| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

"kakání a čůrání" - počkat ještě????

 Celkem 2 názorů.
 Zdenka+Zdeninka(13měs) 
  • 

"kakání a čůrání" - počkat ještě???? 

(9.2.2000 0:50:49)
O kakání a čůrání se zde už psala hodně, i já jsem přispěla se svou troškou v minulém roce. Patřím k matkám které zastávají moderní názor, že před 15ti měsíci nemůže dítě z fyziologického hlediska tyto potřeby ovládat. Takže jsem měla naplánované, že tak nějak v dubnu koupím nočník a uvidíme. Jenže. Holčičce bylo 18.1 13 měsíců a začala říkat kaká což doprovází i patřičními jinými zvuky jako eee. A skutečně někdy je potom pokakaná. A já teď nevím skutečně to pozná? Čemu ještě říká kaká - když si "prdne" nebo když čůrá? Nebo prostě jen tak říká kaká? Mám koupit nočník a začít zkoušet, nebo počkat do dubna až bude venku hezky a když si řekne venku bude moci jít i venku. Když počkáme nebude to mít negativní vliv, pokud to teď už pozná. Co ale dělat když bychom začali teď a bude ctít venku? Momentálně je to můj "problém" se rozhodnout a nějak se zachovat. Zajímali by mne názory ostatních a také pokud by mi mohl odpovědt třeba nějaký odborník, který se tímto zabývá.Díky.
 Stáňa, Ondra (6 let) 
  • 

Re: 

(9.2.2000 14:11:24)
Myslím, že univerzální radu Ti asni nedá nikdo. Mohu posloužit pouze vlastní zkušeností. Já už jsem Ondru kolem 13 - 14 měsíců na nočník dávala - právě kakat. Ale já jsem to měla jednodušší v tom, že Ondra kakal téměř pravidelně poté, co se ráno nabaštil. Takže jsem ho po snídani posadila na nočník, no a buď se povedlo (a většinou ano) nebo ne (nenechávala jsem ho tam sedět nijak dlouho). Postupně jsme pak začali zkoušet i čůrání. Ze začátku jsem mu nechávala plínky i doma, teprve asi v roce a půl začal zkoušet chodit bez nich. Ven chodil v plínách ještě o něco déle (venku je "nehoda" přece jen nepříjemnější). Musím říci, že u kakání se mi to docela osvědčilo - asi od 14 - 15 měsíců bylo těch nehod minimálně. Takže já na Tvém místě bych koupila nočníček a když si malá řekne, zkusila bych ji na něj posadit. Plíny bych jí ale zatím nechala, ze začátku je chvilka mezi tím, kdy si dítě řekne a kdy potřebu vykoná sakra krátká (popř. ze začátku může "hlásit až hotovou akci"). Možná by stáli za vyzkoušení suché plíny dělané jako normální kalhotky (guma v pase) - asi by se v případě potřeby rychleji sundavaly (ale zkušenost s nimi nemám, objevily se teď nedávno, Ondra vyrostl ještě na kombinaci látkových a obyčejných suchých plen). S tím, že se malé může chtíti venku bych si problémy nedělala - to se zvládne. Ostatně chtít venku se jí bude i příští a další zimu (a z vlstní zkušenosti musím říci, že většinouv tu nejnemožnější chvíli) a taky se to bude muset vyřešit (a až jí budou tři, tak už se asi k plínám moc vracet chtít nebudeš). Prostě nelámala bych nic přes koleno (např. úplné odstranění plín), ale holky prý na tohle bývají šikovnější, takže bych to už s nočníkem pomalu zkusila. Jsem zvědavá, co ti poradí ostatní maminky, takže k tomuto tématu ještě určitě zabrousím, i když pro mne už není zrovna aktuální (sice jsme na tomto poli válčili dlouho, hlavně pokud jde o noc, ale už to máme přece jen nějaký pátek za sebou). Zatím hodně štěstí.

Zajímavé akce

Vložte akci

Další akce nalezte zde

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.