| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Předporodní kurzy u Apolináře

 Celkem 5 názorů.
 Inka, 28 týden 
  • 

Předporodní kurzy u Apolináře 

(4.7.2001 8:08:51)
Ahoj holky,

chtěla bych navštívit nějaké předporodní kurzy a vzhledem k tomu, že jsem se rozhodla rodit u Apolináře,kde mají více druhů kurzů, prosím o radu někoho, kdo se jich zúčastnil.
Stojí "za to" investovat peníze a čas (především manželův, který je dost vytížený v práci) do kurzů které jsou 3x2 hodiny (Kč 700,-),nebo se všechno podstatné dozvíme v jednorázovém kurzu (Kč 300,-)?

Dále tam mají ještě kurz pro přípravu maminek k porodu (Kč 700,-), jenže nevím, jestli to je kurs pro maminky, které budou u porodu sami, nebo je to ještě něco navíc, co bych měla absolvovat ještě k předporodnímu kruzu s manželem.

Ještě jsem se chtěla zeptat na cvičení pro těhotné, které také u Apolináře pořádají- je to spíše příprava k porodu (dýchání atd.) ,nebo je to skutečně civčení třeba i s mírným posilováním?

Prosím, kdo máte nějaké zkušenosti,poraďte.

Díky a přeji Vám všem pohodové těhotenství a krásná a zdravá miminka.

Inka
 Jana, 29. týden 
  • 

Re: Předporodní kurzy u Apolináře 

(4.7.2001 22:35:17)
Ahoj Inko!
Dneska jsem se dozvěděla, že předporodní kurzy u Apolináře během prázdnin vůbec nepořádají. Bohužel mi nebylo sděleno z jakého důvodu. Začínají opět až začátkem září a to (jak mi bylo sděleno) mě z důvodu mého termínu porodu asi už moc zajímat nebude. Docela mě překvapilo, že tak velká porodnice není schopna zajistit během července a srpna aspoň v nějakém termínu základní kurzy a cvičení.
Měj se pěkně a užívej si těhotenství!
Jana
 Inka, 29. týden 
  • 

Re: Re: Předporodní kurzy u Apolináře 

(19.7.2001 13:52:13)
Ahoj Jano,

dnes jsem k Apolináři volala (tel. 24 91 50 67) a dozvěděla jsem se, že předporodní kurzy normálně probíhají, mluvila jsem s moc příjemnou sestřičkou, která mi vysvětlila, co který kurs obsahuje a nabízela mi objednání na 21.8. (+ 2x2 další hodniny v dalších 2 týdnech) - nevím kdy máš termín porodu, ale třeba bys to ještě stihla.
Také mi řekli, že pokud se kurzu zúčastníš i s budoucím tatínkem, je už v poplatku zahrnut i polatek za jeho přítomnost u porodu, který jinak činí Kč 300,-.

Neprobíhají prý pouze prohlídky porodních sálů, které dříve byly každý pátek, ty jsou teď také součástí kurzů.

Pokud by ses kurzu zúčastnila, budu moc ráda když mi sdělíš nějaké informace - já se tam také chystám (e-mail uvádím).

Přeji pohodový konec těhotenství, bezproblémový porod a krásné, zdravé miminko.

Ahoj

Inka

 Jana, 32. týden 
  • 

Re: Re: Re: Předporodní kurzy u Apolináře 

(24.7.2001 21:42:10)
Ahojky Inko!
Strasne me prekvapilo, ze kurzy u Apolinare normalne funguji, ja mluvila naopak se strasne neprijemnou sestrou:-(. Nevim, proc mi rikala, ze pres prazdniny se nic nekona, asi nemela zrovna naladu na vybavovani:-((. My jsme se s manzelem proto objednali do predporodnich kurzu na Bulovku do CAPu, uz jsme absolovovali 3 lekce (celkem jich je 6 za 1 000 Kc) a jsou moc prima. Vzdycky je cca 45 minut cviceni na balonech + relaxace a pak priblizne hodinova prednaska, na kterou si muzes privest partnera. Je to moc fajn. Do ktere porodnice ale pujdeme rodit, to se zatim rozhodujeme (Bulovka - Apolinar - Podoli).
Mej se prima, klidne a pohodove tehotenstvi a zdraveho spuntika!
Jana
 Inka, 30. týden 
  • 

Re: Re: Re: Re: Předporodní kurzy u Apolináře 

(25.7.2001 11:25:41)
Ahoj Jano,

díky, že ses ozvala. Já jsem se práve včera přihlásila s manželem na ty kurzy k Apolináři (3x2 hodiny za 700,- a je v tom zahrnut poplatek Kč 300,-za účast manžela při porodu, jak jsem myslím už psala). Škoda že Ti u Apolináře dali tak špatné informace, (jak jsem zjistila je tam teď trochu zmatek, protože všude malují), ale na druhou stranu ti moc přeju, že v CAPu jste spokojení. Já jsem zvědavá, co bude kurzům říkat manžel, protože zatím to naše čekání moc neprožívá (což mne někdy dost mrzí).
Přeji Ti pohodový konec těhotenství a krásného a šťastného broučka.

Inka

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde

Všechna témata


(C) 1999-2020 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.