| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

"kakání a čůrání" - počkat ještě????

 Celkem 2 názorů.
 Zdenka+Zdeninka(13měs) 
  • 

"kakání a čůrání" - počkat ještě???? 

(9.2.2000 0:50:49)
O kakání a čůrání se zde už psala hodně, i já jsem přispěla se svou troškou v minulém roce. Patřím k matkám které zastávají moderní názor, že před 15ti měsíci nemůže dítě z fyziologického hlediska tyto potřeby ovládat. Takže jsem měla naplánované, že tak nějak v dubnu koupím nočník a uvidíme. Jenže. Holčičce bylo 18.1 13 měsíců a začala říkat kaká což doprovází i patřičními jinými zvuky jako eee. A skutečně někdy je potom pokakaná. A já teď nevím skutečně to pozná? Čemu ještě říká kaká - když si "prdne" nebo když čůrá? Nebo prostě jen tak říká kaká? Mám koupit nočník a začít zkoušet, nebo počkat do dubna až bude venku hezky a když si řekne venku bude moci jít i venku. Když počkáme nebude to mít negativní vliv, pokud to teď už pozná. Co ale dělat když bychom začali teď a bude ctít venku? Momentálně je to můj "problém" se rozhodnout a nějak se zachovat. Zajímali by mne názory ostatních a také pokud by mi mohl odpovědt třeba nějaký odborník, který se tímto zabývá.Díky.
 Stáňa, Ondra (6 let) 
  • 

Re: 

(9.2.2000 14:11:24)
Myslím, že univerzální radu Ti asni nedá nikdo. Mohu posloužit pouze vlastní zkušeností. Já už jsem Ondru kolem 13 - 14 měsíců na nočník dávala - právě kakat. Ale já jsem to měla jednodušší v tom, že Ondra kakal téměř pravidelně poté, co se ráno nabaštil. Takže jsem ho po snídani posadila na nočník, no a buď se povedlo (a většinou ano) nebo ne (nenechávala jsem ho tam sedět nijak dlouho). Postupně jsme pak začali zkoušet i čůrání. Ze začátku jsem mu nechávala plínky i doma, teprve asi v roce a půl začal zkoušet chodit bez nich. Ven chodil v plínách ještě o něco déle (venku je "nehoda" přece jen nepříjemnější). Musím říci, že u kakání se mi to docela osvědčilo - asi od 14 - 15 měsíců bylo těch nehod minimálně. Takže já na Tvém místě bych koupila nočníček a když si malá řekne, zkusila bych ji na něj posadit. Plíny bych jí ale zatím nechala, ze začátku je chvilka mezi tím, kdy si dítě řekne a kdy potřebu vykoná sakra krátká (popř. ze začátku může "hlásit až hotovou akci"). Možná by stáli za vyzkoušení suché plíny dělané jako normální kalhotky (guma v pase) - asi by se v případě potřeby rychleji sundavaly (ale zkušenost s nimi nemám, objevily se teď nedávno, Ondra vyrostl ještě na kombinaci látkových a obyčejných suchých plen). S tím, že se malé může chtíti venku bych si problémy nedělala - to se zvládne. Ostatně chtít venku se jí bude i příští a další zimu (a z vlstní zkušenosti musím říci, že většinouv tu nejnemožnější chvíli) a taky se to bude muset vyřešit (a až jí budou tři, tak už se asi k plínám moc vracet chtít nebudeš). Prostě nelámala bych nic přes koleno (např. úplné odstranění plín), ale holky prý na tohle bývají šikovnější, takže bych to už s nočníkem pomalu zkusila. Jsem zvědavá, co ti poradí ostatní maminky, takže k tomuto tématu ještě určitě zabrousím, i když pro mne už není zrovna aktuální (sice jsme na tomto poli válčili dlouho, hlavně pokud jde o noc, ale už to máme přece jen nějaký pátek za sebou). Zatím hodně štěstí.

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.