| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Diskuze : Hlavní : Mezi námi maminkami

26.1.2000 21:29:43 Marcela, Jakub 1 rok

Re: V čem spí novorozenec?

Ahoj Ivo,
Kubík se narodil 1.1.99, takže typicky zimní mimčo. Měla jsem zavinovačky. Ze začátku mě ani nenapadlo, že si je budu pořizovat. Ale mamka (hrozně ji to bavilo vše chystat, prát, skládat..no, novopečená babička-prvnička) mi je připravila (něco bylo po mně, něco po sestřence). Takže jsme dávali zavinovačku s péřovou vložkou. Kubík měl na sobě jenom košilku a plenku a případně ponožky a ještě byl přikrytý peřinou. A myslím, že mu bylo akorát. Vlastně jsem jenom pokračovala ve stylu oblékání, který byl v porodnici. A navíc tam maminky děti nosit nesmějí, jenom je vozí. Takže doma bych asi ani nevěděla, jak takového prťouska vzít a byla jsem za tu zavinovačku ráda. Měl ji 3 týdny (no, teď jsem koukla do deníčku a měl ji do 26.1.), protože z ní vyrostl. Pak už jsem měla trochu zručnosti a nebála jsem, takže mi ani nepřišlo, že je bez. A začal hned spát v takovém silnějším overalu. S tím přitápěním si to už moc nepamatuju. V porodnici bylo šílený horko a stejně tam měl občas studené nohy a ruce. Určitě jsme pouštěli topení na vytopení pokoje kolem doby koupání, protože mimina jsou hned modrý zimou. Možná jsme topili první týden, ale myslím, že pak jsme udržovali teplotu kolem 18-20°C a asi jsme na noc i lehounce větrali. Jenže když jsem se vracela z porodnice, tak bylo 14°C!

Marcela
Odpovědět
Průběh diskuze (3 názorů)
V čem spí novorozenec? Iva, 27 let, 36. týden těhotenství 26.1.2000 14:25
*Re: V čem spí novorozenec? Marcela, Jakub 1 rok 26.1.2000 21:29
*Re: V čem spí novorozenec? Alžběta, 1 dcera 26.1.2000 21:40

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.