| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Otázka

Práva společného majetku

2.11.2017 7:08:06   Darina
Dobrý den,
Žiji s přítele 3roky ve společné domácnosti.
Začal stavět dům v jeho rodném bydlišti kam jsem souhlasila se s dcerou odstěhovat.Z Velkou vervou pomáhám na domě s čímkoliv co je třeba po fyzické stránce mě to dost zmáhá jelikož už nejsem nejmladší a nosení cihel a řezání,hazení 10kg pytlu na pudu no prostě práce všeho druhu a více méně te chlapské spíše.Nemám s tím problém za práci vzít umím.
Přítel mě požádal o ruku a řekl že si mě vezme až postaví dům.
V té chvíli jsem zustala paf.Ale pak se mi to rozleželo v hlavě a říkam si Ok vždyt on si vše financuje sám,má firmu a já ze svým platem bych mu těžko mohla přispět...
Jenomže mi bylo řečeno od známích jak jsem hloupá že mu dělám na baráku který bude jen jeho a mě tam nebude patřit ani klika od dveří.
Jelikož toho tlaku bylo hodně a vzpomněla jsem si na to jak mě přitel v hadce kolikrát vyhazoval z našeho pronájmu a vždy mi řekl že si neodnesu ani hrneček..
Zeptala jsem se ho na rovinu jak tohle vyřešíme abych se nemusela bát že nás bude vyhazovat a on jako proč by to dělal?atd.
Vysvětlila jsem mu jak se cítím že jdu do cizího města,dcera mění školu a já nemám jisté zázemí jak by mi ho mohl zajistit?
Řekl mi že kdybych byla chytrá tak bych mohla vědět že po určitých letech společného žití je pulka baráku i má.Řekla jsem mu že je to blbost a že co je před manželstvím jeho,zůstáva jeho i po manželství.
Nechci půl baráku,nemám nárok vše si platí sám ale čím nebo jak se zajistit proti tomu aby mě nemohl jen tak vyhodit kdy si vzpomene?
Ještě dodám že mi řekl že moje obavy jsou zbytečné jelikož i kdyby mi prý napsal pulku baráku nebo nějakou část a šly bychom z nějakeho duvodu od sebe tak že udělá vše proto abych nedostala ani korunu,utluče mě pravníkama a klidně zastaví celý dům aby mi nedal ani desetník..Tohle mě dostalo uplně nejvíc jelikož jsem netušila jaký je to charakter?
Poradte jak se bránit jestli vůbec můžu?Rozhodně potom co řekl si ho brát nebudu.děkuji za osdověd
Názory k dotazu (0 názorů)
Žádné názory zatím nejsou. Vložte první!

Tato poradna již není aktivní - nelze vkládat nové dotazy.

Poslední komentované ze všech poraden


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.