| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Zápis do první třídy

 Celkem 3 názorů.
 Petra, dva synové (6 a 4 roky) 
  • 

Zápis do první třídy 

(30.12.1999 13:39:28)
Ráda bych se zeptala zkušenějších: Se svým starším synem se chystám k zápisu. Na co vše ho mám předem připravit, aby nebyl zaskočen, vystrašen a příliš vyveden z míry? Určitě již přemíra dětí, rodičů i učitelů pro něj bude napjatým zážitkem. Je chytrý, otázky či nějaké testy by pro něj neměly být problémem, ale je velký trémista. Samým nadšením kolikrát až poskakuje, mává rukama a jinak dává najevo, jak se na událost těší. Vždy si však nechá přesně povykládat, jak taková "radostná" situace bude vypadat, pokud zná předem scénář, dokáže jej patřičně vychutnat. Jistě se bude těšit i na zápis (půjde přece do "velké" školy) a já bych mu nerada jeho radost pokazila. Např. tím, že nebudu na nějakou vzniklou situaci připravena a nezareaguji správně.
Děkuji.
Petra
 Jarka Svobodová 
  • 

Re: Zápis do první třídy 

(12.1.2000 21:45:21)
Doporučuji stránku jedné MŠ na adrese : http://fly.to/skolka, zde je standart dítěte vstupujícího do školyˇ(rodičům).
Zdravím Vás :-)
 Radana Chybová,2 kluci 8 a 6 let 
  • 

Re: Zápis do první třídy 

(13.1.2000 19:48:28)
Milá paní Petro,mám ještě čerstvé zážitky ze zápisu mladšího hocha a o něco uleželejší toho staršího.Nabyla jsem dojmu,že na těchto pohovorech není nic stresujícího.Ve škole,kam chlapci nyní chodí,probíhal zápis přímo v budoucích prvních třídách,které byly trošku vyzdobené a kde očekávaly děti tři paní učitelky.Z počátku zpovídaly spíše rodiče,děti se trošku okoukaly a když chtěly mohly vysypat všechna osobní data.To je myslím dobré,aby dítě vědělo:jméno,adresa,třeba i datum narození,co dělá tatínek,co maminka.Ale nikdo k tomu dítě nenutíil.Pak jsme my,dospělí ,dostali formulář k vyplnění v sousední místnosti a děti zůstaly samy s pedagožkami.Ty se jich ptaly na různé věci typu tvarů,barev,jednoduchých počtů i písmenek a číslic.Nezaškodilo předvést nějaké recitační či pěvecké vystoupení.Jsou školy,kde malují děti při zápisu obrázek.Nakonec dostaly děti malý dárek,výtvor jejich starších předchůdců.Včera mi náš prvňák řekl,že budou dělat "sovičky pro prvňáčky"-tedy pro ty budoucí.
Vidíte,že to není nic hrozivého,navíc se děti k zápisu většinou těší a vědomí vlastní důležitosti jim dodává křídla.Držím Vám palce.

Komerční sdělení

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.