| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

5. měsíc

 Celkem 2 názorů.
 Pawlí 
  • 

5. měsíc 

(13.2.2001 20:09:24)
Ahoj lidi
Všechni Vás zdravím jsem v 5 měsíci těhotenství a čekáme první mimčo, zatím se neví jestli je to holka nebo kluk protože se stydí a nechce se ukázat. Přestože dostávám denně zpousty dobrých rad (hlavně od bezdětných) ráda by jsem se dověděla takové ty základní věci o kterých nemám přehled. Jako : kdy se nastupuje na normální mateřskou, jestli se dá někde v Čechách rodit do vody enbo využít možnosti alternativního porodu a určitě mě ještě napadne zpousta otázek. Budu ráda když se se mnou poradíte o zkušenosti.
Mějte se všichni prima

Pawlí+kotě
 Stáňa(40)+Ondra(7) 
  • 

Re: 5. měsíc 

(14.2.2001 22:02:28)
Ahoj Pawlí,
na rady kolem těhotenství se už zrovna necítím (přece jen už od toho mého uplynula spousta vody), ale aspoň informaci o MD.
Na MD se nastupuje nejdříve od počátku 8. týdne před očekávaným dnem porodu,
nejpozději od počátku 6. týdne před očekávaným dnem porodu. Pokud bys vyčerpala před porodem z MD méně než 6 týdnů z důvodu, že porod nastal dříve, než určil lékař, trvá MD až do uplynutí těch 28 týdnů. pokud bys však na MD nastoupila později z jiných důvodů, trvá MD už jen 22 týdnů po porodu.
Pro úplnost ještě dodávám, že MD nesmí být kratší než 14 týdnů a nemůže být ukončena před uplynutím 6 týdnů od porodu.
Po dobu trvání MD budeš pobírat peněžitou pomoc v mateřství, což je dávka nemocenského pojištění. O její výši jsem psala do rubrika "Jak uživit rodinu ..." - pokud to nebudeš moci najít, mám ty odpovědi "zarchivované", tak se ozvi na můj mail, nakopíruji Ti to.

Komerční sdělení

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2020 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.