| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Pomáhá vám babička s dětmi pravidelně?

 Celkem 5 názorů.
 Vlasta, 1 holka 7 měsíců 
  • 

Pomáhá vám babička s dětmi pravidelně? 

(30.5.2001 19:59:46)
Ahoj holky,

jak je to u vás s pomocí od babiček? Máme s manželem spor, který se týká mého přání, aby mi moje maminka jedno odpoledne v týdnu pravidelně hlídala naši Terinku. Teda, tím odpolednem myslím dobu asi tak na tři-čtyři hodiny. Od porodu jsem venku nikdy nebyla bez dítěte a vlastně, když si tak na to vzpomínám, tak jsem i doma (bez malé) byla tak maximálně hodinu sama. Prostě začínám mít pocit, že se z toho zblázním, že si potřebuju vydechnout a jít někam sama (ke kadeřnici, do obchodu) nebo si třeba doma dát nohy do lavóru a podřimovat. Můj muž to tvrdě odmítá, prý to musíme zvládnout s dítětem sami, jenže on ráno odkráčí do práce a vrátí se až večer + jednou týdně jde "za klukama" aby se povyrazil. Vzhledem k jeho práci chápu, že nemůže přijít dřív, ale myslím si, že dát dítě na pár hodin k babičce není hřích a že rozhodně nejsem krkavčí matka. Ale teď už bych za těch pár hodin bez malé byla vděčná, pozoruju na sobě, že začínám být, pokud jde o malou, netrpělivá a to není dobré. Manželovi rodiče bydlí 200km od nás, takže ty vídáme dvakrát za měsíc, proto se spoléhám jenom na maminku. Je v důchodě a to volné odpoledne mi sama nabídla. Tak nevím, je to zneužívání babičky, jak tvrdí můj muž, nebo prostě jenom přijetí pomocné ruky? Vím, že některé maminky takovéhle volna provozují a pochvalují si to. Co si o tom myslíte vy?

Vlasta
 Štěpánka + Tomášek 6,5 měsíce 
  • 

Re: Pomáhá vám babička s dětmi pravidelně? 

(30.5.2001 20:46:04)
Ahoj Vlasto,

řekla bych, že tvůj manžel je v tomhle trochu "mimo". Nic ve zlém, ale je samozřejmé, že si někdy potřebuješ od malé odpočinout. Mě chodí mamka občas vozit (tak 1x za 14 dní) - chtěla by častěji, ale je dost zaneprázdněná. Někdy hlídá, když chci jít do společnosti. Spí u nás v obýváku, kdyby se malý probudil. Podotýkám, že to není žádné zneužívání, dělá to moc ráda a zatím takle hlídala 3 večery. Někdy přijede vozit i druhá babička. Každopádně o to obě stojí a samy se ozývají. Hodně by je mrzelo, kdybych jim Tomáška nepůjčila. Když jsme venku společně, ani mi nepůjčí kočárek.

Možná je manželovi líto, že malá nemá kontakt s jeho rodiči, ale proto by jí neměl odpírat jedinou babičku, která je momentálně v dosahu. Čím více "svých lidí" dítě má, tím lépe pro něj.

Opravdu nevidím žádný důvod, proč by malá nemohla být jedno odpoledne v týdnu s babičkou. Snad se ti podaří ho přesvědčit.

Ahojky, Štěpánka
 Lenka (dcera 1 rok) 
  • 

Re: Pomáhá vám babička s dětmi pravidelně? 

(30.5.2001 21:49:29)
Vlasto,
myslím si, že pokud Ti hlídání Tvoje maminka sama nabídla, že to vůbec není zneužívání. Naopak - zřejmě zná ten pocit uvázanosti a sama se chce taky trochu zabavit. Vím, že nějaké vysvětlování manželovi asi moc nepomůže. Chlapi tohle vůbec nedokážou pochopit. Když bylo naší dcerce cca 7 měsíců, chtěla jsem sehnat paní na hlídání na jedno dopoledne v týdnu. I přes miminko jsem nepřestala pracovat a chodit do práce s malou už nebylo možné. I přes to, že jsem trávila "volný" čas v práci, byl manžel proti. Nakonec ustoupil s tím, že bude hlídat on. Poprvé to bylo bezva, podruhé jsem přišla moc "pozdě" a potřetí si pozval dobrou duši naší rodiny - tatínka manželovi první ženy. Jeho dcera zemřela, on k nám chodí pravidelně za vnoučaty a taky za Šárkou, ač není "jeho". Moje mamka ještě pracuje, tchýně má zdravotní potíže a tak mi ještě jedno odpoledne chodí hlídat moje sestra. Tak jsme to plácali půl roku. Teď konečně přišel můj manžel s nápadem, že bychom mohli najít nějakou paní na hlídání. Bezva nápad.
Takže maminku určitě nezneužíváš, užívej si volných chvilek, vždyť ty taky žiješ, ne jenom Tvůj manžel (máme zřejmě stejný typ).
Palce drží Lenka
 Dana, dvojčata 
  • 

Re: Pomáhá vám babička s dětmi pravidelně? 

(31.5.2001 0:14:02)
Ahoj Vlasto, Tvůj manžel mi přijde malinko "mimo" a není divu. Nemá díky svému zaměstnání představu, jak na jedné straně jsou Tvoje dny pestré a na druhé naopak - jednotvárné v jiném směru až k zbláznění. Pestré v tom, že Ty budeš u toho, když se Vaše miminko poprvé posadí, rozejde a rozpovídá a jednotvárné ve smyslu, kdy časem dojdeš k pocitu, že prostě potřebuješ alespoň na chvíli z toho "kolotoče" utéct. Osobně jsem se na mateřskou strašně těšila, ale asi po roce jsem začala mít pocit, že se budu vyjadřovat ve stylu BUBU, HAMI, PÍJO atd. atd. Díky BOHU za naši babičku (mám výhodu, bydlíme s ní), dokázala prostě kluky sbalit do kočárku a odejít na 2 hodinky z domu, takže alespoň někdy úklid, vaření nebo práce (pracuji doma) proběhly v klidu. Dneska už jsou kluci větší, tak jdou společně prostě na zahradu, ale pomoc je to obrovská. Můj muž to chápe, aby ne, byl skoro rok bez práce, takže s námi trávil pomalu celé dny a má velice jasnou představu o tom, jak je "vypiplávání" miminka vyčerpávající. Ať si Tvůj muž zkusí vzít pár dní dovolené a starat se o malou sám, uvidíš, že změní názor.
 Jarka, dvě dcery 
  • 

Re: Pomáhá vám babička s dětmi pravidelně? 

(31.5.2001 8:50:56)
Milá Vlastičko, samozřejmě, že máš právo - a já bych řekla dokonce povinnost - alespoň jednou v týdnu na pár hodin si od malé odpočinout. Mám sice dcery už velké ale dodnes si pamatuju, když bylo starší dceři půl roku, že přišla krize. Strašně jsem jí milovala, ale najednou jsem měla pocit, že se zblázním: nakrmit, přebalit, vyvětrat, ustlat,vytřít, vyluxovat, vyprat, vyžehlit,nakoupit, uvařit,vyvenčit,vykoupat, vyprat, uklidit.... A pořád dokolečka, každý den. Znáte to všechny, že jo? Jedna babička daleko, druhá sice blízko ale bez ochoty jakkoli pomoci. Tak nastoupil manžel. Jednou v týdnu přišel domů ve čtyři hodiny, já už jsem byla přiravená vyrazit. Chodila jsem s kamarádkou do kina, do divadla, na večeři, na výstavu, courali jsme po Praze, domů jsem se vrátila třeba až o půlnoci ke spícímu, vykoupanému, spokojenému miminku, do ulizeného bytu, vypraným a pověšeným plínkám. Celý další týden jsem z toho čerpala. Vlasti, to není sobectví, to je nutnost. Jsi přece taky člověk, nejsi naprogramovaný robot. Pokud s tím tvůj manžel nesouhlasí, tak se ho prostě neptej. Domluv se s babičkou a odraž si. Jemu do toho v podstatě nic není. Anebo - to už tady zaznělo - ať si vezme týden dovolené, ty na ten týden odjeď a on ať se stará. Ale spíš bych to vyřešila tou dohodou s maminkou. Skutečně si myslím, že nejsi povinna podávat mu hlášení, kde jsi byla, co jsi celé odpoledne dělala. On chodí až večer a jak ty se zařídíš během dne je jenom tvoje věc. Měj se hezky a jdi do toho.

Komerční sdělení

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde

Všechna témata


(C) 1999-2020 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.