| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Zase z Hané

 Celkem 17 názorů.
 PetraSluníčko+KVítek02+Toník12 


Zase z Hané 

(10.4.2005 16:01:28)
Čau, všechny! Zdravíme Vás opět z Náměště.
Myslela jsem včera, že budu mít pracovní den, ale nějak jsem po O odpadla (KVítek si poslechl Krtečka, pak vstal a já už jsem zůstala ležet). Nějak mě zmohlo páteční cestování, holt se s Víťou jezdí jinak ve 2 a jinak, když řídím a jedu s ním sama. Odpočinul si totiž hodinku v autě před Hlinskem a když jsme po návštěvě u tety (a nákupech v Hl.) nasedli opět do auta, bylo 19.45h, Víťa už domu neusnul... tedy, od Litovle jsem na něj hovořila, ať nespí, že jsme za chvíli doma. Dojeli jsme ve 22.15h :-) a pak jsem ho nedostala do postele. Celou cestu z Hlinska do mě hučel, že mu někam zapadlo papání od tety, že si do sedačky vylil pití, že... grrr, a pak nás málem za Svitavama vytlačil ze silnice TIRák, protože jsem asi do kopce s naší Škodou120 jela (dle řidiče toho TIRáku) pomalu, tak nás předjížděl a jaksi zapomněl, že má za sebou návěs. A ještě v Mohelnici jsme si pod kopcem museli udělat na JETce přestávku, páč jsem za volantem začala usínat. :-) a tak jim tam KVítek kolem 21.30 udělal divadlo... rozhodně se ty prodavačky bavily! Tož, dojeli jsme dobře :-)
A dnes jsem se chtěla pustit do diplomky :-( ...zatím jsem si připojila tiskárnu a skontrolovala něco ze svého účetnictví z roku 2002... ale tvůrčí psaní nějak nemám :-) snad mě to chytne večer, až KVítek usne... dnes po O opět nespal

EVI, KVítek má podobný slovník jako Míša... a jak psala PAVLA, ví přesně, kdy co použít :-) ...a tramvaj naštěstí v Náměšti nejezdí :-)))

IVČO, dnes vysvitlo slunko (aspoň u nás) tak zkus nabrat síly na Honzíkovo zlobení a na přivítání dalšího člena rodiny :-) ...fakt na fotkách Honzík vypadá, jak nejhodnější dítko :-))) ale to všichni naši drobci, že? :-)

Přeju příjemnou neděli :-)))
 PetraSluníčko+KVítek02+Toník12 


Re: Zase z Hané 

(10.4.2005 16:07:36)
A propos, KVítek je ostříhán! :-) už mi neomílá, že jsme se zapomněli stavit u Stáni ostříhat... před 14 dni mi to při cestě do Čech omílal celé 2hodiny jízdy. Chm, a když na to přišlo, trvalo od 17.30 do 19.15 než se nechal ostříhat. Napřed si nechtěl sednout na vysokou stoličku, co tam má Stáňa pro děti... zkrátím to, slízal lízatko (které měl slíbené PO ostříhání), a pak jsem ho nakonec ulovila a seděl mi při stříhání na klíně. :-) ještěže je Stáňa teta a ještěže jsme ji tam mohli v kadeřnictví "okupovat" takovou dobu. Výsledek: Víťa "není mašinkou" a přesto se nemusí česat. Holt, Stáňa je profík :-)))
 Ivča + 3 kluci 


Re: Zase z Hané 

(10.4.2005 22:30:55)
No,Petruš,hlavně,že jste dojeli v pořádku a žádnej pitomec vás nepřeválcoval.To mě jen utvrzuje v tom,že už opravdu asi nikdy řídit nezačnu,protože bych se za tím volantem strachy po... (víte co :o))
U nás teda chviličku vypadalo,že se sluníčko probojuje skrz mraky,ale nakonec to nezvládlo.A taky byla celý den docela dost zima.No ale procházku k babičce jsme absolvovali,ač v zimních bundách.Já už chci teplíčkooo!!!
Já bych si sama u Honzíka na nůžky netroufla,pravděpodobně bych asi ani sobě neušmikla třeba blbou ofinu :o) Taková stříhací teta by se hodila.Pravda,skoro jsme jí i měli.Brácha chodil s holčinou,to byla kadeřnice,ale bohužel už je to minulostí.Od tý doby,co se rozešli,mi dokonce i manžel začal vypadat jak nějakej santusák.K holiči ho nedostanu (to je zřejmě zbytečná ztráta času,někam chodit) a sama si nůžky do ruky nevezmu,to by dopadlo.Ale jak byl teď v Praze,tak spal u svojí tety a ta už se na něj zřejmě nemohla dívat a trošku mu to ošmikala.Takže mu z hlavy aspoň netrčí ty přetrhaný rousy.A dokonce se i oholil,no holky,já mám doma novýho chlapa!
Malej dneska večeřel (představte si to!),nevydržela jsem čekat do zítra a osmažila tu rybu.Padalo to do něj i z mýho talíře.Tak konečně.
Zítra k nám přijede Simča,chystá se na týden na chatu,tak přespí jednu noc u nás a do Horažďovic pojede s Nikolkou v úterý ráno,aby do večera zvládla chatu po zimě vyvětrat a pořádně prohřát kamnama.Asi bychom za ní ještě s Honzou v týdnu některý den k večeru (až bude Honza z práce) sjeli,pokud to teda bude reálný,přece jen čas už docela pokročil.Na druhou stranu je to z Horažďovic do strakonický porodnice skoro o 20 km blíž než ze Sušice :o)
 Ivča + 3 kluci 


Cvičení Pilates 

(10.4.2005 23:25:41)
Nedávno jsme se bavily o cvičení,co se jmenuje "Pilates".Teď jsem o tom něco málo našla v poslední Ženě a život (číslo 7),jsou tam tři strany cviků,taková sestava.Vždycky jsem všude viděla informaci o 20 minutách denně,tady píšou,že stačí dokonce jen 15.Můžu to zkusit naskenovat a sfotit do alba,jestli chcete a jestli se k tomu teď někdy dostanu.
P.S. - koukáte se na Superstar?
 Aefik 


Re: Cvičení Pilates 

(11.4.2005 0:02:03)
No Ivčo,rozhodně to Pilates naskenuj,jestli se Ti chce,slibuju,že to cvičení aspoň zkusím:-)
Na SS jsem koukala,kdo je Tvůj favorit?
Sádřičku budeme mít ještě přesně týden,už se nemůžu dočkat,až bude pryč!Připadá mi už rozpadlá a snad i plesnivá:-(
Pozdravuj Simču a Nikču!
KVítkovi gratuluju k ostříhání,jo jo,koukám,že všichni prosincoví kluci se dali hromadně ostříhat:-)
To je hrůza s tím náklaďákem:-( Ještě,že jsi to ustála,jsi dobrá řidička:-)
Pavli,co nakonec nakoupíš?Půjdeš do toho NewYorkeru?
Jo a matlání jídla u nás probíhá odjakživa,hlavně drobení pečiva do polévky,do pití,všude.Spíš by mě překvapilo,kdyby se Míša najedl slušně:-)
Oli,s tím strašením máme stejný názor,já jsem si vždycky říkala,jak je to ošklivý od rodičů,pěstovat takový traumata v dětech.Ale co mám s tím Míšou dělat?!:-( Ach jo,teď začíná být i pěkně drzej,to že na něj zvedneme hlas vůbec nezabírá!Já jsem měla z táty respekt,ještě snad mám i teď,Míša tohle prostě nezná,on se vysměje každýmu do obličeje.A začíná mít hlášky typu: babičko nepovidej,mámo pryč,dědo,dám ti na zadek,atd...Musím zase skouknout chytrý rady od psychologů..
Dneska taky perlil,když jsme přijeli od babiček a dědů,tak šla po chodbě okolo nás ta přiblblá sousedka a Míša ji hrozně nadšeně zdravil,vůbec se nestyděl Ahoj,ahooooj,smál se na ní.No šla s hlavou skloněnou,aspoň že tak:-)
 Haluška 


Re: Re: Cvičení Pilates 

(11.4.2005 7:34:58)
Tak to cvičení bych zkusila taky.
Péťo, pro Tebe speciálně tu mám fotku naší zahrádky před oknama :-)
Evčo, plesnivá sádra - to mě teda pobavilo. Dovedu si představit, co všechno na té Míšově noze musela vytrpět... :-)))
 PetraSluníčko+KVítek02+Toník12 


Zahrádka pod okny 

(11.4.2005 21:10:38)
OLI, tak Vaše zahrádka to je ono! Jen nám (resp. dle místních pravidel - mně) z trávy momentálně koukají narcisky, tulipány, začaly rašit lilie, jsou tam violky vonné, modřence, jakási další modrá kvítka... Mno, taková lahůdka :-) škoda, že nemáme digitální foťák... takhle než nechám vyvolat nově založený film, to se nedočkáte :-)))
A dnes dostává pochvalu František! Zasázel těch 10 tújí, co jsem v pátek přivezla. Tedy, budu to muset doplet, protože to vzal dost zostra, ale i tak máme zase kousek zahrádky zpracovaný :-) a taky jsem (schválně podle lunárního kalendáře) dnes zasela bylinky - tedy za okno, protože záhonky jsou ještě okupovány žitem... hm, že se divím, že z té diplomky moc nemám? :-)
 Haluška 


Re: Zahrádka pod okny 

(12.4.2005 9:44:28)
No nám tam taky koukaj, ale na té fotce to není vidět (a tulipány ještě nekvetou) :-)))
 Ivča + 3 kluci 


Re: Re: Zahrádka pod okny 

(12.4.2005 15:56:03)
Oli, pěkná zahrádka, no a koukám, že máte obdobně novou a zachovalou fasádu jako my :o)))
Holky, tak jsem dopřepsala to cvičení, najdete to v mým fotoalbu, resp. v deníku. Jen mi tam jaksi do článků nešly vložit ty fotky, takže jsem je šoupla normálka do alba. Ale snad to tak stačí. Jestli tam budou nějaký překlepy, tak se neděste, psala jsem rychle a nekontrolovala to po sobě.
Evi, Simča taky pozdravuje. Honzík s Niki si pohráli, potom malej dneska ořval jejich odjezd do Horažďovic naprosto tragickým způsobem, chudáček. Ale ještě se uvidíme v sobotu - teda možná :o)
Oběhly jsme se Símou dneska nějaký dětský obchůdky,tak jsem zase něco pokoupila, pro mimčo hlavně bodíčka, těch mám málo. A nakonec mám krásnou rychlozavinovačku s medvídkama za 260,- (teď jsem ráda, že jsem nesehnala už tu obyč. bílou za 200). Honzíkovi jsem pořídila čupr jarní plátěnou bundičku, je v ní děsnej frajer. No a pro sebe nemám jako obvykle nic :o) (Ale teď stejně nemá cenu něco kupovat, počkám až zase splasknu).
Tak pa!
 Aefik 


Re: Re: Re: Cvičení Pilates 

(12.4.2005 18:40:44)
Ivčo,Ty jsi tak obětavá,že sis s tím Pilates dala práci,slibuju,že to budu cvičit!:-) Vypadá to dobře,tak snad to zvládnu všechno odcvičit podle návodu a neodpadnu.
Ta rychlozavinovačka je fajn,taky jsem jí na Míšu měla.Neumím si představit tu bílou klasickou,ještě k tomu do dnešních moderních kočárků s nafukovacíma kolama.Teď jí perfektně využiješ na ven,Míša jí používal spíš na doma do postýlky.
Ivčo,tak si kup pro sebe třeba řasenku,tu využiješ vždycky:-)
Jó,zahrádka je pěkná,taky jsme si podobně vysázeli túje na zahrádku před balkon (plus je tam vřes a též ještě nekvetoucí tulipány).Tak teď musíme pořídit ještě aspoň dvacet tújí,ty vysadíme i ze strany a tu zahrádku si pěkně zabereme pro sebe:-)))
Moc ráda bych to sem taky vložila a snad to někdy taky budu umět!!!Včera jsem přiměla Majkla,ať mi to konečně vysvětlí,ale když on sám to pořádně neumí,tak to je těžký.Respektive on se vždycky k výsledku dopracuje,ale neumí mi to vysvětlit a já mám v hlavě guláš a navíc mi zmenšování fotek předváděl na třech různých prográmcích:-) Ale tak do týdne to snad konečně půjde a dodám toho Míšu se sádrou:-))
Dneska jsme byli na písku,přijela známá s o rok mladším chlapečkem.Míša si krásně hrál a hrozně ho to bavilo (mně teda moc ne,ale aspoň je docela fajn,když na tom písku znáte někoho dospělýho:-))) Najednou se odplazil a už šplhal na kovový žebřík skluzavky!!!Naštěstí si nechal vysvětlit,že musí počkat,až mu sundají sádru a obešlo se to bez scény.
Péťo,jejda bylinky,ty ještě nemám...František je teda pracovitý!
A co Pavla,ani se nepochlubila,jak pořídila na nákupech:-))
A jak se má asi Vedula,už se jí to pomalu krátí,nevíte kdy má přijet?

 Ivča + 3 kluci 


Re: Re: Re: Re: Cvičení Pilates 

(12.4.2005 21:47:57)
Evi, já taky doufám, že to nakonec cvičit budu a zvládnu to (a hlavně jestli taky vytrvám). ;o)
Ještě pár dní a Míša bude bez sádřičky,to uteklo. To asi ale budeš muset nějaký čas na tu nožičku dávat pozor, viď?
Bylinky mám bez starostí, mamina zasela a dá mi už rovnou sazeničky, ale až budu doma. Teď mi to sem cpát nebude, Honza by to určitě umořil suchem (doufám, že nás pak pustí brzo domů, aby mi tu neposchly kytičky). Potkala jsem nedávno kamarádku, ta byla ve Strakonicích před měsícem a prý pouštěli domů už po třech dnech, jak tam bylo narváno. Asi to vypadá, že loňské letní dovolené byly plodné :o)
No s tou zavinovačkou jsem fakt blažená. Když jsem před nedávnem žehlila ty šílený kraječky na těch klasických, tak mě představa několikerého opakování tohoto úkonu dost zdeptala. Fuj.
Tak řasenka je opravdu trefa vedle, zrovna v mým případě. Koupila jsem si jednu pěknou asi někdy před Vánoci, malovala jsem se s ní zhruba tak 3x. Pálí mě z toho oči. Ještě to snesu tak jen na večer (jenže - kam já se poslední dobou večer dostanu... a to samý v následujících měsících), ale celý den je pro moje oči vražda. A to jsem vyzkoušela kdejakou hypoalergení atd., všechno nastejno. Ale však já něco vymyslím, čím si udělám radost.
Vkládání fotek tady na Rodině neni těžký. Jen je to zdlouhavý, strašně to trvá. A to zmenšování - na fotku v počítači si klikni pravým tlačítkem,najeď na "Otevřít v programu" a já to zmenšuju v Microsoft Photo Editor,ten je asi standartní a určitě ho budeš mít taky. Pak se ti zobrazí ta vybraná fotka a na horní liště najedeš na záložku "Obrázek" a vybereš tam políčko "Upravit velikost". A je to. Zvládne to i takovej technickej antitalent jako třeba já :o))) Takže se směle do toho fotoalba pusť, zabiješ tím sice pár večerů, ale my se aspoň budeme moct podívat na fotečky. Tak do toho.
Vendy jela na 3 týdny, pokud se nepletu. Nebo na dýl? A kdy vlastně přesně odjížděla?
 Dream 


Re: Re: Re: Re: Re: Cvičení Pilates 

(12.4.2005 23:01:20)
Ahoj holky, tak cvičení u mě nehrozí, jsem strašnej lenivec. Na návody ale k Ivče kouknu. Vendul se, myslím, má vracet kolem 22.4.
Pořídila jsem - koupila jsem si boty, dvoje 3/4ťáky, triko, svetýrek, pásek. Ale bylo to náročný, nejdřív jsem si v NY nabrala několikery kalhoty ve vel. 29 (podle oka jsem se odhadla na tuhle velikost), v kabině jsem zjistila, že je to velký, tak jsem všechno vrátila a znova nesla ve 28, to bylo taky velký,...no prostě to bylo náročný. Ale aspoň něco mám.
O víkendu jsem založila skalku u terasy, něco jsem zasázela, ještě něco dokoupím a o víkendu přetáhnu folií a zasypu kůrou, už se těším jak to bude vypadat. Ještě potřebuju nějaké velké valouny, nejlépe zadara někde z řeky:-))
Simču taky pozdravuju, samo že i Nikču. Koukám, že si děti užily. Já nějak nestíhám, pořád jsme venku, už aby to počasí vydrželo.
 Haluška 


Re: Re: Re: Re: Re: Re: Cvičení Pilates 

(13.4.2005 8:08:12)
Ivčo, to cvičení vypadá opravdu dobře, snad nebudu moc líná. Teď jsem už úplně přestala chodit cvičit, protože v té době Káťa nespí a nenechá se hlídat :-( Závislák jeden!
Evčo, to vkládání opravdu není žádná věda. Kdyžtak až se do toho pustíš, zavolej mi, budu Tě navigovat (jako helpdesk :-))
Pavli, skalka je bezva. Teď se tu taky chystám jednu vybudovat. Kdyby sis udělala výlet na Zbraslav, dám Ti valounů, co pobereš. Je jich tu hrozný množství.
Anička krásně zvládá záchod, už si začala říkat. Huráá! Akorát to kadění pořád nejde. Teda včera při koupání prohlásila, že chce na záchod, tak jsem se jí zeptala, jestli bude kakat, a ona že ne. Tak na to příště nesmím dát. Protože než jsem stačila cokoli udělat, bylo to ve vaně...
Jinak už tři dny bez plíny i venku (teda včera jsme byly v Carrefouru, tam plínku měla, ale zůstala suchá). Nemůžu tomu věřit!
 Dream 


Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Cvičení Pilates 

(13.4.2005 9:39:25)
No vidíš, Oli, teď už to bude jen lepší. U nás to taky bylo ze dne na den. Anička je šikulka.
Neříkej, že máš valouny na rozdávání?? To bych se fakticky hlásila. Už jsem objela Berounku až za Karlštejn a nikde nenašla příhodné místo ani pěkné valouny. Tak jsem si dva větší koupila, ale je to příšerně drahý...Pěkný jsme viděli kolem Jizery když jsme jeli na hory, no ale je to krapet z ruky...
Já taky necvičím, ale mám pocit, že tloustnu. Už musím zajet do toho fitka a vyzkoušet jestli by Adam vydržel v koutku. Zatím byl vždycky v pohodě všude, ale v pondělí byl u babičky a byl nějaký zakřiknutý, sice neplakal když jsem odjížděla, ale pak se mu něco nelíbilo - jo, nechtěl obědvat, a začal plakat po mamince. Ale za chvilku prý přestal, potulil se s babičkou a slupnul celý talíř, tak nevím. Včera byl u sousedů když jsem byla na tř.schůzkách, ale tam byl s Anetkou a vidí se s nima každý den tak pohoda.
 Haluška 


Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Cvičení Pilates 

(13.4.2005 10:44:56)
Pavli, záleží na tom, jak velké valouny potřebuješ. Podívám se, jestli tu jsou v požadované velikosti :-)
 Dream 


Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Cvičení Pilates 

(13.4.2005 11:08:07)
No kdyby byly nějaké krapet větší...:-) Kdepak je máte?
 Haluška 


Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Cvičení Pilates 

(13.4.2005 11:19:29)
Rozměry... Abych Tě sem netahala zbytečně. Třeba toužíš po větších, nž tu máme...

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2022 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.