| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Názory k článku Jakou máte babičku?

 Příspěvky 110 z 44 [Dalších 34 >>]
štěpánkaa
15.11.2012 22:45:26
Grow, souhlas~;)
Grow
15.11.2012 6:05:53
To je přesně ono, Myss, o čem jsem psala kousek výš. Že se staneš babičkou, je prostě fakt. Ale je jen na tvém rozhodnutí, jestli budeš babičkou hlídací, nebo ne.
Je samozřejmě krásné, když funguje širší rodina a vládnou v ní harmonické vztahy. Když babička svá vnoučata miluje, ony milují ji a rodiče nemají proti jejímu způsobu výchovy námitky.
Co nechápu, jsou stesky "ta naše babička vůbec nechce hlídat", vycházející z mylného předpokladu, že je to její povinnost.
Grow
15.11.2012 5:39:04
Štěpánko, myslím, že mluvíme každá malinko o něčem jiném. Jasně, že se žena stane babičkou v okamžiku narození vnoučete. Ovšem nestává se z ní tím někdo, kdo má jaksi za povinnost starat se o vnoučata.
Naprosto se shodujeme v tom, že se míra člověčenství babičky neodvíjí od míry času a zájmu, které věnuje vnoučatům.
petrachl
14.11.2012 23:12:17
Ja tedy rozhodne vim, jaka nebudu. Kdyz pozvu vnoucata na obed, nebudu jim predhazovat, ze kvuli nim cele dopoledne stojim v kuchyni. Kdyz je budu chtit hlidat, nebudu si vecer stezovat, ze jsou nehlidatelne a nezvladnutelne. Nebudu si zapisovat do kalendare pocty hodin/dni,kdy jsem je hlidala, abych to jednou mohla mohla mame vnoucat vpalit. Mohla bych pokracovat do nekonecna... take bydlime na druhe polokouli a nasi nas moc nevidi, presto tech par tydnu v roce, co mohou stravit se svymi vnuky mi davaji najevo, ze jsme na obtiz. Skoda... takhle jsem si to vubec nepredstavovala a moc me to mrzi. I toho skypovani se musim doprosovat...~:(
14.11.2012 23:04:51
Ostatni babicky prevazuji proto, ze ten vycet byl neuveritelne ubohy a tak blby clanek je slaby snad i pro OnaDnes. ~8~
13.11.2012 17:06:43
Je to tak,prostě se podělit o tu krásnou radost z dětí.S kým jiným by to mělo být,než s těmi nejbližšími.Ale má matka to neumí.Protože jí to taky asi nikdo nenaučil.Ale já to přetrhnu a budu se i těšit až jednou budu babička a budu se radovat z dětí od mých dětí.Protože v tom jediným vidím smysl života a poslání ženy tu být.A jestli pohlídá nebo né o to ani nejde(stačilo by aspon dvě hodinky jen pro mé děti,aby měly jen babičku pro sebe).Spíš o zájem a krásný vztah k mým dětem.Ten kdo to má,toho si važte,nic krásnější asi není.Děti aby měly zážitky a krásné vzpomínky.
13.11.2012 11:15:48
Ajlino s klidným svědomím můžu říct že mám čas na své rodiče kdykoli je potřeba. i za cenu,že šlapu třeba dvakrát týdně 7km pěšky tam a 7 km zpět.přijde mi to samozřejmé.bez ohledu jestli mě oni zabezpečili nebo ne.
O prababičku sem se postarala až do konce i když to bylo tři měsíce nonstop péče.A jsme strašně ráda,že sem to mohla být já,kdo s ní ty poslední měsíce strávil.
Doufám,že budu babička milující,neprudící a připravena kdykoli pomoc.Vždyť vnoučata sou dar,moje pokračování,je nádhera pozorovat jak to mrně roste a když ještě budu moct k tomu přispět třeba tím,že mu ukážu něco nového,co si přát víc.
Irena2
13.11.2012 10:54:44
přesně, ono to není jenom o "babičkování", ale většinou o celém vztahu v rodině. A taky, někdy se může babi rozkrájet, ale když "chytne" vstahovačnou a urážlivou snachu, tak je to pořád málo, a ještě všecko špatně...
Irena2
13.11.2012 10:36:52
A hlavně: to tak vnímá i manžel! ~:-D
Irena2
13.11.2012 10:35:58
krásné. Moje děti mají obě babičky, s mojí mamkou žijem v jednom domě (ne domácnosti ~;)), manželovu mamku vídáme málo kvůli vzdálenosti, ale jsou obě fajn. Možná ne 100%, ale myslím, že i nám se dá závidět.
 Příspěvky 110 z 44 [Dalších 34 >>]

Zajímavé akce

Vložte akci

Další akce nalezte zde

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.