| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přesnídávky z konzervy

 Celkem 4 názorů.
 Berenika, 27let, dcera, 6měsíců 
  • 

Přesnídávky z konzervy 

(1.2.2001 13:29:49)
Moje dcera nechce jiné jídlo, než Nutrilon a přesnídávky ze skleniček od Hami a Hipp. Když jí uvařím jakoukoli zeleninu, ovoce, maso, puding nebo jenom rozmačkám banán, tak vše odmítá. Ani kaše nechce. Jedna přesnídávka stojí asi 25 - 40 Kč. Domácí jídlo vyjde levněji a myslím si, že je i zdravější než průmyslové přesnídávky. Poraďte mi prosím.
 Jana, Týnka 1a1/2 roku 
  • 

Re: Přesnídávky z konzervy 

(1.2.2001 23:42:07)
Bereniko,
zkuste zalistovat v mnoha předchozích diskuzích o výživě půlročního dítěte. Dočtete se nejspíš o tom, že je teprve čas pomaloučku začínat s příkrmy. (Já nejsem v jídle žádný radikál, ale v tomhle věku dítěte jsem se přesně držela rad odborníků.)
Myslím, že jste sice Vaší dceři nabídla podle Vašeho názoru to nejlepší, ale nejspíš brzy po sobě a vyplašila jste ji přemírou chutí. Dejte jí čas na seznámení a poraďte se s lékařem nebo zkušenými maminkami tady v archívu, jak a čím začít (rozhodně ne pudinkem a masem...).
A že přesnídávka stojí dvacet korun? Ty kvalitní jsou opravdu drahé, protože ostře sledované a "nešizené". Až bude dítě starší, budete jistě kupovat i levnější výrobky. Teď však vydržte a dávejte maličké jen to nej. (A nebuďte smutná, když mu jídlo ze začátku chutnat nebude, trpělivě vařte, vyplatí se to.)
Pěsti drží
Jana.
 Marcela a Van 8,5 měs 
  • 

Re: Přesnídávky z konzervy 

(2.2.2001 8:13:29)
Ahoj Bereniko,
když si prolistuješ pár měsíců zpátky zjistíš že stejný problém jsme měli také. Nejdřív jsem zkoušela všechno možné, ale Van odmítala. Jediné co chtěla byly kupované polívčičky. Nakonec jsem se zklidnila, pokusy vzdala a nakoupila jeden druh polívčičky (Hami) na týden a tou jsem jí ten týden krmila. Jinak kromě mléka žádná jiná chuť. Poté jsem koukla do složení té úžasné :) Hipp polívčičky a pokusila se udělat to samé doma - a povedlo se. Postupovali jsme i nadále pomalu. To znamená nové chutě vždy nejdříve po 4 dnech. Dnes mi Van zbaští všechno co jí předložím...:)

Takže neboj, na mléku a přesnídávkách celý život nezůstanete :)
 Míša, syn skoro 4 
  • 

Re: Přesnídávky z konzervy 

(2.2.2001 10:17:22)
Ahoj Bereniko,
podobný problém jsem řešila už téměř před třemi a půl lety - můj syn taky nejdřív dával přednost kupovaným konzervičkám před doma uvařenou polívčičkou. Když jsem si na to stěžovala paní doktorce, řekla, ať jsem v pohodě - zelenina, z které se vyrábějí kojenecké přesnídávky, je pečlivě kontrolovaná (na obsah dusičnanů apod.), zatímco ta, kterou koupím v obchodě a budu z ní vařit doma, zdaleka nepodléhá tak přísným normám. Takže kupovanými příkrmy dítě nijak nešidím.
A ještě mi dala jeden tip - přečíst si složení oblíbené konzervičky, uvařit totéž a smíchat to (nejdřív třeba 3/4 kupované na 1/4 domácí, pak půl na půl...). Třeba si pozvolné změny chuti ani nevšimne.
Souhlasím s tím, co napsala Jana od Týnky - chce to nezahltit dítě přemírou nových chutí. Miminka jsou konzervativní a klidně si dají pěktrát za sebou k obědu totéž, pokud jim to chutná.

Zajímavé akce

Vložte akci

Další akce nalezte zde

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde

Všechna témata


(C) 1999-2020 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.