| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Máte koníčky?

 Celkem 20 názorů.
 Marcela, syn Kubík 
  • 

Máte koníčky? 

(27.1.2000 19:43:41)
Rada bych vedela, co delaji maminky na materske, jake maji konicky, co budou delat az se vrati z materske apod.
Dekuji Marcela Tomesova
 Radka, dvouletý syn, na jaře další miminko 
  • 

Re: Máte koníčky? 

(30.1.2000 12:54:16)
Myslím, že se to nedá říct souhrnně, protože každá matka je jiná. A každé dítě také, takže je to do jisté míry dáno i tím, jakou má povahu, co ho baví a co se s ním vzhledem k jeho založení a věku dá dělat.
Já sama jsem se hrozně těšila, až budu svého syna moci učit nové věci, kreslit si s ním, něco vyrábět atd., protože jsem k tomu vždycky měla sklony a bohužel jsem to někdy na vysoké školy odsunula do pozadí. Teď konečně syn dospěl do věku a vývojového stadia, kdy o takovéhle věci má zájem a je to moc fajn. Ale samozřejmě to z vaší strany chce trpělivost a také to, že neočekávate zázraky. Já jsem vlastně nikdy nepřestala úplně pracovat, naštěstí se moje práce dá dělat povětšinou doma u telefonu a po večerech a brzkých ránech u počítače. Takže i to je pro mě zájem. Je totiž hrozně důležité mít svoje vlastní zájmy, nespojené jen s dětmi.
Mám kamárdku ze střední školy a ta vlastně rok po maturitě měla první, dnes šestileté dítě a k tomu má ještě druhou,roční holčičku. Když jsem s ní v poslední době mluvila, byla to dost trapné, protože si prostě nemá moc co říct, kromě starých historek z gymnázia, eventuálně něco o dětech. Je to opravdu hrozně znát, když je někdo uzavřen doma.
Když občas jdu se synem třeba na hřiště či pískoviště /zase tak často tam nechodíme, ani jednoho z nás to tam zase tolik nebaví, máme to spíše pro zpestření/, poslouchám, o čem se maminky baví. Zjistila jsem, že mnoho z nich má problém, jak den s dítětem přetlouci /já tedy tohle neznám, můj syn je velmi čilý, zvědavý a buď děláme něco spolu či mi třeba "pomáhá" při vaření, úklidu atd./. Spousta maminek se tak vžila do své domácí role, že jen uklízejí a uklízejí a vaří a jako na psásu čekají, až přijde jejich muž. Jeidná změna.
To já tedy nedělám. Takže naše domácnost není vypulírovaná, ale komu to vadí? I díky tomu získáte čas na sebe. Dělejte to, co vás bavilo a baví, to je asi u každého jiné - sport, knížky atd.
A věřte, že ani vaše dítě a ani váš manžel nejspíše není zvědavý na dokonale uklizený byt a vyčerpanou ženu, ale spíše ho potěší, když za sebou budete mít příjemný den a díky tomu i dobrou náladu.
Záleží asi také na tom, kde bydlíte, např. v Praze je více možností pro vás i pro dítě /dpbrá jsou mateřská centra/ než na malém městě, ale tam či na vesnici zase není problém dostat se do přírody. Nevím, co byste ještě ráda věděla, když tak se ozvěte, doufám, že vám odpoví taky někdo jiný.
 Jana, Týnka 6 měsíců 
  • 

Re: Re: Máte koníčky?: ANO - WEB !! 

(30.1.2000 14:09:13)
Milá Radko,
naprosto s Vámi souhlasím. Zatím jsem na mateřské jen půl roku, ale mám tolik zájmů, že jsem se nenudila ještě ani jeden den. (Samozřejmě maximum času s Týnkou, hraní, procházky, plavání, matařské centrum, cestování....)Ale nezapomínám ani na sebe. Snažím se číst aspoň po večerech a mým nočním koníčkem je Internet.
Napadlo mně, že přímo uprostřed Internetu by bylo zajímavé zjistit, kolik maminek Internet zaujal natolik, že mu věnují více času. Všechny maminky zde píšící o něm musí něco vědět. A tak by mně zajímalo, jestli se najde víc maminek, které si vytvářejí vlastní rodinné webovské stránky.
Je to totiž jedna z mých zálib. Ohromně mně to chytlo, večer, když Kristýnka usne, usedám k PC a snažím se zdokonalit a najít na Internetu další zajímavé věci.
Pokud by vás to zaujalo, adresa na naši stránku je www.volny.cz/kultovi, těším se na odpovědi od případně stejně postižených maminek!!
Jana
 Radka, dvouletý syn, na jaře další miminko 
  • 

Re: Re: Re: Máte koníčky?: ANO - WEB !! 

(30.1.2000 21:03:30)
To je fakt, na Internet jsem v tom svém dlouhém elaborátu o zájmech ženy na mateřské úplně zapomněla. Přitom zrovna nedávno jsem si říkala, že surfování je jednou z mých velmi oblíbených činností a že kdybych měla uvést nejúžasnější vynálezy a podobné, tak bych musela jmenovat WEB a myčku na nádobí.
 Zdenka+dcerka Zdeninka(13měs) 
  • 

Re: Re: Re: Máte koníčky?: ANO - WEB !! 

(7.2.2000 1:17:45)
Ano, ano WEB! Jen ty účty za telefon mě deptají, ale zdůvodnuji si to tak, že to je moje kulturní vyžití. WWW mojí berušky jsou WWW.my-kids.com/zdeninka a druhá www.geocities.com/zhlavata (ta je trochu neaktualni, ale večery jsou krátké. Tento tyden se chystam dodělat třeti stránku- máme báječné fotky z plavání pod vodou !
 Evy 
  • 

Re: Re: Re: Re: Máte koníčky?: ANO - WEB !! 

(7.2.2000 8:53:32)
Paní Zdenko,
Máte krásnou holčičku (a pěkné stránky). Dejte vědět adresu nové stránky. Vše dobré přeje Eva
 Zdenka+ Zdeninka 
  • 

Re: Re: Re: Re: Re: Máte koníčky?: ANO - WEB !! 

(9.2.2000 0:49:02)
Vracím se k mému nedopsanému příspěvku, předevčíren si mě vyžádala Zdeninka a včera se mi nepodařilo přes nějakou chybu(asi na servru) nic odeslat. Krom počítače (k www mě ještě baví grafika, fotky nebo si tak brouzdat encyklopediemi)ráda čtu. Holčička si ale žádá pozornost a já se ji opravdu celý den věnuji, takže jsem ráda když stihnu přečíst alespoň oblíbené časopisy (Betynka,Rodiče, Dítě, Koktejl, Lidé a Země). Obdivuji maminky, které píšou, že stačí ještě šít a plést. Já jsem ráda, když stihnu také ty domácí drobnosti jako uvařit, nákup, vyprat atd.Je fakt, že když se Zdeninka narodila, tak jsem si řekla co stihnu, to stihnu, co ne tak ne, hlavně abych byla v pohodě, a zatím se tím řídím. Nedavno jsem náhodou v televizi zaslechla takové rčení "Bordel v bytě - štastné dítě"; přišlo mi to docela trefné a vtipné. K počítači usedám až když Zdeninka spí a až si udělám domáci práce, které nemůžeme dělat spolu. Jinak ráda cestuji ať po republice nebo mimo (i se Zdeninkou). Nebo alespoň po Praze. V létě jsme vždy "vypadly" hned ráno a vracely se k večeru, takže soused si ze mě dělá srandu, že kdybych měla na kočárku tachometr tak už ho mám přetočený. Také ráda aranžuji ze suchých květin (příležiostně tj. občas, resp. zřídka)a různých přírodních materiálů, které sbírám všude možně při našich toulkách. Jo a samozřejmě nemůžeme vynechat plávání a cvičení se Zdeninkou.
 Stáňa, Ondra (6 let) 
  • 

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Máte koníčky?: ANO - WEB !! 

(14.2.2000 12:15:34)
Zdenko,
z Tvého příspěvku o koníčcích na mateřské jsem zjistila, že máme podobný vkus,pokud jde o časopisy, takže Tě chci poprosit o Tvůj názor a informace (jak často vychází, dostupnost, cena, náměty ap.), pokud jde o časopis Rodiče, který zatím neznám. A musím přiznat, že jsem ho zatím ani nikde na stáncích neviděla. Takže - myslíš, že se po něm mám začít pídit (jsem už zase zaměstaná mamina šestiletého neposedy, kterého od září čeká škola - najdu tam věci, které by pro mne byly aktuální amohly by mne zajímat?)?
Díky za názor.
 Zdenka+Zdenka 
  • 

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Máte koníčky?: ANO - WEB !! 

(14.2.2000 23:02:13)
Ahoj Stáňo,
časopis rodiče vychází 1x měsíčně, ale dost sporadicky. Je to totiž "Evropský časopis", který vychází ve velké části Evropy. některé články jsou převzaté, jiné čistě české. Co se týče věku dětí, je to od 0-15 let. Články v něm mi přijdou dost seriózní, a nejsou tam jen nározy a rozumy z Čech. K tomu proč píši, že vychází sporadicky, třeba v loni asi v únoru vyšlo listopadové číslo atd. Někdy je také třeba 2 měs pauza a pak vyjdou za sebou. Teď jsem se snažila najít poslední a našla jsem zrovna listopadové. Adresa redakce je Rodiče, rodinný měsíčník, Černokostelecká 4, 110 00 Praha 10. Jo a když vyjde není v každém stánku.
 Stáňa (39)+Ondra (6) 
  • 

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Máte koníčky?: ANO - WEB !! 

(3.3.2000 15:32:16)
Zdenko,
díky (sice opožděně, ale přece) za informaci o časopisu Rodiče. Mělas pravdu, že není zcela běžně na stáncích (většinou neměli tušení, o že takový časopis existuje), ale po delším pátrání jsem objevila dvě trafiky, kde ho dostávají a dnes se mi ho cestou do práce dokonce povedlo koupit. Nemám ho přečtený celý (jen pár stránek, co jsem stihla v metru), ale co jsem přečetla mne docela zaujalo. Takže ještě jednou dík za tip.
Mimochodem, jak se ti líbí "nová" Betynka, která teď vychází v nakl. Budra? Já jsem si sice zatím koupila obě čísla, ale musím se přiznat, že mi nějak úplně "nesedí", i když neumím přesně formulovat proč. Budeš-li mít Ty (nebo i některá jiná maminka) čas napsat svůj názor na současnou Betynku, budu ráda.
 Andrea 28 let, Vašík 5 týdnů 
  • 

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Máte koníčky?: ANO - WEB !! 

(5.3.2000 20:10:20)
Milá Stáňo, pokud jde o novou podobu Betynky mám z ní stejně rozporuplné pocity jako Ty. Kupovala jsem ji velice pravidelně a spoustu starých čísel mám od kamarádek, moc mi vyhovovaly všechny ty rubriky určené pro dotazy čtenářek + rady pana Fořta. Má první reakce na novou tvář časopisu byla: " to už nebudu kupovat", ale zvyk je železná košile. Jen jsem si zatím rozmyslela předplatné. Většina článků mi totiž připadá moc obecných, nic nového jsem se z těch dvou čísel nedozvěděla.

 Markéta Roháčová , 2 děti (10 měs. a 8 let) 
  • 

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Máte koníčky?: ANO - WEB !! 

(5.3.2000 20:17:29)
K Betynce - mně nejvíc vadí že tam už není výživa pro mimina a poradna od Fořta, dávno už z ní zmizela inzerce a je taková nijaká - nekonkrétní. Dá se obalem snadno zaměnit s časopisem "Rodiče" a "Dítě". Vlastně nejenom obalem.

 Zdenka + Zdenka 14měs 
  • 

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Máte koníčky?: ANO - WEB !! 

(5.3.2000 23:08:56)
Ahoj Stáňo,
Mám naprosto stejné pocity z Betynky jako ty. Po přečtení 1.čísla, jsem chtěla okamžitě posílat mail do redakce, ale protože jsem to neudělala hned, tak k tomu nedošlo. Co mi na ní vadí? Už jenom to když jí vezmu do ruky tak vidím roztříštěnou obálku časopisu, a ne jeden skvělý portrét dítěte. V tu chvíli nevím jestli nedržím náhodou Katku, nebo nějaké to bydlení....nebo jak se všechny ty časopisy z Burdy jmenují. Přiznám se, že čtu i Katku, ale jako oddechový časopis - nic od něj neočekávám. Bohužel i uvnitř časopisu to vypadá jako v Katce a to je škoda. To co Betynku dělalo Betynkou - poradna zdravé výživy, kojení ... prostě chybí. Jsou tam sice recepty - ale jsou dobré třeba pro mojí 14ti měsíční holčičku? Podle toho jak jsem je četla ne! U posledního čísla jsem již byla schovívavější a začala jsem přemýšlet zda mi nevadí prostě to, že je Betynka jiná a já ze starou byla moc spokojená. Musíme doufatže se redakce "polepší", protože ty poradny opravdu chybějí a obálka typu "Burda family" se na Betynku nehodí. Udělám ještě to, že kopii tohoto příspěvku s odkazem na tutp diskuzi pošlu do redakce. V prvním čísle vyzývali přece k námětům a kritice ne?
 Zdenka+Zdeninka(13měs) 
  • 

Re: Re: Re: Re: Re: Máte koníčky?: ANO - WEB !! 

(9.2.2000 23:00:01)
Adresa nové stránky Zdeninka a potápění je http://www.babiesonline.com/babies/z/zdeninka/.

 Marcela, Jakub 1 rok 
  • 

Re: Máte koníčky? 

(30.1.2000 21:06:03)
Milé mamky,
ráda bych se trošku rozepsala k tomuhle příspěvku. Psal ho za mě pan Pavlín (správce a tvůrce těchto stránek) - původně jsem chtěla přidat téma do diskuze.
Nejdřív něco málo k mým koníčkům: nikdy jsem neměla čas šít, takže teď toho využívám a snažím se ušít něco pro Kubíčka, což mě baví a zároveň se v tom trochu zdokonaluju. Taky občas pletu, protože to na něj rychle přibývá. Dalším koníčkem je taky inet a práce na počítači celkově (teď momentálně mi zbývá čas maximálně na Kubíčkův deníček, ale už přemýšlím i nad www stránkami - ne rodinnými nebo jenom částečně). Nechci dělat reklamu, ale celkem hltám téměř všechny příspěvky, které jsou na tomhle serveru.
Já jsem zamýšlela tohle téma hlavně kvůli tomu, abych získala nějakou inspiraci. Začínám mít potřebu něco vytvářet (nemusí to být pouze materiální podstaty) a ráda bych do toho časem zapojila i prcka. Takže bych třeba chtěla vědět, co se dá tvořit s ročním neposedou.
Dost často přemýšlím, co budu dělat po mateřské. A pořád častěji zjišťuju, že se mi nechce vracet zpátky do zaměstnání (to, co jsem dělala mě bavilo, ale začíná to být celkem stresující). Proto bych ráda věděla, kolik maminek přemýšlí stejně a kolik jich třeba začalo z mateřské podnikat.
Díky Marcela
 Iva, dvě malé děti 
  • 

Re: Máte koníčky? 

(4.2.2000 7:41:16)
Ahoj, zabrousila jsem na tyhle stránky náhodou a docela bych si ráda s někým dopisovala.
Je mi 29 a mám dvě děti 8 a 1 rok.
Zatím se měj a přeji hezký den
 Jana 38 let, Michal 8 let, Martina 3 roky 
  • 

Re: Re: Máte koníčky? 

(4.2.2000 21:37:29)
Ahoj,
budu ráda, když se mi to povede odeslat a uvítala bych dopisování, které by zpestřilo stereotypní život na mateřské dovolené. Mějte se hezky!
Jana


 Marcela, Jakub 13 měsíců 
  • 

Re: Re: Re: Máte koníčky? 

(5.2.2000 9:43:47)
Ahoj Jano, když budete chtít, napiště mi (tomes@elsatnet.cz), budu moc ráda, že si mám s kým "popovídat". Marcela
 Jana, Michal, Martina 
  • 

Re: Re: Re: Re: Máte koníčky? 

(12.2.2000 6:20:58)
Ahoj Marcelo, nemám internetovou adresu, jsem v jeho "plenkách", pro začátek bych byla ráda, jestli byste mi mohla zatím pouze zatelefonovat 0411/500255, kdyby to bylo možné raději ráno kolem 8. hodiny. Vstává vaše miminko později? Jestli ano upřímně závidím. My máme budíček mezi 5. a 6. ranní. Mějte se bezva, děkuju za odpověď, pozdravujte Kubíka. Jana
 Eva, 3děti 
  • 

Re: Máte koníčky? 

(7.2.2000 19:52:01)
Jsem na mateřské už 7 let - kromě krátkého ročního přerušení, takže bez koníčků bych se asi už zbláznila. Nikdy jsem nebyla domácí typ, takže vaření a šití je mi spíš utrpením, než zábavou. Bydlíme na venkově, takže mám trochu jiné možnosti než maminky z měst, takže spolu s dětmi se věnuju hlavně zvířatům. Chováme králíky - skoro vůbec k jídlu ale většinou na výstavy - už jsme vyhráli i "mramorovou cenu". Hlavně se věnuji myslivosti - na mateřské jsem si udělala myslivecké zkoušky - téměř nestřílím, ale les mi dává strašně moc. Taky po večerech internet a ve volných chvilkách knížky. Myslím, že možnosti jsou vždya všude, stačí jenom chtít. Takže maminky, držte se!

Zajímavé akce

Vložte akci

Další akce nalezte zde

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.