| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Spinkání přes den

 Celkem 2 názorů.
 Štěpánka, Filípek 3m 
  • 

Spinkání přes den 

(31.1.2000 22:02:11)
Maminky, prosím poraďte mi, kolik hodin by mělo spát 13 týdenní miminko. Paní doktorka nám tvrdí,že by Filípek měl maximálně 45 min bdít a potom opět spinkat. Filípek krásně spinká v noci někdy i 10 hod, ale přes den ho uondám maximálně na 30min. spánek tak 3 x za den. Na těchto stránkách jsem se dočetla, že si mimčo řekne samo, nebo,že časem se to zlepší, ale neměla bych být tvrdší? Děkuji za vaše rady.
 Radka 
  • 

Re: Spinkání přes den 

(1.2.2000 22:02:16)
Myslím, že tady žádný přesný návod neexistuje. Když byl můj syn malinké miminko, spal asi podobně jako váš Filip, tedy třikrát denně dvac minut a to navíc zcela nahodile. Zlepšilo se to až kolem roku, nejdříve začal spát hodinu dopoledne a hodinu odpoledne a pak p roce až zhruba do teď, když jsou mu dva pryč, spal po obědě dvě hodiny v kuse. Buďte ale ráda, že spí v noci, našemu chlapečkovi se moc nechtělo spát v kuse - kojila jsem ho do roka a třičtvrtě pět krát za noc. Sice pak zase hned usnul, ale pro matku je ten přerušovaný spánek docela obtížný. Já bych řekla, že nemá cenu nad tím dumat a už vůbec ne děti navzájem srovnávat. A být přísnější? A jak? Prostě zkuste zapomenout na to, že podle tabulek má takhle malé miminko spát tolik a tolik a přizpůsobte, jde-li to, svůj den tomu vašemu. Časem je dobré naučit jej pravidelnému spánku, ale asi to dříve, než kolem toho roku nejde. Tak doufám, že se vás moc nezklamala svou odpovědí, já jsme také tenkrát doufala, že existuje nějaká rada, něíjaké řešení, ale fakt je ten, že každé miminko je jiné. Utěšujte se třeba tím, že když je takhle často vzhůru, více toho vnímá a to také není k zahození. Je to určitě bystrý kluk.

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.