| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

nanuk - alergie

 Celkem 9 názorů.
 Jana,Jiřinka a Janička 


nanuk - alergie 

(4.4.2005 8:49:13)
Kamčo, takhle ti těžko mohu napsat, zda to bylo z nanuku. Klidně to mohlo být z jarního sluníčka nebo jen zapařenina. Jelikož je Janička také atopik, tak stále hlídám teplotu na straně v záhybech krku. Jak je trochu spocená, okamžitě svlékám. Pro atopika je nejhorší pot.
Psala si, že to byl tvarohový jahodový nanuk. Jiřka měla nejhorší reakce na potravinové červené barvivo. V knize od Ilči o emulgátech jsem se dočetla, že ho dělají z dehtu.

Ekzém pokud to bylo z jídla, tak následující den byla Janička ještě osypaná a mizelo to tak týden. Zapařenina je do jednoho dne vpoho (alespoň myslím), mě se to ještě nestalo.

Dieta - Kamčo, vydrž to alespoň do 2,5 roku. Pokud to je alergie na emulgáty a chemikálie v potravě, nebo obdobné ne zrovna zdravé věci, tak si na to dítě zvykne. My s Jiřkou jsme (přes protesty příbuzných a babiček) dodržovaly jídelníček a až po 2,5 roce jsme postupně na alergizující potraviny začaly zvykat. Teď je Jiřka bez ekzému, ale stále ještě něco zakazujeme. Když onemocní nebo na ni něco leze, tak jí kůže z rohovatí. Babička sice ze začátku to nepochopila, ale na konec si zvykla. Teď už Jiřku plácá vším možným a nic ji neni. A Janičce jen řekne, že až bude veliká jako Jiřka a zdravá, tak také dostane. Samozřejmě myslí na obě a koupí Janičce kandované ovoce nebo ovoce či zeleninuze zahrádky(ananas mají obě holky nejraději).

Tačmůde to mi je líto, že Tomík chytl salmonelu. Takovou hle zkušenost nikomu nepřeji. Jak to vlastně je, to už ji nikdy nemůže dostat, už je imunní?
 Kamila+Lenka 5/04+Lukáš 6/07 


Re: Re: nanuk - alergie 

(4.4.2005 10:02:48)
Ahoj holky, moc děkuju za Vaše názory. Dnes jsem si taky promluvila s mamkou a snažila se jí to vysvětlit.

Ahoj Milado, překvapila jsi mě, že jsi napsala odpověď sem :o) Zkoušela jsem, ale Ty asi nemáš zadaný mejl? Asi za dvě hodiny už Lenička červená nebyla. Tak to mohlo být opravdu od tepla. V pátek jdeme k doktorce, tak jí zkusím přinutit do nějakých testů. Už jsem jednou psala, že naše dr. říkala, že to není nutné. Když to bude opakovat, tak se sama obrátím na alergologii a kožní.

Gasho, to je mi líto, že jste s Jaffi na nás čekaly. Já si spíš myslela, že si užíváte někde venku, když je tak krásně. Tak nám to snad výjde tuto sobotu :o)

A příjmení - já jsem hrozná s tím pravopisem. Vím to a stydím se. Já to brala podle vyj.slov.

Rybičky jsou moc hezké. Já se už taky musím vypravit do nějakého papírnictví, nakoupit barvičky a začít už něco tvořit.

Naše dítě objevilo čudlíky na počítači. Tak to rychle pošlu, než mi ho vypne :oD
 Romana32 


Re: Re: Re: nanuk - alergie 

(4.4.2005 12:01:48)
Kamčo,
nejsem si jistá, ale na alergologii by jsi měla mít doporučení od dětské lékařky. Na kožní ne. Tam můžeš jít sama. Do Vrchlabí jezdí dr. Kružíková z Trutnova a je dobrá. Telefon je 499 421 301.
 Peťule,Kája 03 + Nikolka 06 


Re: Re: Re: Re: nanuk - alergie 

(4.4.2005 13:22:37)
ahojky,
GASHO ty jsi šikulka,taky mam vsude obrazky,ja je teda delam cele sama,libi se mi to vic,kamaradka ty samolepky kupovala u fotografa,Lhotaka,na namesti,ale maji to asi i v papirnictvi...

Tomasku brzy se uzdrav,aspon ze prisli na diagnozu

musim se pochlubit.Kaja uz chodi na nocnik porad,dens poprve i bobek,ja ho necham nahyho a chodi si sam,pak si to nese i vylit do zachodu a splachnout ale kdyz mu nedam plinu a trena jen sliúpky nebo teplacky tak to proste pusti,ale pro zacatek jsem spokojena........

vcera jsme byli na dolcich,tam bylo krasne,pak sem soupnu fotku,ale ja mela dlouhy kalhoty,manza kratasy a predstavte si,rano se vzbudim,vse me stipe a nohy mam uplne podobany,nechapu jak me mohlo neco tak priserne postipat a jeste pod kalhotama,stipe to jak cert,takovyh 30stipancu,auuu
 Stáňa * 


Re: Re: Re: Re: nanuk - alergie 

(4.4.2005 18:02:00)
Milado,
i já mám dítě s atopickým ekzemem a bakteriálním astmatem.
Možná jiná situace s lékaři je ve větších městech ale v Trutnově je následující:
je zde jediná dětská alergoložka s objednací dobou více než 3 měsíce. Aby tě vzala, tak musíš mít doporučení od dětské doktorky a předběžná vyšetření. Testy dělají od tří let.
Protože jsem nechtěla toto všechno podstoupit, tak jsme jezdili do Náchoda k doktorce Michalikové, kde je objednací doba ca 14 dní. Tato lékařka provedla všechna vyšetření, neuznává dýchátka, spreje atd. Nakonec jsme skončili s diagnozou "bakteriální astma" a vakcínou, která však moc nezabrala.
Ale první co bylo, tak mě seřvala, že dítě dávám do školky a že bych s ním měla okamžitě zůstat doma - to bylo při první návštěvě, ještě před všemi vyšetřeními. Doma by podle ní měly zůstat všechny děti bez rozdílů do věku 6 let. Od ní bych rozhodně doporučení do školky nedostala. Byli jsme tam ca 4x a pak se přehlásili do Trutnova, protože jednak mi opravdu šlo na nervy její chování, pokaždé jsem si připadala jak malé dítě před paní učitelkou ale hlavně alergologie je budově školky, kam malý chodil. A protože jsme už měli z náchodské alergologie vyšetření, tak nebyl tak velký problém se přehlásit.

Marfo,
malý je nemocný, v sobotu se sešel s kluky, jeden z nich lehl v sobotu v noci, druhý na dnešek v noci a ten náš Šmudla přišel s horečkou a bolestí hlavy ze školy. Teď chudák spí, což při jeho hyperaktivní povaze je opravdu známka, že mu není dobře. Dnes taky lehla maminka jednoho z nich.
Všichni mají stejné přiznaky: horečka kolem 38, bolesti hlavy a slabý kašel. S jedním z kluků byli na pohotovosti ale nic nezjistili. Tak doufám, že to není nic vážného.
Ale budu ho muset asi ve středu hlídat, protože tchánovci jedou pryč, takže nejspíš nepůjdu na cvíčo. To bych ti ale napsala ještě zítra večer.

Doufám, že všechny ostatní děti jsou v pořádku a teď jsme jediní, kdo si nemoc vybírá.
 Jana,Jiřinka a Janička 


Re: Re: Re: Re: Re: nanuk - alergie 

(4.4.2005 18:54:10)
Milado, bohužel Stáňa má pravdu. My, abychom dali dokupy Jiřku dříve jak na třech letech, musely jsme podstoupit dost krkolomnou cestu přes protexi. Dnes jsme zkusili dát Janě ochutnat čokoládu, abychom měli 100 % jistotu. Bohužel alergická reakce kolem pusinky ( a to ji měla jen trošíček) byla okamžitá. Vyrážka v podobě kopřivky po sklidnění atop po celém těle. Opět tedy jdeme z protexe (bez testů) k známému, který mi ji pomůže dát dokupy.

Milado, mám svoje děti ráda, ale od dr. doporučení dostanu až na třech letech a pokud to doporučení dostanu, tak alergologie mi ty testy také dříve neudělá. Dojíždět na alergologii do Prahy je sice hezké, ale finančně natolik náročné, že to je neproveditelné. Vím, že alerogologa v Praze bychom si museli zcela hradit sami, protože máme alergologa v místě bydliště. Snad Kamča bude mít štěstí a já se tam zkusím ve středu zeptat, jestli se náhodou něco nezměnilo.
 michel 


Re: Re: Re: Re: Re: Re: nanuk - alergie 

(4.4.2005 19:21:15)

ahoj holky,
koukám, že se dohadujete skrz alerg. testy.

Já teda musím pochválit svoji dr., jelikož doporučení k testům dostala Betka už na 10 měsících. A objednali nás za tři týdny po odběru krve.
Asi je vše věc doktorů a když má ten doktor snahu, tak jde všechno.

 michel 


a něco jiného 

(4.4.2005 19:26:50)

tak a teď nějaký příspěvek, abyste tu na mě nezapomněly - hihi.

Já stále nestíhám, mám nyní dvě domácnosti, moje mamina má úraz a není schopná nic dělat, takže ještě jezdím k ní a starám se o její bydlení. Mám toho až po krk a tak jen čtu příspěvky, ale nemám sílu reagovat.

Až dnes, udělala jsem si s Míšou a kamarádkou výlet do HK, hezky jsme se prošly, daly si obídek a bylo nám moc dobře. Takže jsem si teď dokonce v klidu pročetla všechny Vaše příspěvky - a že jich bylo!!!!

Musím pochválit všechny tvůrčí lidičky - holky, Vaše výtvory jsou nádherný. Tuším, že Kamča tu psala, že by měla zájem - já bych navrhovala nějakou malou prodejní a výstavní akci, taky bych si určo něco vybrala.

A jak ta ZOO? Už je teploučko, neměly bysme už něco pomalu chystat?

 Jana,Jiřinka a Janička 


Re: Re: nanuk - alergie 

(4.4.2005 13:55:44)
Milado,
je od tebe pěkné radit, že nejdůležitější jsou testy, ale poraď jak přesvědšit dr., aby tě na ně poslala?

Mám dvě děti, u obou se alergie (atopický ekzém) objevil poprvé kol 8. měsíce. I když mám věkový rozdíl mezi dětma 3 roky a změnily jsme dět. dr., tak reakce je pokaždé stejná. Dieta a testy nejsou nyní zapotřebí. Zkusila to i Kamča a dopadla stejně a to má jinou dr. To, že kol 3 let může alergie na potraviny vymizet (nejen mně) řekla dr. Co se týče kožního, také mají tendence nejdříve patlat na dítě vše možné a potom teprve testy. Samozřejmě, že souhlasím jít na kožní a nechat udělat dítěti testy, ale neni snadné donutit doktory k těmto testům u dětí mladších dvou let.

Atopický ekzém opravdu může se vytratit do třech až čtyřech let dítěte, nejen, že se nám to povedlo u Jiřky, ale i statistika či dět. doktorka ti to začne tvrdit při prvním oznámení, že dítě je atopik.

Komerční sdělení

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2020 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.