tisk-hlavicka

Poradna: Máme doma neklidné miminko

20.6.2016 Pavel Kšajt 1 názor

Nechápu, proč se tak chová. Kde jsme udělali chybu?

Moje osmiměsíční dcera je velmi vzteklé a neklidné miminko. Nepláče, ale doslova vřeští, často i celý den. Nechce se mazlit. Hračky zahazuje na zem, nebo je kouše. Těhotenství jsem měla klidné, i porod proběhl v pořádku. Doma je příjemná atmosféra. Dcerce se opravdu hodně věnuji. Vše ji ukazuji, často chodíme ven. Nechápu, proč se tak chová. Kde jsme udělali chybu?

Vaše dcerka je pravděpodobně dítě s labilnějším a dráždivějším nervovým systémem, která bouřlivě reaguje na nějakou osobní nepohodu nebo omezení. To není ničí chyba ani vina. Takovým dětem bývá složitější porozumět a sladit mateřské chování s jejich potřebami. Jsou náročnější na péči i výchovu. Některé obtíže jistě odezní s věkem a postupným vyspíváním dětské osobnosti. Kojenci mají totiž zatím velmi nezralé sebeovládání. Kousání hraček často souvisí s růstem zubů a v tomto období velmi silnou potřebou něco dumlat. Pro miminka jsou ústa prozatím spíše orgánem hmatu než chuti. I v potřebě se mazlit jsou mezi dětmi individuální rozdíly. Radím vám trpělivě pokračovat ve zvoleném přístupu a dceři zajistit klidné prostředí bez velkých změn. Dostatek podnětů k rozvoji je rovněž důležitý, ale dejte si pozor, abyste dceru zbytečně nepřetěžovala. Její psychomotorický vývoj konzultujte s ošetřujícím pediatrem, popřípadě zajděte také za dětským neurologem.

Názory k článku (1 názorů)
Velký problém Dita 22.6.2016 9:10
Článek se vztahuje k období asi

Vyhledávání článků podle věku

Fotky podle věku

Poslední fotky z emailového průvodce rodičovstvím.

ValinkaKubaADÉLKAADELINKAmiláček ADELINKAADÉLKA☺VikiBříško

Emailový průvodce rodičovstvím je zdarma pro všechny rodiče od početí do 6 let věku.

Přihlásit k odběru

Seriály

Vývojové tabulky

Těhotenství

Dítě

(C) 1999-2018 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.

Zajimavé odkazy:
   Předporodní kurzy   |   Najděte rýmy na slovo a napište báseň.