| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Re: Porod -Vinohradská porodnice

 Celkem 3 názorů.
 Iva Schmittová, 2 děti - 3 roky a 1 měsíc 
  • 

Re: Porod -Vinohradská porodnice 

(15.3.2000 19:26:00)
Iva, únor 2000, druhý porod

Původně jsem chtěla jít rodit na Bulovku do CAPu, ale jelikož jsem měla překotný porod, neměla jsem jinou šanci než rodit na Vinohradech. Zaptať pánbůh mi ani nestihli dát klystýr, jak to šlo rychle. Nebýt toho, tak bych asi propadla díky zastaralému přístupu naprosté depresi. Po porodu mi dítě nepřiložili na břicho, nedali mi ho k prsu a poté, co mi ho asi 2 sekundy ukázali, mi ho odnesli. Jelikož nebyl volný ani nadstandartní pokoj, ani pokoj rooming-in, ležela jsem na 6-ti lůžkovém pokoji bez roomingu. Ještěže jsem byla druhorodička a umím se o miminko postarat - chudáci prvorodičky, které své miminko nikdy v porodnici neviděli rozbalené, takže ani nevědí, jak vypadá, nikdy ho nekoupali, neznají jeho denní režim, neb na kojení se nosí po 3 - 3,5 hod. bez ohledu na to, kdy má dítě hlad.
Své třetí dítě do Vinohradské nemocnice určitě rodit nepůjdu.
Jediné příjemnou věcí bylo novorozeneské odd. se svojí paní primářkou Wiererovou, která všechny děti skutečně miluje a moc maminkám i dětem pomáhá.
V Praze je asi jediná šance aktivního porodu na Bulovce v CAPu. Absolvovala jsem tam skvělý předporodní kurz. Škoda, že mají jen jeden porodnický pokoj.
 Veronika, třetí děťátko na cestě 
  • 

Re: Re: Porod -Vinohradská porodnice 

(10.10.2000 22:02:17)
Mám podobné zkušenosti s porodem jako vy. Své druhé dítě jsem rodila na Vinohradem, s kapačkou a nesměla jsem se ani pohnout. Ještě, že byl se mnou manžel, který mne držel za ruku a otíral čelo. Příšerné porodní asistentky. Jediný skvělý okamžik bylo samotné narození Gábi, kterou odrodil sám pan asistent Pokorný a to to kolem mne kmitalo. O miminko se báječná primářka Wiererová starala skvěle, ale nechápu budíčky v pět hodin ráno po probdělé noci s plačícím děťátkem. A rychle rychle se převléci. A to jsem měla zaplacený nadstandard. Jsem nyní těhotná a rodit budu určitě někde jinde.
Veronika
 Iva, 2 ´děti - 4 roky a 8 měsíců 
  • 

Re: Re: Re: Porod -Vinohradská porodnice 

(13.10.2000 22:12:27)
Milá Veroniko, díky za podporu, já už měla někdy dojem, že toho snad po tom našem porodnictví chci moc. Ale vždyť je to přeci tak "nenormální" rodit tak, jak se rodí třeba na Vinohradech i ve spoustě jiných nemocnic. 3. dítě chci do dvou let, ale na Vinohradech ho na svět skutečně nepřivedu. Jinak prim. Wiererová je skutečně výborná. Iva

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.