| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Lenoch

 Celkem 4 názorů.
 Marie, dcera 7,5 měsíce 
  • 

Lenoch 

(16.5.2001 23:48:23)
Ahoj, holky.
Nemáte, prosím, některá z vás taky doma lenivého mrňouska, a jak na něj jdete? Ve všech chytrých knihách a časopisech čtu, že dítě v jejím věku už by mělo sedět bez opory a alespoň začalo lézt. Náš drobeček sedět nechce, jakmile ji posadím, podkopne se nožičkami zpátky do lehu. Lezení ji nezaujalo už vůbec, protože si vypilovala vlastní techniku pohybu po místnosti, prostě válí sudy. Vždycky se nasměruje kam potřebuje a prostě se tam dokutálí. Snažila jsem se jí trochu pomoct tím, že jsem jí jemně krčila nožičky pod sebe, ale strašně ji to vždycky rozzlobí, takže vzteky pláče. Jak jste pomáhaly svým lenoškům a má to vůbec cenu, nebo na to přijdou sami. Ještě musím připsat, že na půlroční prohlídce byla malá označena za velmi čilou, takže je s ní vše v pořádku. Jinak je velice šikovná, má velmi jemné prstíky, dokáže do nich vzít i drobné předměty, krásně říká už spoustu slabik, jenom to lezení...
Předem děkuji za rady a tipy.
Marie
 Jitka, dvě děti 
  • 

Re: Lenoch 

(17.5.2001 8:11:49)
Ahoj MArie, nedělej si starosti. Tvoje holčička na to lezení přijde sama. Nejdřív si stoupne na všechny čtyři a bude se jakoby pérovat zepředu dozadu a potom začne lézt. Obě moje dcery začaly sedět až po osmém měsícíci a připbližně v té době začaly i lézt. Ta tvoje je ještě malá a neboj, určitě to zvládne. Podle příruček se až tak moc neřiď. Znám dítě, které v devíti měsících samo chodilo a jiné, které začalo chodit až ce 13 měsících. Obě už jsou velké a naprosto v pořádku. Tak hlavně klídek. Měj se hezky.
 Šárka, syn 10 let 
  • 

Re: Lenoch 

(17.5.2001 14:41:17)
Marie,
jak píše Jitka, klídek. Tvoje malá si vynalezla svůj způsob pohybu a bude jej užívat, dokud jí bude vyhovovat. Můj syn například nikdy neseděl klasickým způsobem (až skoro do tří let) - vždy jen klečel se zadečkem mezi patami. Lezl tak od sedmi měsíců, ale chodit začal až asi v roce a tři čtvrtě - prostě do té doby všude dolezl, i po naší velké zahradě. Přesně věděl v roce a čtvrt, kde vzadu na zahradě zrajou rajčata, a sotva jsem vyšli na dvůr, šupajdil po kolínkách k rajčatovému záhonu a ukazoval, že chce rajče. Ano ukazoval, protože nemluvil, to až ve dvou a půl! a pak hned ve větách (a teď je ukecanější než jeho tatínek a hloupý rozhodně není). Řiď se u svého dítěte raději citem než příručkami, ono si prostě bude některé věci dělat úlně jinak než všechny ostatní děti. A nenech se stresovat ostatními maminkami, které se chlubí pokroky svých dětí. Buď hrdá na to, co umí Tvoje holčička. Schválně, umí třeba jejich děti ten skvostný převalocí způsob cíleného pohybu. No jasně že ne, to umí jen Tvoje dcera.
Víš, my jsme třeba vůbec neměli kárku. Taky na co, když David prostě sedět odmítal a po posazení se okamžitě přesunul do polohy vkleče. A tak jsem všechny naše pochůzky a výlety objížděla až do jeho dvou let s hlubokým kočárem se sundanou střechou, v němž Davík klečel, ručičkama se držel okraje a pozoroval svět. Přesouval se podél okraje, kam potřeboval, občas se natáhl, aby si odpočinul. Lidi koukali, ale já byla v pohodě a Davík tím spíš.
(Vlastně ne, kárku jsme měli, ale nepoužívali a vytáhl si jí Davík asi ve třech a půl a vozil ji celé to léto po dvoře sem tam).
Tak klídek a nedělej si starosti.
 Romana, Lucinka 8 měsíců 
  • 

Re: Lenoch 

(21.5.2001 21:19:05)
Ahoj Marie,
nic si z toho nedělej, každé dítě je jiné. Moje dcera je sice pohybově čilá až moc, leze od 5 měsíců, od 6 a půl stojí a teď v osmi krásně chodí podél stěny nebo u stolu, ale zase slabika z ní nevypadne ani jedna. Dělá pořád jenom brrrrrm ááááááá a tak podobně a jenom, když se rozpláče, vydává něco jako hmmmm mi, mi, mi. V chytrých knížkách se také píše, že dítě v tomhle věku opakuje ba-ba, ta-ta a u nás nic. Prostě každé mimčo má individuální tempo vývoje a nutit ho nemá moc cenu, ani to dost dobře nejde.
Romča.

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2020 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.