| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Rodinné právo

Upozornění:
v této poradně nejsme schopni odpovědět na všechny otázky. Vybíráme proto pouze ty nejzajímavější a ty, na které jsme dosud neodpověděli. (Viz archív). Dotazy, které nebudou do 14 dnů zodpovězeny, budou vymazány. Děkujeme za pochopení.
Na vaše dotazy odpovídá Mgr. Lucie Diasová Vejvodová, advokátka se specializací na oblast rodinného práva a majetkových vztahů mezi manžely. www.akdiasova.cz
Nezodpovězené dotazy
89221

Práva společného majetku 
( 2.11.2017 7:08:06 Darina )

 Dobrý den, Žiji s přítele 3roky ve společné domácnosti. Začal stavět dům v jeho rodném bydlišti kam jsem souhlasila se s dcerou odstěhovat.Z Velkou vervou pomáhám na domě s čímkoliv co je třeba po fyzické stránce mě to dost zmáhá jelikož už nejsem nejmladší a nosení cihel a řezání,hazení 10kg pytlu na pudu no prostě práce všeho druhu a více méně te chlapské spíše.Nemám s tím problém za práci vzít umím. Přítel mě požádal o ruku a řekl že si mě vezme až postaví dům. V té chvíli jsem zustala paf.Ale pak se mi to rozleželo v hlavě a říkam si Ok vždyt on si vše financuje sám,má firmu a já ze svým platem bych mu těžko mohla přispět... Jenomže mi bylo řečeno od známích jak jsem hloupá že mu dělám na baráku který bude jen jeho a mě tam nebude patřit ani klika od dveří. Jelikož toho tlaku bylo hodně a vzpomněla jsem si na to jak mě přitel v hadce kolikrát vyhazoval z našeho pronájmu a vždy mi řekl že si neodnesu ani hrneček.. Zeptala jsem se ho na rovinu jak tohle vyřešíme abych se nemusela bát že nás bude vyhazovat a on jako proč by to dělal?atd. Vysvětlila jsem mu jak se cítím že jdu do cizího města,dcera mění školu a já nemám jisté zázemí jak by mi ho mohl zajistit? Řekl mi že kdybych byla chytrá tak bych mohla vědět že po určitých letech společného žití je pulka baráku i má.Řekla jsem mu že je to blbost a že co je před manželstvím jeho,zůstáva jeho i po manželství. Nechci půl baráku,nemám nárok vše si platí sám ale čím nebo jak se zajistit proti tomu aby mě nemohl jen tak vyhodit kdy si vzpomene? Ještě dodám že mi řekl že moje obavy jsou zbytečné jelikož i kdyby mi prý napsal pulku baráku nebo nějakou část a šly bychom z nějakeho duvodu od sebe tak že udělá vše proto abych nedostala ani korunu,utluče mě pravníkama a klidně zastaví celý dům aby mi nedal ani desetník..Tohle mě dostalo uplně nejvíc jelikož jsem netušila jaký je to charakter? Poradte jak se bránit jestli vůbec můžu?Rozhodně potom co řekl si ho brát nebudu.děkuji za osdověd

Napište váš názor, vaše zkušenosti.

89220

Výživné a kombinovaná forma VOŠ 
( 1.11.2017 10:09:46 Mia2014 )

 Dobrý den, studovala jsem jeden semestr na VOŠ, pak jsem odešla do práce a podala si přihlášku na kombinovanou formu VOŠ, z práce jsem bohužel musela odejít ještě před zahájením školního roku a tudíž teď jsem zatím doma a studuji kombinovaně VOŠ. Zároveň rodičům platím služby (elektrika, voda, topení) z peněz svého přítele, protože pochopitelně já nemám žádné. Od prvního dne, kdy jsem podepsala smlouvu v práci, mě odstřihli od peněz a od té doby jsem od nich neviděla ani korunu. Nyní se chci zeptat zda když studuji opět VOŠ (kombi), jestli mají povinnost mi přispívat nebo po mě alespoň nechtít peníze na služby. (není mi příjemné, že to za mě platí přítel, ale zároveň on nechce, abych do práce šla, protože je OSVČ a je rád, když mu vypomáhám). Děkuji, s pozdravem a přáním hezkého dne

Napište váš názor, vaše zkušenosti.

89219

Dědictví 
( 20.10.2017 21:48:38 Radar )

 Dobry den, zemrel mi otec. Jsem z prvniho manzelstvi. Dale mam macechu a bratra. Kdo bude dedit kdyz bylo vse otce ve vylucnym vlastnictvi. Baraky i pozemky. Nic v sjm. Dekuji za odpoved.

Napište váš názor, vaše zkušenosti.

89217

Nalézací soud 
( 21.9.2017 13:22:13 Lenka )

 Dobrý den. S bývalým mužem máme děti ve střídavé péči. Neplatíme si navzájem výživné, ale máme v soudním rozhodnutí stanovené platby, o které se máme dělit. Je tam vypsané jen za co, ne žádná konkrétní částka. Od začátku roku jsou tyto úhrady pouze na mě, několikrát jsem bývalého muže vyzvala k uhrazení poloviny, ale nic jsem od něj nedostala. Pokusila jsem se podat návrh na exekuci, ten byl zamítnutý právě z důvodu, že v soudním rozhodnutí není uvedená žádná konkrétní suma. Bylo mi doporučeno obrátit se na nalézací soud. Jak má vypadat Návrh na nalézací řízení? Co všechno v něm má být uvedené? Děkuji.

Napište váš názor, vaše zkušenosti.

89214

Mám právo si vzít dítě do kočárku bez přítomnosti bývalé přítelkyně? 
( 5.9.2017 17:55:53 Martin )

 Dobrý den Narodil se nám syn před měsícem. S bývalou přítelkyní nežiji cca 4měsíce, bydlím sám a ona taky. Soud teprve proběhne ohledně vyživovacích povinností. Chci se zeptat jestli mám právo si vzít malého na cca 2hod do kočárku, bez přítomností bývalé přítelkyně? Podle mě bych měl mít stejná práva a povinnosti vůči malému jako má ona. Je to tak? Děkuji za odpověd.

Napište váš názor, vaše zkušenosti.

Nezodpovězené dotazy
Tato poradna již není aktivní - nelze vkládat nové dotazy.

Poslední komentované ze všech poraden


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.