| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Klonidinový test

 Celkem 11 názorů.
 Maui 


Téma: Klonidinový test 

(8.9.2009 14:13:11)
Malé je 5 let a měří 98 ch a váha 13 kg. Doktorka nás už přes rok hlídá a v květnu nám řekla,že pokud nevyroste,v září jdeme na pyridostigmin-kloningový test. Nevíte někdo na co se připravit??? děkuji~;((~;((~;((~;((
 NovuleD 


Re: Čeká nás kloningový test 

(8.9.2009 14:41:58)
Ahoj, sice nevím přesně co to je, ale mohl by to být test na růstový hormon, teď nevím, ale myslím, že se v různých časových intervalech aplikuje nějaká látka a odebírá se krev, aby se zjistilo, jak tělo produkuje růstový hormon, jestli ho není málo. My ho za sebou ještě nemáme, ale dceru mám o rok starší a přesně tyhle míry měla v pěti letech. Chodíme s ní na dětskou endokrinologii jednou ročně na kontrolu a všechny vyšetření jsou OK. Teď nás čeká další na podzim a asi nám budou dělat rengen ručky na kostní věk. Vy někde chodíte na endokr. nebo to zatím reší jen dětská. Možná bych se na nějaké pracoviště objednala, abys měla klid. Můžeš mi i napsat na mail pod nickem, budu tu až večer, ale můžem si popovídat. Zatím
 Beebie+Honzík 09/07+Luci 06/10 


Re: Čeká nás kloningový test 

(8.9.2009 14:54:36)
Pyridostigmin-klonidinový test je stimulační test k určení sekrece růstového hormonu. Jak probíhá nevím, určitě budou potřeba nějaké odběry, ale všechno by Ti měla vysvětlit lékařka, tak se neboj a zeptej se jí! Jinak koukám, že polovina dnešních témat by se měla přejmenovat, aby je někdo později dohledal, ale Roni asi dneska spí ~:-D po náročné kauze Spirálka...
 Hakiniki-Kuba 


Re: Čeká nás kloningový test 

(8.9.2009 16:30:04)
Mému synovi je 5 a půl roku a měří cca 103 cm a váží 15 kg. Myslíte, že by bylo také vhodné ho dát vyšetřit. Má za sebou zatím různé testy, např. na celiakii, potní test, ...
 Gabina 
  • 

Re: Čeká nás kloningový test 

(17.10.2010 15:50:39)
Ahoj, mám stejně starého syna, měří 104 a váží asi tak 14,5 kg. Už dva roky běháme po testech, 2x clonidinový a teď nás ženou na inzulinový, prý je mnohem akčnější, řekla bych že až snad nebezpečný, podle toho co jsem četla...
 kikina80 


Re: Čeká nás kloningový test 

(17.10.2010 22:56:38)
Senedro, to už j pět týdnů co jste začali? To to letí, to je dobře, že to malá zvládá....oni jsou to šikulky ~s~

Gábi nevím o jaký test jde, my podstupovali ten clonidinový a teda taky nic moc reakce:-© Zeptej se na stránkách růstového hormonu. Pan doktor Ti to určitě nějak přiblíží.

Jinak já jsem taky moc ráda za RH, od mala jsme dceru hlídali, každý cm byla pomalu oslava, teď má za první půlrok o 5cm navíc, to rostla normálně ročně. Tak to je pak radost kupovat nový oblečení ~t~
 NovuleD 


Re: Čeká nás kloningový test 

(8.9.2009 20:03:44)
Juliet, ono stačí vyšetření klidně až v šesti, s aplikací růstového hormonu se stejně začíná spíš až po pátém roce. A neznamená, že když je dítě drobné, i třeba jako my, tak růstový hormon dostane. Jiná je situace když dítě přestane růst. Ale naše se narodila jako drobná a roste každý rok to co má a tento test nepodstoupila, není k tomu zatím důvod a to podle endokrinologie, kde se aplikací růstového hormonu přímo zabývají. Podstoupila ostatní vyšetření, které by k tomu mohly navést, ale všechno je v pořádku. Teď jdeme na rentgen ohledně kostního věku a dál se uvidí.
 Raďulka 


Re: Čeká nás kloningový test 

(8.9.2009 20:08:18)
Ehm, tak má dcerka má ve 4 letech 96cm a 14,5kg a nenapadlo by mě to řešit testováním ani RTG. Její růstová křivka má správný tvar a že je trošku mimo tabulku neřeším. Nemůže být každý průměrný ~;)
 Maui 


Re: Čeká nás kloningový test 

(8.9.2009 20:15:52)
No malá měla před více než rokem vyšetření kostního věku,to vyšlo,že je cca o 1,5 roku pozadu s růstem. Pak jsme byli v nemocnici v Praze na pár dní,kde dělali odběry krve a teď nás právě čeká tento test.Ale doktorka mi řekla,že je to trošku nepříjemné vyšetření a že musíme přijít na lačno ~;((~;((~;((~;((
 NovuleD 


Re: Čeká nás kloningový test 

(8.9.2009 21:35:52)
Myslím, že se něco opakovaně píchá na vyprovokování produkce růstového hormonu a pak se po nějakém čase sbírá krev, jak tělo reaguje a produkuje či ne. Myslím, že to sice trochu nepříjemné bude, ale jsou horší vyšetření. Kolik měla malá když se narodila. Naše byla prcek měla 2,4kg a 45cm, byla tedy o tři týdny dřív a nikdy moc extra nepřibývala, ale plynule.
 Linda&Laura 
  • 

Re: Klonidinový test 

(2.1.2010 14:32:01)
Dobry den, nevim, jestli uz test nemate za sebou, pokud ano, muj prispevek bude irelevantni, ale mozna pomuze jinym maminkam.. :) My jsme s dcerou na tomto testu byli tento tyden. Popisu tedy prubeh. V 9h jsme prisli, mala dostala na lzicce rospusteny nejaky prasek, potom jsme meli hodinu volno. v 10h byl prvni odber z rucicky, nasledovala nejaka latka, kterou dostala strikackou do pusy a zase hodina volno. Po teto latce asi za 30min usnula. v 11h byl druhy odber, z druhe ruky. Tot vse. Spala potom temer cele odpoledne. Vysledky trvaji cca 14 dni.

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.