| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Dítě v nemocnici

 Celkem 4 názorů.
 Jana (dvě malé děti) 
  • 

Dítě v nemocnici 

(10.2.2000 0:29:57)
Milé maminky,
poraďte mi, prosím, jak nejlépe připravit malé dítě na pobyt v nemocnici. Našeho Kubíka (3 a půl) čeká menší operace s nutnou několikadenní hospitalizací. Nechtěla bych, aby ho to příliš psychicky poznamenalo. Je dost "maminčinej" a asi odloučení ponese těžko.

Díky za rady

Jana
 Radana,2 kluci 
  • 

Re: Dítě v nemocnici 

(10.2.2000 19:19:49)
Nevím,kde přesně budou Vašeho chlapečka operovat,ale nyní je již dost běžné,že s dítětem může být v nemocnici i maminka,samozřejmě za úplatu noclehu a stravování.Tím se řeší problém odloučení.Ve větších nemocnicích bývají zaměstnaní i tzv.herní specialisté,kteří mají za úkol na hračkách dětem vysvětlit,co je čeká,aby se na výkon lépe připravily.U nás to ještě není zcela běžné,možná byste mohla dítěti na jeho oblíbeném plyšákovi předvést,co se s ním bude dít.Namátkou: medvídek má na bříšku bouličku.Pan doktor ji prohmatá,medvídek si lehne do postýlky,dostane malou injekci,bude spinkat,probudí se se zavázaným bříškem,bříško bude bolet,ale medvídek se uzdraví,sundají mu obvaz ,boulička zmizela.
Na možnost hospitalisace s dítětem se ve Vaší nemocnici zeptejte,nebude-li možná,zkuste nejbližší zařízení,které tuto službu poskytuje.
Držím palce,aby Vašemu chlapečkovi operace dobře dopadla.
 Stáňa + Ondra (6) 
  • 

Re: Dítě v nemocnici 

(11.2.2000 15:14:02)
Ahoj Jano,
chci Ti potrvdit to, co psala už Radana. Ondra byl v nemocnici dvakrát (naštěstí vždy jen na pár dnů) - poprvé asi v 6ti měsících, podruhé mu bylo asi tolik, co Tvému Kubíkovi. V obou případech jsem byla v nemocnici (šlo o Thomayerovu nem. v Praze) s ním. Ani jsem nic neplatila - mám dojem, že do 6 let to hradí zdrav. pojišťovna. A pokud jsem si všimla, i v případě starších dětí tam umožňovali denní a nepříliš omezené návštěvy na oddělení.
A kamarádky kluk (stejně starý jako Ondra) byl teď nedávno na operaci kýly v Motole a tam zase umožňují, aby tam s ním byla maminka celý den (jen na moc chodila kamarádka domů).
Pro Teba to asi bude trochu komplikovanější - máš dvě děti, ale snad by se pro tento případ dalo sehnat pro druhé dítě nějaké hlídání (tatínek, babička ap.). Souhlasím s Radanou, že by bylo asi dobré se v každém případě poohlédnout po nemocnici, kde Ti buď umožní kompatní pobyt s dítětem nebo aspoň co nejméně omezený kontakt s ním.
Držím palce, ať vám vše dobře dopadne.
 Jana 
  • 

Re: Dítě v nemocnici 

(20.2.2000 0:06:16)
Milá Jano, neumím Ti přesně poradit, jakým způsobem máš syna připravit na pobyt v nemocnici. Ale ze své vlastní zkušenosti vím, že čím více, tím lépe, nejlíp formou nějaké pohádky. Nejdůležitější ze všeho ale bude, aby ses se synem rozloučila, řekla mu, že ho miluješ a že se pro něho co nejdřív vrátíš. My jsme měli malého v nemocnici ve dvou letech, byl taky maminčinej a byla to hrůza. Vzali nám ho bez možnosti rozloučení, prý je to tak lepší. Za 4 dny nám ho předčasně vrátili domů pro nepřizpůsobivost v nemocnici. Musela jsem ho tam nechat, protože přijímali maminky pouze s dětmi, které byly ještě kojeny. Už je to skoro rok, a malý se vždycky vyděsí, když někam na chvilku odejdu a neřeknu mu to. Takže radím: pokud opravdu musí do nemocnice sám, všechno mu vysvětlit a hlavně ubezpečit, že ho máte rádi a brzy si pro něho přijdete. Přeju ať to dobře dopadne a malý to vezme statečně.

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.