| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Re: Re: Potrat

 Celkem 3 názorů.
 Lucka, 1,5 chlapeček 
  • 

Re: Re: Potrat 

(13.3.2000 22:29:47)
Nevím, jestli jste již slyšeli o tzv. redukci těhotenství.
Před dvěma a půl lety jsem byla těhotná a čekala trojčátka.
Nikdo mi trojčátka nedoporučil a přede mnou vyvstala otázka, redukovat těhotenství na dvojčata?
Myslím, že si nikdo, kdo to neprožil neumí představit, chcete miminko (miminka) a všichni Vám říkají když se nezredukuje, nemusí se narodit žádné.
Jinak redukce vypadá tak, že jednomu z těch, které si doma prohlížíte na ultrazvukových snímcích se přes břišní stěnu píchne do srdíčka KCL a jeho srdíčko přestane bít.
Nebudu teď probírat "kdyby", já se poprvé rozhodla pro redukci na dvojčátka a pak se mi narodil chlapeček ve 30-tém týdnu těhotenství (druhý zemřel). Byla se mnou v porodnici dívka, které včas nerozpoznali trojčata, takže se je pokoušela donosit - nepřežilo ani jedno.
Teď možná znovu čekám více miminek a opět tu bude otázka redukovat?
 Mrejča, 3 děti (15, 11, 6) 
  • 

Re: Re: Re: Potrat 

(5.6.2000 19:24:28)
Pro Lucku
Občas zabrousím na stránky této diskuse a sleduji (někdy s vrtěním hlavy), kam se řítí. Byla jsem zvědavá, co na váš velmi zajímavý a trošku šokující příspěvěk o redukci vícečetného těhotenství poví Zdenka, jinak vášnivá odpůrkyně potratů. Zřejmě však jí vaše téma vzalo dech, neboť ani po třech měsících nenapsala nic.
Nechám "rytí" do jiných a sdělím vám jen svou zprostředkovanou zkušenost s touto problematikou. Moje bývalá spolužačka 2x samovolně potratila dvojčata. Při třetím těhotenství přistoupili k redukci, přesto nedonosila ani to jedno. Ze 4. těhotenství má konečně jedno dítě, holčičku narozenou v 7. měsíci a pracně vypiplanou, která stejně není 100% zdráva.
Po těch zkušenostech, které má za sebou, už nechce o těhotenství ani slyšet (přišla vlastně o 7 dětí !!!!). Říká - kdyby náhodou něco, půjdu na potrat hned, než zase ty nervy, jestli to vyjde nebo ne a kolik jich vlastně bude. To je téma, které když spolu rozebíráme, mrazí mě.
Ať vám to dopadne lépe.
 Zdenka 
  • 

Re: Re: Re: Re: Potrat 

(6.6.2000 9:36:50)
Mila pani "Mrejco",
prispevek pani Lucky mi mozna dech vzal. I Vas konkretni pripad Vasi zname je bolestny. Nicmene muj nazor - jako nazor zastance zivota - je v otazce redukce poctu plodu jasny. (Ono totiz to velmi blizce souvisi take s metodami umeleho oplodneni - pak zpravidla nasleduje ona redukce - a na obe otazky maji zastanci zivota odpoved, kterou tady asi uz vsichni znaji.)

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.