. Já sice nemám zkušenosti s porodnící ve Vítkovicích, ale v Olomouci. Marně jsem hledala na těchto stránkách někoho, kdo by mi mohl něco o olomoucké porodnici sdělit. Je někdo takový? Ať se určitě ozve. Já jsem byla v Olomocké porodnici jen na oddělení šestinedělí, kde jsem byla na interupci vzhledem k mému zmlklému těhotenství a můžu říct že sestry byli perfektní a starostlivé až na jisté vyjímky samozřejmě. jídlo nebylo podstatné, takže se nebudu zmiňovat. Akorát se nikdo nikdy nedoví co se stalo, proč, co bude dál, proč mi bylo tak strašně špatně po zákroku a zvracela jsem v narkóze i potom v jednom kuse a proč mě bolel každičký sval na hrudníku a krku. A vůbec proč ostatní holky co byly i po mě už skákaly a jedly a já jsem nemohla ani zvednout hlavu natož chodít a jíst. Ale to je fuk hlavně že je to za mnou a te´d jen doufám, že se nám to na jaře podaří na druhý pokus. Nyníse koukám do každého kočárku a na každou maminku s bříškem a moc se těším a doufám. Ahoj.
 Pavel 
  • 

Re: Re: Re: zkušenost s porodnicí O - Vítkovice 

(6.4.2000 11:35:42)
Pravděpodobně byl při Vaší krátkodobé narkóze použit succinidicholin, který je běžně dobře snášen, vyžaduje ale po dobu narkózy řízenou ventilaci (umělé dýchání). V případě, že máte sníženou přirozenou hladinu plazmatické cholinesterázy, která tuto látku odbourává, došlo u Vás při probouzení z narkózy k tomu, že jste nedýchala. Ošetřující personál si této skutečnosti všiml asi až po určité době a otlaky na prsou a problémy k krkem souvisí s Vaší pozdější resuscitací. Je ostudné, že lékaři dosud před aplikací tohoto běžně užívaného anestetika pacienta neupozorňují na tuto, byť řídce se vyskytující komplikaci, a nedají mu ani šanci, aby si v rámci předoperačních vyšetření na určení hladiny enzymu připlatil (zdravotní pojišťovna proplácí vyšetření jen, když je lékařem z nějakých důvodů vyžadováno). Ve Vašem případě jste měla "štěstí", že jste se při probírání z narkózy nedostala do plného vědomí, takže jste si stav nemožnosti dýchat a dušení až do bezvědomí neuvědomovala. Jinak by jste měla daleko horší vzpomínky, tak jako je má moje manželka z prosince loňského roku z Všeobecné fakultní nemocnice v Praze na Karlově náměstí, kdy jí na tamní gynekologické klinice odstraňovali cystu.
 Šárka, 25 let, 1 dítě 
  • 

Re: Re: Re: Re: pozor na cholinesterázu !!! 

(9.7.2003 13:28:15)
Mám z Vinohradské nemocnice přesně stejný zážitek jako Vaše paní z VFN. Nikdo mi nic nevysvětlil, jenom mi řekli, že se to stává. Dík Vašemu příspěvku vím, o co jde. Škoda jen, že jsem si ho nepřečetla dřív, než jsem musela jít na revizi děložní dutiny. A lékaři na možnost takto směrovaného předoperačního vyšetření stále neupozorňují!!!!!

Zajímavé akce

Vložte akci

Další akce nalezte zde

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.