| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Díky za zkušenosti

 Celkem 8 názorů.
 Dáša, 15. týden 
  • 

Díky za zkušenosti 

(12.3.2000 16:40:32)
Milá Lenko, s partnerem začínáme uvažovat o porodnici, kde by se k nám všem chovali co nejvlídněji. Musíme říct, že nás sebehodnocení lékařů z Ostrovské porodnice přivedlo na myšlenku, že proč hledat mimo bydliště, když tato vypadá velice přívětivě. Jsem moc vděčná za osobní zkušenosti a pootevření očí realitě, neboť, ač se sice nejedná o vyložená traumata, tak si takto přivedení na svět našeho prvního potomka nepředstavujeme. Naštěstí máme ještě spoustu času na rozhodování a navíc kdo ví, jak to všechno nakonec bude. Jen mě moc mrzí, že snad jediná bezproblémová porodnice je CAP na Bulovce. Je to totiž trošku z ruky. Ještě jednou díky za všechny postřehy a zkušenosti.
Vše dobré přeje Dáša
 Lenka 
  • 

Re: Díky za zkušenosti 

(10.4.2000 23:58:51)
Ahoj Dášo,
úplně souhlasím s lítostí, že není tady na Karlovarsku také nějaký CAP. Docela ráda bych věděla, jak se nakonec rozhodnete a zda skutečnost bude odpovídat Vašemu očekávání. Nechtěla bych Vás od Ostrova úplně odrazovat - i když zcela platí to, co jsem napsala, obávám se, že jinde je to opravdu ještě horší (ostatně to dosvědčuje i sebehodnocení porodnic uvedené tady).
Máme zatím jen jednoho skřítka a do budoucna mu zamýšlíme pořídit ještě sestřičku či bratříčka. Tak už si teď lámu hlavu, jak to zařídíme napodruhé...
Což mě přivedlo k členství v Hnutí za aktivní mateřství; bližší informace jsou taky na těchto stránkách.

Přeju hodně štěstí a ať Vám porod vyjde dle Vašich představ.
Lenka
 Dáša, 20. týden 
  • 

Re: Re: Díky za zkušenosti 

(16.4.2000 22:05:26)
Ahoj Lenko,
stánky Hnutí za aktivní mateřství čtu také, ačkoli mám poslední dobou na internet čím dál méně času.
Určitě se ozvu, jak jsme nakonec dopadli s vybíráním porodnice.
Vše dobré celé vaší rodince přeje Dáša
 Dáša Machková, Jakub 17 dní 
  • 

Rodili jsme v Ostrově 

(17.9.2000 13:50:08)
Milá Lenko a všichni ostatní, koho zajímají naše zkušenosti s ostrovskou porodnicí.
Do užšího kola výběru porodnic se u nás dostala porodnice v Kadani a v Ostrově. Po prohlídce obou jsme zjistili, že ideální pro nás nebude ani jedna.
V Ostrově slibují šetrný porod podle Leboyera, ale oddělení šestinedělí neslibuje nic příjemného. Návštěvy mohou jen do návštěvní místnosti, kde se pak objevují fronty netrpělivých příbuzných s neustálým klepáním a dotazy, jestli už půjdete. Nadstandardní pokoj nemá soc. zařízení, takže jej maminka má paradoxně za příplatek nejdál ze všech. Výhodou je tak pouze neomezenost návštěv a telefon u postele, za jehož použití však platíte 100% přirážku (což jsme se dozvěděli až druhý den!). Jako výhodu nepovažuji televizi, která nemá navíc ani dálkový ovladač, takže by se k ní muselo vstávat, ale kdo má po narození toho drobečka myšlenky na TV?
V Kadani jim pojem šetrného porodu nic neříká a dávají najevo, že se tím ani nemíní zdržovat, ale mají daleko hezčí vybavení a navíc již mají zařízeny místnosti pro CAP, ale přišlo nám, že jim chybí potřebné nadšení (budeme jedině rádi, pokud se mýlíme). Naproti tomu disponují 7 nadstandardními pokoji, z nichž na jednom můžete bydlet i s tatínkem. Tyto pokoje však nelze na rozdíl od ostrovských zamlouvat předem. A navíc má oddělení šestinedělí doložku Baby friendly, která má zaručovat maximální pomoc matkám s kojením - ale s tím nemáme zkušenosti.
Nakonec jsme se tedy rozhodli rodit v Ostrově, protože nadstandardní pokoj měli volný (a v Kadani ten i s tatínkem ne) a protože jsme doufali, že šetrný porod bude pro naše mrně podstatnější, budeme moci být celé dny všichni společně a na šestinedělí si jej snad sami ohlídáme.
Konečně se tedy dostávám k našim zkušenostem. Nepříjemná sestra na příjmu, manžel musel počkat nesmyslně na chodbě, než mi udělala vstupní vyšetření a sepsala ty stohy papírů (prý by překážel - nepochopili jsme komu či čemu). Lékaři provádějí "vše pro dobro rodičky a dítěte" a tudíž vám nic nevysvětlují, natož aby konzultovali. Na dotazy odpovídají jednotvárně: "My jsme odborníci, vy jste jen laik." V době kontrakcí vám pak dají ještě podepsat papír, že souhlasíte s navrhovanou léčbou - ačkoli nikdo nic nenavrhuje. Předčasné a automatické zásahy do fyziologického porodu pro jeho jakési nesmyslné urychlování - protržení plod. vody, nástřih, kapačka. Jediné, co jsem uhájila, byla zbytečnost klystýru. Formálně přežívají zbytky "Leboyerova ducha", ale záleží na "sešlosti" kolem, neboť přiložení k prsu na porodním sále provedla spěchjící dětská sestra asi na dvě vteřiny se slovy: "On teď stejně asi nebude chtít, na to bude ještě dost času." !?! Na šestinedělí se pak setkáváte s neustálým odnášením dítěte kamsi dozadu, neboť to prý dělají už léta a váš zájem o to, co a jak dělají, považují za projev nedůvěry (bohužel). Navíc po dítěti vyžadují, aby již druhý den přibývalo na váze, přestože i my "laici" víme, že mléko se tvoří až 3.-5. den a počáteční úbytek je zcela normální. Hned vás stresují příkrmy a glukosou. Takže nakonec dodává novopečená matka kuráž dětským sestrám místo ony jí. Z toho vyplývá i totální nezájem všech o to, jestli kojíte správně či ne.
Závěrem nutno podotknout, že naše zkušenosti jsou hodně podobné jako ty Lenčiny, že se snaží všichni vypadat příjemně a usmívat se, jen se nesmyslně cití ohroženi vašimy dotazy a zájmem o vše, co se točí kolem vašeho dítěte.
Nesmíme opomenout poděkovat staniční sestře Monice Liškové, která se nám stala nenahraditelnou oporou při porodu a díky které bude narození našeho prvního syna nezapomenutelným i příjemným zážitkem. Kéž by už i v Ostrově probíhaly bezproblémové porody jen s porodními asistentkami!
 Magda, 2 děti 
  • 

Re: Rodili jsme v Ostrově 

(17.9.2000 19:32:09)
Milá Dášo,
Tvůj porod, jak jsi ho tu popsala, bohužel nemá s porodem podle Leboyera nic společného....škoda.
Potíže, které jsi měla na šestiledělí, by Tě pravděpodobně na oddělení BFH nepotkaly. První přiložení na sále by proběhlo určitě správně a bez "zasvěcených" poznámek, je to jedna z podmínek udělení BFH certifikátu. Sama mám s porodnicí BFH velmi dobrou zkušenost, především co se týče šestinedělí a péče o novorozence (ale rodila jsem v FTN v Praze).
Zdraví Magda
 Lida, 2 synove 
  • 

Re: Rodili jsme v Ostrově 

(18.9.2000 21:23:46)
Mila Daso, tvuj prispevek byl velmi pekny, ale velmi smutny. Odpovidat na dotaz "My jsme odbornici, vy jste laik" (tudiz s vama se o tom bavit nebudem) by si opravdovy odbornik dovolit nemel.
 ALENA,DVĚ DCRY 
  • 

Re: Rodili jsme v Ostrově 

(13.3.2003 12:02:12)
Milá Lenko,můžeš mi odpovědět na otázku- co tě přivedlo k názoru,že v porodnici v Kadani neví nic o vedení šetrného porodu a nehodlají tento náhled měnit? Alena
 la dida 


Re: Rodili jsme v Ostrově 

(2.6.2004 14:10:12)
Chtěla bych jen ve stručnosti. Protože jsem rodila sama, bez otce, zkušenost tedy s tímto nemám.
Klystýr jsem neměla, nebo alespon o něm nevím. Nikdo se mne na něj neptal a já sama mám dojem, že mi skutečně nic takového nedělali.
I když jsem byla oholená, holím se pravidelně, přesto mě ještě sestra doholila. Tak nevím, proč.
Porod byl však procházkou, co se týče péče a příjemných lidí okolo, oproti tomu, co následovalo na odd.šestinedělí. Nepříjemné sestry, odnášení dítěte, jak se již někdo zminoval, nevím kam. A kojení????? Kdyby se mnou nebyla maminka, mimochodem o rok mladší, zatvrdlo by mi mléko a pak nevím co by následovalo. Učili mne kojit tím způsobem, že mi sestra hodila na stůl příručku, se slovy..tady podle toho kojte. A odešla. Já nezkušená prvorodička, nevěděla jsem jak na to. Takže po dvou dnech malému váha pouze klesala, mne neskutečně bolela prsa. A jak říkám, díky mé spolubydlící, která mi moc pomohla, mi nezatvrdlo mléko. Tímto jí moc děkuji, jmenovala se Lenka a má syna Sebastiana. Ted 2,5 roku.
Sestry byly nepříjemné, až hrůza. Staré báby, které neví, jak se má jednat s přecitlivělými maminkami. Chápu, že je to jen práce, ale ....
Návštěvní místnost? Hrůza. Také zkušenost pouze s frontami a nervozními návštěvníky, kteří čekají až návštěva předchozí konečně uvolní místo. Takže Ostrov??? Po mé zkušenosti již nikdy více.

Zajímavé akce

Vložte akci

Další akce nalezte zde

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.