| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Prosím o informaci - zákon o bytech

 Celkem 3 názorů.
 Jana 
  • 

Prosím o informaci - zákon o bytech 

(4.4.2005 13:19:31)
Vím, že tento dotaz sem asi moc nepatří, ale nevím, kam se mám obrátit. Jestli někdo budete vědět, tak Vám moc předem děkuji za jakoukoliv informaci.

Bydlíme se sousedy, se kterými není bohužel "rozumná řeč". Schválně blokují veškeré naše plánované úpravy bytu tím, že nám "papír" nepodepíší a tudíž nedostaneme stavební povolení (jedná se např. o úpravu rozvodů topení atd.)
Podotýkám, že jsou v domě 4 byty a zbývající dva sousedé jsou na naší straně. Z těchto důvodů netrpělivě očekáváme novelu zákona č. 72/ 1994, ve kterém by mělo být stanoveno, že bude stačit souhlas 3/4 vlastníků. Zjistila jsem, že byla novela schválena 24.3 senátem a postoupena zpět do PS k dalším legislativním krokům. Nevíte někdo, jak dlouho to teď ještě může trvat? Pokud to jednou senát schválil, tak už "jde" zákon k prezidentovi nebo ho musí ještě jednou zkoumat PS? Moc se v těchto věcech nevyznám.

Díky Jana
 Stáňa+Ondra (* r. 94) 


Re: Prosím o informaci - zákon o bytech 

(15.4.2005 14:09:25)
Jani,
možná pozdě, ale ... Novela zákona o vlastnictví k bytům byla prezidentovi doručena k podepsání 6.4.05. Teď jsou v podstatě možné 2 varianty - prezident ji podepíše nebo ji vrátí. Pokud ji vrátí, je to ještě na delší loket, protože v o ní musela hlasovat znovu Poslanecká sněmovna a musela by ji schávlit nadpoloviční většinou všech poslanců. Pokud ji podepíše, tak nabytí účinnosti je pouze otázkou toho, jak rychle ji vytiskne Sbírka zákonů, protože den účinnosti je stanoven dnem vyhlášení (a za vyhlášení se považuje publikace ve Sb. zákonů). Na rozhodnutí o vrácení zákona má prezident 15 dnů ...
 Gusano 
  • 

Re: Re: Prosím o informaci - zákon o bytech 

(16.4.2005 11:51:22)
Pokud je moje informace správná, tak nevím jestli Vám to usnadní situaci. V novele by mělo být uvedeno, že společné opravy a investice stačí odsouhlasit zmíněnými 3/4 vlastníků. Bohužel to ale neznamená, že to stejné se provede i v rámci stavebního povolení. Myslím že vy na rekonstrukci rozvodů atd. v bytě potřebujete právě pro účely stavebního povolení souhlas 100% všech vlastníků nemovitosti, takže Váš problém zmíněná novela pravděpodobně nevyřeší :-(

Komerční sdělení

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2020 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.