| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Manžel chce jít na mateřskou dovolenou

 Celkem 3 názorů.
 Maminka, kterou baví práce 
  • 

Manžel chce jít na mateřskou dovolenou 

(22.1.2000 21:32:32)
Manžel chce jít od dubna 2000 na mateřskou dovolenou. Syn bude mít v dubnu 1 rok. Já s ním souhlasím, protože mám velmi dobrou práci která mne baví. Může mi někdo poradit, zda je to podle současných právních předpisů možné, případně se podělit o zkušenosti?
 Hanka, syn 8 měsíců 
  • 

Re: Manžel chce jít na mateřskou dovolenou 

(1.2.2000 21:52:49)
Můj manžel je na mateřské od doby, kdy syna propustili z porodnice. Měla jsem před léty pochroumanou páteř, takže z mých zdravotních důvodů mateřskou převzal okamžitě. Doporučuju kontaktovat e-mailem Ministerstvo soc.věcí (tiskovy_servis@mpsv.cz), kde jsou docela ochotni a zodpoví vše - výše příspěvku, zda zaměstnavatel drží místo atd.
Jinak přestože jsem začala hned pracovat, syn byl 6 měsíců pouze na mateřském mléku (přes den odstříkané mléko, v noci kojený, takže i tohle jde - ale to už máš asi za sebou.)
Manžel i syn vypadají po 8 měsících spokojeně. Jediné co vyčítám, je něco jako nedostatek prevence. Tzn. jídlo začne dělat, až malý řve hlady. Přebaluje, až když plena váží víc než dítě. V zasadě mám pocit, že chlap bere všechno s nadhledem...
V noci k malému vstává on, protože já musím být do práce vyspaná (zní to jako výmluva, kterou slýchají mé kamarádky od svých manželů, že?
A ještě to chce, aby se chlap obrnil, protože vzbuzuje, do jisté míry, pohoršení ostatních mužských.
Ale až jich bude....
H
 Barbora, syn 10 měsíců 
  • 

Re: Re: Manžel chce jít na mateřskou dovolenou 

(7.2.2000 0:11:32)
Děkuji za tip na e-mail na MPSV. Zatím jsem byla u právničky, která mi řekla, že podle dosud platného Zákoníku práce muž nemůže nastoupit na MD, pokud nechce o své zamněstání přijít.

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.