| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

V čem spí novorozenec?

 Celkem 3 názorů.
 Iva, 27 let, 36. týden těhotenství 
  • 

V čem spí novorozenec? 

(26.1.2000 14:25:53)
Ráda bych poprosila zkušené maminky o radu, v čem dávat spát novorozence. Máte zkušenosti se "zimním" miminkem? Někdo preferuje zavinovačku (prý těsný pocit okolo vzbuzuje u miminka pocit jistoty, jako by bylo ještě v děloze), jiný tvrdí, že je zbytečné si ji pořizovat, že jsou to vyhozené peníze. Někdo dává spát mimčo do spacího vaku, někdo pod peřinu, někdo jen pod tenkou deku. Někdo doporučuje čepičku, někdo ne. Další radí určitě přes dupačky navléci ještě pletené bačkůrky. Bojím se, aby mu nebyla zima či naopak horko. Poznám to vůbec?
V ložnici máme okolo 18°C, je potřeba miminku přitopit?

Děkuji za každou radu!
Iva
 Marcela, Jakub 1 rok 
  • 

Re: V čem spí novorozenec? 

(26.1.2000 21:29:43)
Ahoj Ivo,
Kubík se narodil 1.1.99, takže typicky zimní mimčo. Měla jsem zavinovačky. Ze začátku mě ani nenapadlo, že si je budu pořizovat. Ale mamka (hrozně ji to bavilo vše chystat, prát, skládat..no, novopečená babička-prvnička) mi je připravila (něco bylo po mně, něco po sestřence). Takže jsme dávali zavinovačku s péřovou vložkou. Kubík měl na sobě jenom košilku a plenku a případně ponožky a ještě byl přikrytý peřinou. A myslím, že mu bylo akorát. Vlastně jsem jenom pokračovala ve stylu oblékání, který byl v porodnici. A navíc tam maminky děti nosit nesmějí, jenom je vozí. Takže doma bych asi ani nevěděla, jak takového prťouska vzít a byla jsem za tu zavinovačku ráda. Měl ji 3 týdny (no, teď jsem koukla do deníčku a měl ji do 26.1.), protože z ní vyrostl. Pak už jsem měla trochu zručnosti a nebála jsem, takže mi ani nepřišlo, že je bez. A začal hned spát v takovém silnějším overalu. S tím přitápěním si to už moc nepamatuju. V porodnici bylo šílený horko a stejně tam měl občas studené nohy a ruce. Určitě jsme pouštěli topení na vytopení pokoje kolem doby koupání, protože mimina jsou hned modrý zimou. Možná jsme topili první týden, ale myslím, že pak jsme udržovali teplotu kolem 18-20°C a asi jsme na noc i lehounce větrali. Jenže když jsem se vracela z porodnice, tak bylo 14°C!

Marcela
 Alžběta, 1 dcera 
  • 

Re: V čem spí novorozenec? 

(26.1.2000 21:40:26)
Ahoj Ivo,
souhlasím s předchozím příspěvkem, že zavinovačka je pro první týdny doma výborná (pro novopečené maminky) hlavně kvůli tomu, že se miminko nebojíte vzít pořádně do ruky. Od naší dětské lékařky mám výbornou radu, jak poznat, že děťátko začíná prochládat - a to je studený nos. Já jsem se bála, že je dceři zima, když měla chladnější ručičky nebo nožičky, ale prý jen nos je směrodatný. Mě se tohle vždycky osvědčilo. Podle toho jsme taky přidávali v pokojíčku teplotu. Když byla dcerka těsně po narození potřebovala mít v místnosti teplotu nejmíň kolem 24 C, tak po měsíci se srovnala a přitápět jsme už nemuseli.
Zdraví Alžběta

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.