| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Můžu dát zemřelému něco na památku do rakve?

 Celkem 29 názorů.
 myšule10 


Téma: Můžu dát zemřelému něco na památku do rakve? 

(17.1.2013 20:39:37)
Můžu se zeptat, zda někdo nevíte, jestli je možné a vhodné a dělá se to vůbec- dát( během loučení s hodně blízkým příbuzným u otevřené rakve)- "něco malého" do rakve- "na památku"... Moc bych to chtěla udělat... Cítím to tak, ale nechci udělat něco špatně.
Děkuji za vaše názory. T.
 Monty 


Re: Pohřeb- můžu dát zemřelému něco na památku do rakve? 

(17.1.2013 20:42:17)
Teoreticky ano, ale loučení se dneska obvykle odehrává "přes sklo", takže to musíš dát zřízenci, nemůžeš to tam dát osobně.
Nevím jak je to u pohřbů do země, tam to třeba možné je, ale v krematoriu to už bude asi všude stejně.
 Monty 


Re: Pohřeb- můžu dát zemřelému něco na památku do rakve? 

(17.1.2013 20:50:29)
maargitt,
asi jak kde, když jsme pohřbívali babičku, tak tam sklo bylo. A hodně nás to mrzelo, taky jsme jí chtěly se ségrou dát něco osobního do rakve.
 Ursus+3 


Re: Pohřeb- můžu dát zemřelému něco na památku do rakve? 

(18.1.2013 1:12:58)
babička ležela v rakvi bez skla - měli jsme v kostele hodinu před zádušní mší oteřenou rakev pro rodinu.
Mohli jsme jí tam dát každý, co jsme chtěli.
Pak z kostela byl průvod rovnou k hrobu, spustit rakev a uložení do země.
 Dee Dee+2 kluci 


Re: Pohřeb- můžu dát zemřelému něco na památku do rakve? 

(17.1.2013 20:45:42)
Monty, jak kde. Někde i nebožtíka vystavují (třeba mého dědečka vystaviili).Můžeš mu dát cokoliv.
 simiki+koťátko 03/07 


Re: Pohřeb- můžu dát zemřelému něco na památku do rakve? 

(17.1.2013 21:02:59)
Ne všude přes sklo. Maminka měla rakev na mé přání otevřenou, loučila jsem se s ní takto naposled sama, zřízenci přimhouřili oči, že se to prý moc nesmí, tedy dala jsem ji pusu a pohladila, to se prý moc nesmí. Potom rakev zatloukli.
 Girili 


Re: Pohřeb- můžu dát zemřelému něco na památku do rakve? 

(18.1.2013 0:45:53)
Jasne - krematoriich byva sklo, to me ani nenapadlo. Vetsinu pohrbu jsem absolvovala v kostele a tam je rakev otevrena primo.
 myšule10 


Re: Pohřeb- můžu dát zemřelému něco na památku do rakve? 

(17.1.2013 20:45:06)
Sklo by tam být nemělo... ale abych neudělala nějaký přešlap, co se nesmí nebo nedělá:-( Tak proto se ptám, zda má někdo více zkušeností... nebo ví, jak to je, moc díky.~s~
 Pole levandulové 


Re: Pohřeb- můžu dát zemřelému něco na památku do rakve? 

(17.1.2013 20:47:37)
mysule, pokud bude pohrben zehem, nesmi se dat nic, co by v peci explodovalo, jako napr. lahev s alkoholem. Navic zrizenci telo pred zehem kontroluji a pripadne nepatricne predmety, nevhodne ke spaleni vyndaji. Resila jsem nedavno neco podobneho, tak jsem na to tema cetla clanek a docela mi prekvapilo, ze v tomto vadi napriklad i kardiostimulator - jeho baterie exploduji.
 blbb 


Re: Pohřeb- můžu dát zemřelému něco na památku do rakve? 

(17.1.2013 20:48:46)
Dát můžeš, taky jsem dala
 mm 
  • 

Re: Pohřeb- můžu dát zemřelému něco na památku do rakve? 

(17.1.2013 20:49:18)
Dali jsme mému dědečkovi oblíbenou dýmku a obrázky, co spontánně po oznámení úmrtí nakreslila pravnoučata.
 myšule10 


Re: Pohřeb- můžu dát zemřelému něco na památku do rakve? 

(17.1.2013 20:50:30)
Šlo by o fotku dětí...To by problém u žehu být asi neměl, ne?
 Pole levandulové 


Re: Pohřeb- můžu dát zemřelému něco na památku do rakve? 

(17.1.2013 20:53:01)
mysule ,fotky by vadit nemely.
 PJana 


Re: Pohřeb- můžu dát zemřelému něco na památku do rakve? 

(17.1.2013 20:53:59)
Dávali jsme tátovi do rakve obrázek, který namaloval syn. Máma mu tam dávala svaté obrázky a myslím, že ještě růženec.
 simiki+koťátko 03/07 


Re: Pohřeb- můžu dát zemřelému něco na památku do rakve? 

(17.1.2013 21:00:45)
Dala jsem mamince srdíčko, látkové s knoflíčkem, dát se může. Dávala jsem o už ale v pohřební službě.
 Mlada 


Re: Pohřeb- můžu dát zemřelému něco na památku do rakve? 

(17.1.2013 21:01:35)
Syn dával dědečkovi kytičku sněženek.
Řídila bych se tím, co cítíš. Upřímnou soustrast.
 štěpánkaa 


Re: Pohřeb- můžu dát zemřelému něco na památku do rakve? 

(17.1.2013 21:03:24)
otázka je, kdo organizuje pohřeb - zda vůbec bude rakev otevřená. Zeptala bych se asi nejbližších příbuzných, kteří to organizují, jak to bude a fotku bych případně dala někomu ze zaměstnanců zařízení, kde bude obřad.~d~
 kudlanka nábožná 


Re: Pohřeb- můžu dát zemřelému něco na památku do rakve? 

(17.1.2013 21:24:53)
Já jsem u manžela otevřenou rakev nechtěla, ale domluvila jsem se s pohřební službou a ještě den před pohřbem jsem se přímo v krematoriu s ním rozloučila sama. Otevřeli mi ji na mé přání. Dala jsem mu tam naši společnou fotku s dětmi...~n~
 myšule10 


Re: Pohřeb- můžu dát zemřelému něco na památku do rakve? 

(17.1.2013 21:24:57)
Rakev otevřená bude, budeme se jako rodina loučit u otevřené rakve, jde mi o to, zda to tam během toho můžu dát já sama aniž by to bylo nějak proti něčemu, nevhodné apod., fakt to nevím...
 Petra 
  • 

Re: Pohřeb- můžu dát zemřelému něco na památku do rakve? 

(17.1.2013 21:31:31)
Určitě můžeš. My jsme tchýni i tchánovi dali spoustu věcí. Ale ti byli pohřbeni do země. V krematoriu zaměstnanci asi pak nevhodné věci vyndají. Ale fotka by asi měla být v pohodě. A nic tím nenarušíš. Udělej, co cítíš.
 Skapik,Ráďa93,Hanek97,Maty06 


Re: Pohřeb- můžu dát zemřelému něco na památku do rakve? 

(17.1.2013 21:27:28)
my jsme davali pytlicek s drobnyma na cestu domu , dela se to tak u nas ....
tchan byl v kostele otevreny to nebyl problem, maminka v obradni sini za sklem poprosila jsem zrizence , zanesl do rakve kyticku a pytlicek s drobnyma ...
 Louisa Z. 


Re: Pohřeb- můžu dát zemřelému něco na památku do rakve? 

(17.1.2013 21:28:36)
Pokud bude rakev otevřená, je to určitě vhodné. Pokud bude obřad v obřadní síni krematoria, je možné prostřednictvím nejbližších pozůstalých požádat o rozloučení ne přes sklo (udělala jsem to a vyšli mi vstříc - ale je to asi o lidech/zřízencích). Protože jsme měli po obřadu uložení do hrobu, tak jsem dala mužovi těch věcí na poslední cestu více - poslední dopis ode mně, obrázky a keramické výrobky od syna, můj brácha mu dal láhev coca-coly, protože ji měl rád. Při žehu se to bohužel ale opravdu velmi omezuje - v tom případě se například nedávají do rakve ani boty. Ale fotka by měla být OK.
 Dari79 


Re: Pohřeb- můžu dát zemřelému něco na památku do rakve? 

(17.1.2013 22:34:54)
Můžeš, dřív to bylo dokonce skoro "povinnost" - pamatuju si tak pohřby z mého dětství na vesnici v kostele, kde každý příchozí se u otevřené rakve rozloučil a vložil minimálně obrázek nějakého svatého.
 Danik78, P+D 7/09, H 4/11 


Re: Pohřeb- můžu dát zemřelému něco na památku do rakve? 

(17.1.2013 22:46:09)
Máme za sebou několik pohřbů v blízké rodině za poslední rok a nikdy sklo nebylo. Ale neměli jsme kremace, pouze pohřby do země.
I různé pohřební služby, o sklu jsem ještě neslyšela.
 arsiela, 


Re: Pohřeb- můžu dát zemřelému něco na památku do rakve? 

(17.1.2013 22:50:05)
Babičku sme vypravovaly z domu,rakev byla otevřená v domě smutku. Dávala sem ji tam na památku růženec.Nikdo to neřešil.Ale ukládali jsme ji do země.někdo z lidí kdo se přišel rozloučit ji ještě dával do rakve kytičku.To jen co sem si všimla.
 blume5 


Re: Pohřeb- můžu dát zemřelému něco na památku do rakve? 

(17.1.2013 23:09:23)
Když jsme pohřbívali maminku manžela (mou tchyni), tak jsme se rovnou domluvili s pohřební službou, protože naše děti chtěly babičce dát dva jimi namalované obrázky a dva malé plyšáčky, co jí než zemřela daly předtím v nemocnici. Pohřební služba neměla nic proti tomu. Při samotném pohřbu byla rakev otevřená, ale bylo na ní do půly sklo, a tak jsme mohli vidět, že babička měla u rukou obrázky od našich dětí. Plyšáčky jsem neviděla, ale určitě je tam také měla, jen jsem neměla v tom smutku chuť to tak detailně kontrolovat. Takže bych si zavolala do té pohřební služby, která pohřeb děla, a zeptala se jich přímo.
 Urbík 


Re: Pohřeb- můžu dát zemřelému něco na památku do rakve? 

(17.1.2013 23:17:51)
Zrovna před týdnem jsem byla na pohřbu babičky.kdo z rodiny chtěl,mohl se s ni ještě rozloučit,když ležela v otevřené rakvi.rakev byla vyzdobena květy od pohřební služby,ale mohli jsme ji tam i něco dat.ja jsem ji položila k rukám tulipány,protoze je milovala,vse bylo přirozené,dojemné a ubrečeně krásné.
 Girili 


Re: Pohřeb- můžu dát zemřelému něco na památku do rakve? 

(18.1.2013 0:43:41)
A bude vubec otevrena rakev? pokud je to hodne blizky pribuzny, tak i do toho stejne nikdo jiny blozsi snad nema co kecat, ne? Dej tam zemrelemu, co chces, jen by to nemely byt veci vylozene k pohrbivani zakazane.
 NovákováM 


Re: Pohřeb- můžu dát zemřelému něco na památku do rakve? 

(18.1.2013 1:24:17)
cokoliv. Je to na tobě, jak se budeš loučit.

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.