| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Letní četba

 Celkem 33 názorů.
 splechtulka & M+J+R 


Téma: Letní četba  

(3.7.2019 6:54:32)
Co čtete teď v létě? Došla mi inspirace. Něco nenarocneho? Detektivka, romantika, trocha historie?
 Lída+2 


Re: Letní četba  

(3.7.2019 7:14:38)
proje´d zdejší dikuze staré...třeba tady:
https://www.rodina.cz/nazor19278851.htm
 Lefff 


Re: Letní četba  

(3.7.2019 7:45:36)
Lído,
děkuju za odkaz na diskusi. Zrovna tu u ranní kávy přemýšlím, do čeho se vrhnu. Po Řřbitovu zviřátek jsem sáhla na autobiografii Phila Collinse a nějak si potřebuju spravit chuť.
Hledám teď něco příjemného a lehkého jako je Třetí přání od Fulghuma nebo romantickou ságu ve stylu Údolí rozhodnutí od Marcii Davenportové. Zatím mi na stolečku trůní Stojednaletý stařík.
 splechtulka & M+J+R 


Re: Letní četba  

(3.7.2019 7:59:59)
Leff, myslíš to pokračování stojednaleteho starika? Je to dobré? První díl na se mi líbil.
 Lefff 


Re: Letní četba  

(3.7.2019 8:01:07)
Ano, je to pokračování Stoletého staříka. Jsem na prvních stránkách a opět je to trhlé :-)
 splechtulka & M+J+R 


Re: Letní četba  

(3.7.2019 13:10:20)
Tak to zkusím
 libik 


Re: Letní četba  

(3.7.2019 11:33:57)
tohle je správné letní čtení na jedno vdechnutí, depresička , kam se ti Japonci:-) (a my s nimi dostali), při tom kolem šumí moře nebo jez :)
http://www.klubknihomolu.cz/156012/osudove-setkani-v-japonskem-parku/
 splechtulka & M+J+R 


Re: Letní četba  

(3.7.2019 13:11:11)
Díky za tip.
 Monty 


Re: Letní četba  

(3.7.2019 21:04:42)
Říkal jsem mu Kravata je super.
Pak ještě doporučuji Major Tom a modrý anděl od Davida M. Barnetta.
 Len 


Re: Letní četba  

(3.7.2019 7:53:39)
Ja treba starsi diskuze projizdim pravidelne, docela bych uvitala nejake nove tipy.

Momentalne ctu detektivky od Sharon Bolton. Prokladam je jinymi zanry, pred par dny jsem docetla Rekonstrukci od Hanisove, libilo se mi to, i kdyz Houbarka byla lepsi.
 Zasjaj. 


Re: Letní četba  

(3.7.2019 23:24:14)
Len, Disappearing Earth (Julia Phillips) se mi moc libi, pribehy zen z Kamcatky Akorat teda zadny muzi, z tech nekolika postav je jeden unosce, druhej furt mluvi o ufonech a treti se jen vytahuje, ostatni utekli od rodin nebo nerikaji nic.~t~ ale zensky postavy ji jdou
 Len 


Re: Letní četba  

(4.7.2019 8:49:39)
Zasjaj, diky~x~ U nas to jeste nevyslo, az v pulce cervence, takze si to vezmu do CR.
 Rose,2růžičky,1kvítek-01,07,12 


Re: Letní četba  

(3.7.2019 8:18:28)
mně se teď nashromáždilo několik detektivek, nejvíc mě asi bavila severská série Joona Linna (Lars Kepler - alias manželů Ahndorilových), případně Andrew Mayne (má krásné postřehy a moc zajímavé myšlenky), J.K. Rowling (alias Robert Galbraith) se svou sérií Cormoran Strike, Tami Hoag, Tim Weaver... jo a akorát jsem dočetla (zatím) poslední díl série od Camilla Läckberg - taky taková severská oddechovka :-)
 K_at 


Re: Letní četba  

(3.7.2019 20:51:07)
Severska: Mons Kalentoft - detektivky. Delores Redondo - 3 knihy detektivni s nadechem nadprirozena.
 Okolík 


Re: Letní četba  

(3.7.2019 10:22:22)
Líbí se mi historické detektivky od Vondrušky.
 Senedra 


Re: Letní četba  

(4.7.2019 20:10:43)
Ano, Vondrušku teď také sjíždím. V mezičase jsem si střihla Strážce nádrže od Svěráka ( přečetla jsem jí za dva dny), loni jsem obdobně přečetla Poslední aristokratku. Lars Kepler mi až tak pohodový nepřijde, ale člověka chytne.
Ještě to všechno prokládán různými fantasy sériemi - teď jsem dětem zabavila Hraničářova učně. ~f~
A začala jsem číst knížky od Aleny Mornjštajnové. Přečetla jsem Slepou mapu a chystám se na Hanu.
 Manul 


Re: Letní četba  

(3.7.2019 10:28:25)
Tak já přidám trochu té romantiky - jak to není můj šálek kávy, tak mě zaujala série Sedm sester od Lucindy Riley (snad to mám správně napsané). Je to série asi 6 (ale možná i 7, to nevím, protože zatím vyšlo snad 5 dílů, nevím, kolik v češtině) knih o ženách, které postupně adoptoval bohatý švýcarský asi obchodník (to se mi ztratilo v překladu). Pojmenoval je postupně podle hvězd v souhvězdí Plejády a po jeho smrti dostane každá z nich indicie, kde hledat svůj původ. Je to takové hladké, dotyčné (aspoň ty 3, které jsem poslouchala) najdou svoji minulost, některé i své žijící příbuzné a samozřejmě samy sebe a někoho úžasného jako bonus. Ty části, kde se dozvídají o své minulosti a svých předcích jsou skoro jako samostatný román, navíc jemně propletený skutečnými historickými postavami, takže to je trochu 2 v 1, plus pár zajímavých fakt (dozvěděla jsem se třeba, že sochař, který vytvořil Ježíše nad Riem se jemenova Paul Landowski...)
 Lída+2 


Re: Letní četba  

(3.7.2019 12:11:13)
Manul , jj to jsem kdysi četla....taky úplně super čtení odechové.
 Lefff 


Re: Letní četba  

(3.7.2019 19:03:00)
Lehce mimo téma:
Mrkla jsem na starší diskusi dle odkazu v diskusi a narazila na knihu Andělin popel. Na webu to vypadalo, že ji mají v Ústřední knihovně, tak jsem vyrazila do centra. Tam mě zchladili, že neexistuje jediný výtisk, který by měli k dispozici. Není rozebraná a na čekačku, prostě není vůbec. Heuréka se tvářila, že kniha je v knihkupectvích beznadějně rozebraná. V hlavě mi dunělo "Chci. Tu. Knihu.", a jak už jsem tak byla v centru, zabrousila jsem i do antikvariátu ve Spálené a jen tak cvičně se zeptala i za cenu, že budu za blbce. A co myslíte: Měli ji tam. Jdu na ni :-)
 . . 


Re: Letní četba  

(3.7.2019 20:42:00)
~:-D
 Vítr z hor 


Re: Letní četba  

(3.7.2019 20:39:27)
Cokoli od Grishama, napsal toho dost - a mas cteni na cele leto ~k~
 DaVinci 


Re: Letní četba  

(3.7.2019 20:57:54)
Oblíbila jsem si detektivky Roberta Bryndzy a hezky se čtou knihy Liane Moriarty
 magrata1 


Re: Letní četba  

(4.7.2019 0:24:06)
Kouzelníkův únik z reality https://www.databazeknih.cz/knihy/kouzelnikuv-unik-z-reality-324560?c=all
Doppler, Náklaďáky Volvo aKonec světa, jak ho známe (trilogie) https://www.databazeknih.cz/knihy/doppler-doppler-8768
 kosicek 


Re: Letní četba  

(4.7.2019 13:18:13)
Tak skutečná a tak velká (super lelní) romantika, nejromantičtější, co jsem snad kdy četla: Dej mi své jméno https://www.databazeknih.cz/knihy/dej-mi-sve-jmeno-374388?c=all
 splechtulka & M+J+R 


Re: Letní četba  

(4.7.2019 16:57:05)
Díky za tip,v pondělí zajdu do knihovny.
 McGruber 


Re: Letní četba  

(4.7.2019 13:33:55)
Milan Dohnal: Betasamec
 Binturongg 


Re: Letní četba  

(5.7.2019 21:27:11)
Agatha Christie, Javořická, Whitton, Klostermann - asi nejvíc :-)
 Gladya, bývalá dasa, 


Re: Letní četba  

(6.7.2019 15:08:14)
V posledních pár týdnech jsem četla Tiché roky od A. Monštajnové, pak Probudím se na Šibuji od. A. Cima, Teorii podivnosi od P. Horákové
Protože tě miluji od G. Musso, docela se mi líbily detektivky od D. Dána.
Pak Hodiny z olova od R. Denmarkové a za oponou války od J. Szántó, to lehké čtení není.

A doporučuji cokoli od Backmana
 Snapeová 


Re: Letní četba  

(6.7.2019 16:53:35)
Musso je super komplet. Zrovna od něho chci koupit Byt v Paříži. Tu jedinou jsem ještě nečetla
 Snapeová 


Re: Letní četba  

(6.7.2019 16:51:44)
Letní a nenáročné :-)
Robin, Robin druhý, Malinkatý kretén - Zdena Frýbová

A z trochu jiného soudku :
Jiří Kulhánek nebo František Kotleta
 Palac + 1 


Re: Letní četba  

(6.7.2019 21:18:59)
satansky verse. cetba napric vsemi rocnimi obdobimi.
 . . 


Muž, který zprůhledněl 

(16.7.2019 20:32:18)
Trhlíková

Náhodný objev - fakt dobrý povídky :-)
 Lída+2 


Re: Letní četba  

(10.8.2019 16:01:05)
Tak si tu tak lezim s pásovým oparem a mam v ruce moc zajímavou knihu.
Taňa Keleova_Vasilková
Modrý dům

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.