| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Názory k článku Největší štěstí v životě? Dělat si věci po svém

[<<Předchozích 10] Příspěvky 1120 z 40 [Dalších 20 >>]
25.1.2012 12:35:42
názor = blbost???

a co na to redakce???

proč mě tu má někdo urážet, že píšu blbosti???
25.1.2012 11:44:34
Co já si pamatuju, tak právě "metoda Líný rodič" běžně fungovala před revolucí. Vedla děti k samostatnosti a zodpovědnosti. Snažím se to taky uplatňovat i když v menší míře, protože dnes by některé věci prostě nešly z bezpečnostních důvodů. Knížku jsem četla a moc se mi líbila. Doporučuju přečíst.
susu
  • 
25.1.2012 11:28:15
Jinak označovat druhé lidi za sobecké spratky je taky urážka.
susu
  • 
25.1.2012 11:27:05
Ne. V době revoluce mi bylo dvacet a dítko se mi narodila až cca 15 let poté. Ale lidi v té době narozené znám, potkávám se s nimi a proto vím, že píšeš blbosti.
25.1.2012 10:16:23
SOUHLAS!!! pod to bych se podepsala :-)
25.1.2012 10:12:20
prosím, bez urážek, není to blbost, byť to tak můžeš hodnotit, ale můj názor!!!

nejsi čistě náhodou inkriminovaný ročník, případně nemáš v oněch letech narozené děti? tím by se vše vysvětlilo :-)
25.1.2012 9:18:12
Niki, ale zase kdyby Tě rodiče nechali pořád jen spát a číst si (kteréžto touhy jsou v dětství OK a nic proti nim), tak bys mohla skončit jako člověk bez jiných zájmů a koníčků (krom toho spaní a čtení).

Což se sice taky dá, ale je otázka, jestli je to žádoucí.
*Niki*
25.1.2012 9:02:22
Knihu nemám, nečetla jsem, ale nejspíš to udělám.
Já jsem líná od podstaty, takže myslím, že tam neobjevím nic převratného:-)

S hlavní myšlenkou se plně ztotožňuju: a to nechat dítě být.
Vzpomínám si na své dětství a nic víc jsem od našich nechtěla. Kterýkoliv rodinný výlet za zábavou bych vyměnila za to, aby mě nechali na pooji dělat si to, co sama chci - což by bylo dlouho spát a pak si v klidu číst.
Vyplňování času a myšlenek stále nějakou umělou zábavou, nejlépe mimo domov, mi není blízské dodnes. A představy rodičů, že přesně tohle je pro děti dobré a přínosné, stát jim stále za zadkem a organizovat čas, jsou úsměvné... kdyby pak kolem puberty nezačaly být smutné.
Dnes děti vůbec nejsou samy. Stále jim je někdo v patách s vyplněním času. A když už nejde vyplnit víc, tak alespoň s otázkami jak se máš, co jste dělali, co nového ve škole...
TAkže zájem ano, pokud se dítě očividně chce svěřit (ale to by udělalo i bez otázek:), ale jinak... nechat být:-)
Markéta s párkem
  • 
24.1.2012 12:58:11
Naprosto souhlasím.

Takové ty nářky, jak rodiče na děti nemají čas, jak to bylo dřív lepší.... Nevím, kdy dřív - za komančů? To se přeci taky jezdilo na chaty, chalupy, stavěly se svépomocí baráky. A kapitalismus nebo feudalismus - ano, děti byly s některými rodiči víc - protože musely tvrdě makat. Byly regulérní pracovní silou.
Markéta s párkem
  • 
24.1.2012 12:54:49
Tak já ne že bych si neuměla představit tu dřinu. Mně spíš bylo divné, že při té samé práci se tam vstávalo ve 2 hodiny, u nás kolem 5. Nesrovnávám to s 30. léty u nás, to jsme byli myslím napřed, byla aspoň nějaká mechanizace. To, cos popsal myslím odpovídá našim podmínkám cca o 100 let dříve. Ale nemyslím, že by se vstávalo tak brzy.

K tomu "lenošení" v zimě - hezky to popsala Betty Mc Donaldová - jak se těšila na ten pokec se sousedy u kamen při opravě zemědělského nářadí. Houbec - všechno trvalo dýl, protože bylo furt zima, vlhko, tma.
[<<Předchozích 10] Příspěvky 1120 z 40 [Dalších 20 >>]

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.