| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Díky za zkušenosti

 Celkem 8 názorů.
 Dáša, 15. týden 
  • 

Díky za zkušenosti 

(12.3.2000 16:40:32)
Milá Lenko, s partnerem začínáme uvažovat o porodnici, kde by se k nám všem chovali co nejvlídněji. Musíme říct, že nás sebehodnocení lékařů z Ostrovské porodnice přivedlo na myšlenku, že proč hledat mimo bydliště, když tato vypadá velice přívětivě. Jsem moc vděčná za osobní zkušenosti a pootevření očí realitě, neboť, ač se sice nejedná o vyložená traumata, tak si takto přivedení na svět našeho prvního potomka nepředstavujeme. Naštěstí máme ještě spoustu času na rozhodování a navíc kdo ví, jak to všechno nakonec bude. Jen mě moc mrzí, že snad jediná bezproblémová porodnice je CAP na Bulovce. Je to totiž trošku z ruky. Ještě jednou díky za všechny postřehy a zkušenosti.
Vše dobré přeje Dáša
 Lenka 
  • 

Re: Díky za zkušenosti 

(10.4.2000 23:58:51)
Ahoj Dášo,
úplně souhlasím s lítostí, že není tady na Karlovarsku také nějaký CAP. Docela ráda bych věděla, jak se nakonec rozhodnete a zda skutečnost bude odpovídat Vašemu očekávání. Nechtěla bych Vás od Ostrova úplně odrazovat - i když zcela platí to, co jsem napsala, obávám se, že jinde je to opravdu ještě horší (ostatně to dosvědčuje i sebehodnocení porodnic uvedené tady).
Máme zatím jen jednoho skřítka a do budoucna mu zamýšlíme pořídit ještě sestřičku či bratříčka. Tak už si teď lámu hlavu, jak to zařídíme napodruhé...
Což mě přivedlo k členství v Hnutí za aktivní mateřství; bližší informace jsou taky na těchto stránkách.

Přeju hodně štěstí a ať Vám porod vyjde dle Vašich představ.
Lenka
 Dáša, 20. týden 
  • 

Re: Re: Díky za zkušenosti 

(16.4.2000 22:05:26)
Ahoj Lenko,
stánky Hnutí za aktivní mateřství čtu také, ačkoli mám poslední dobou na internet čím dál méně času.
Určitě se ozvu, jak jsme nakonec dopadli s vybíráním porodnice.
Vše dobré celé vaší rodince přeje Dáša
 Dáša Machková, Jakub 17 dní 
  • 

Rodili jsme v Ostrově 

(17.9.2000 13:50:08)
Milá Lenko a všichni ostatní, koho zajímají naše zkušenosti s ostrovskou porodnicí.
Do užšího kola výběru porodnic se u nás dostala porodnice v Kadani a v Ostrově. Po prohlídce obou jsme zjistili, že ideální pro nás nebude ani jedna.
V Ostrově slibují šetrný porod podle Leboyera, ale oddělení šestinedělí neslibuje nic příjemného. Návštěvy mohou jen do návštěvní místnosti, kde se pak objevují fronty netrpělivých příbuzných s neustálým klepáním a dotazy, jestli už půjdete. Nadstandardní pokoj nemá soc. zařízení, takže jej maminka má paradoxně za příplatek nejdál ze všech. Výhodou je tak pouze neomezenost návštěv a telefon u postele, za jehož použití však platíte 100% přirážku (což jsme se dozvěděli až druhý den!). Jako výhodu nepovažuji televizi, která nemá navíc ani dálkový ovladač, takže by se k ní muselo vstávat, ale kdo má po narození toho drobečka myšlenky na TV?
V Kadani jim pojem šetrného porodu nic neříká a dávají najevo, že se tím ani nemíní zdržovat, ale mají daleko hezčí vybavení a navíc již mají zařízeny místnosti pro CAP, ale přišlo nám, že jim chybí potřebné nadšení (budeme jedině rádi, pokud se mýlíme). Naproti tomu disponují 7 nadstandardními pokoji, z nichž na jednom můžete bydlet i s tatínkem. Tyto pokoje však nelze na rozdíl od ostrovských zamlouvat předem. A navíc má oddělení šestinedělí doložku Baby friendly, která má zaručovat maximální pomoc matkám s kojením - ale s tím nemáme zkušenosti.
Nakonec jsme se tedy rozhodli rodit v Ostrově, protože nadstandardní pokoj měli volný (a v Kadani ten i s tatínkem ne) a protože jsme doufali, že šetrný porod bude pro naše mrně podstatnější, budeme moci být celé dny všichni společně a na šestinedělí si jej snad sami ohlídáme.
Konečně se tedy dostávám k našim zkušenostem. Nepříjemná sestra na příjmu, manžel musel počkat nesmyslně na chodbě, než mi udělala vstupní vyšetření a sepsala ty stohy papírů (prý by překážel - nepochopili jsme komu či čemu). Lékaři provádějí "vše pro dobro rodičky a dítěte" a tudíž vám nic nevysvětlují, natož aby konzultovali. Na dotazy odpovídají jednotvárně: "My jsme odborníci, vy jste jen laik." V době kontrakcí vám pak dají ještě podepsat papír, že souhlasíte s navrhovanou léčbou - ačkoli nikdo nic nenavrhuje. Předčasné a automatické zásahy do fyziologického porodu pro jeho jakési nesmyslné urychlování - protržení plod. vody, nástřih, kapačka. Jediné, co jsem uhájila, byla zbytečnost klystýru. Formálně přežívají zbytky "Leboyerova ducha", ale záleží na "sešlosti" kolem, neboť přiložení k prsu na porodním sále provedla spěchjící dětská sestra asi na dvě vteřiny se slovy: "On teď stejně asi nebude chtít, na to bude ještě dost času." !?! Na šestinedělí se pak setkáváte s neustálým odnášením dítěte kamsi dozadu, neboť to prý dělají už léta a váš zájem o to, co a jak dělají, považují za projev nedůvěry (bohužel). Navíc po dítěti vyžadují, aby již druhý den přibývalo na váze, přestože i my "laici" víme, že mléko se tvoří až 3.-5. den a počáteční úbytek je zcela normální. Hned vás stresují příkrmy a glukosou. Takže nakonec dodává novopečená matka kuráž dětským sestrám místo ony jí. Z toho vyplývá i totální nezájem všech o to, jestli kojíte správně či ne.
Závěrem nutno podotknout, že naše zkušenosti jsou hodně podobné jako ty Lenčiny, že se snaží všichni vypadat příjemně a usmívat se, jen se nesmyslně cití ohroženi vašimy dotazy a zájmem o vše, co se točí kolem vašeho dítěte.
Nesmíme opomenout poděkovat staniční sestře Monice Liškové, která se nám stala nenahraditelnou oporou při porodu a díky které bude narození našeho prvního syna nezapomenutelným i příjemným zážitkem. Kéž by už i v Ostrově probíhaly bezproblémové porody jen s porodními asistentkami!
 Magda, 2 děti 
  • 

Re: Rodili jsme v Ostrově 

(17.9.2000 19:32:09)
Milá Dášo,
Tvůj porod, jak jsi ho tu popsala, bohužel nemá s porodem podle Leboyera nic společného....škoda.
Potíže, které jsi měla na šestiledělí, by Tě pravděpodobně na oddělení BFH nepotkaly. První přiložení na sále by proběhlo určitě správně a bez "zasvěcených" poznámek, je to jedna z podmínek udělení BFH certifikátu. Sama mám s porodnicí BFH velmi dobrou zkušenost, především co se týče šestinedělí a péče o novorozence (ale rodila jsem v FTN v Praze).
Zdraví Magda
 Lida, 2 synove 
  • 

Re: Rodili jsme v Ostrově 

(18.9.2000 21:23:46)
Mila Daso, tvuj prispevek byl velmi pekny, ale velmi smutny. Odpovidat na dotaz "My jsme odbornici, vy jste laik" (tudiz s vama se o tom bavit nebudem) by si opravdovy odbornik dovolit nemel.
 ALENA,DVĚ DCRY 
  • 

Re: Rodili jsme v Ostrově 

(13.3.2003 12:02:12)
Milá Lenko,můžeš mi odpovědět na otázku- co tě přivedlo k názoru,že v porodnici v Kadani neví nic o vedení šetrného porodu a nehodlají tento náhled měnit? Alena
 la dida 


Re: Rodili jsme v Ostrově 

(2.6.2004 14:10:12)
Chtěla bych jen ve stručnosti. Protože jsem rodila sama, bez otce, zkušenost tedy s tímto nemám.
Klystýr jsem neměla, nebo alespon o něm nevím. Nikdo se mne na něj neptal a já sama mám dojem, že mi skutečně nic takového nedělali.
I když jsem byla oholená, holím se pravidelně, přesto mě ještě sestra doholila. Tak nevím, proč.
Porod byl však procházkou, co se týče péče a příjemných lidí okolo, oproti tomu, co následovalo na odd.šestinedělí. Nepříjemné sestry, odnášení dítěte, jak se již někdo zminoval, nevím kam. A kojení????? Kdyby se mnou nebyla maminka, mimochodem o rok mladší, zatvrdlo by mi mléko a pak nevím co by následovalo. Učili mne kojit tím způsobem, že mi sestra hodila na stůl příručku, se slovy..tady podle toho kojte. A odešla. Já nezkušená prvorodička, nevěděla jsem jak na to. Takže po dvou dnech malému váha pouze klesala, mne neskutečně bolela prsa. A jak říkám, díky mé spolubydlící, která mi moc pomohla, mi nezatvrdlo mléko. Tímto jí moc děkuji, jmenovala se Lenka a má syna Sebastiana. Ted 2,5 roku.
Sestry byly nepříjemné, až hrůza. Staré báby, které neví, jak se má jednat s přecitlivělými maminkami. Chápu, že je to jen práce, ale ....
Návštěvní místnost? Hrůza. Také zkušenost pouze s frontami a nervozními návštěvníky, kteří čekají až návštěva předchozí konečně uvolní místo. Takže Ostrov??? Po mé zkušenosti již nikdy více.

Komerční sdělení

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.