| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Názory k článku Vlastenectví našich dítek

[<<Předchozích 10] Příspěvky 1119 z 19 
Binturongg
1.12.2011 23:22:07
je něco úplně jiného!
Zdá se, že tentokrát Vacek tlačí velrybu na moře, přestože chce zůstat na pláži ~8~
Winky
  • 
1.12.2011 23:09:54
jj, na všem se dá něco najít.... Včelí medvídci jsou například (:-) ) krutí rasisti, protože text jejich písničky je takřka na úrovni Orlíků: "bílá bílá bílá bílá, komu by se nelíbila, bílá vrána bílá noc, bílé není nikdy dost..."

Myslím že tak jako by měl člověk mít rád sám sebe celého - se svými plusy i mínusy, kladnými i zápornými stránkami (protože je má každý z nás, i Mirek Dušín určitě nějaké měl a pan Vacek zcela jistě také není jen bílé lilium), tak bychom měli mít rádi i naše dějiny, náš národ - něco bylo lepší, něco horší, ale z těch všech lidí prostě nějakým způsobem vycházíme a dále pokračujeme, co je na tom špatného? Krom toho, každá událost má svůj historický kontext a to že se kdysi dělo něco, co dnes odsuzujeme/nechápeme/už bychom neudělali (jen si fanděme!!) neznamená že ve své době to nemělo nějaký komplex příčin a důvodů proč se tak stalo.
j.
  • 
1.12.2011 20:47:44
krtek je jak robin hood, to jeste jde, zato trautenberg mi pije krev uz hezky dlouho :-)
maja
  • 
1.12.2011 19:44:42
máme doma tohoto krtka převyprávěného myslím M.Ebenem a tam už to je jinak: krtek poprosil o meloun...
kreditka
1.12.2011 16:39:04
Tohle nesnáším hledat za každým večerníčkem i pohádkou politiku. Děti to budou vnímat tak jak je my rodiče necháme. Pokud někdo nebude dítěti podstrkovat znárodňování v pohádce krtek a paraplíčko tak dítě samotné v tom uvidí prostě jen pohádku. Vy jste nikdy jako malí nevlezli třeba na cizí strom a neočesali z něj třešně abyste se podělili s kamarády? Taky je to znárodnování
1.12.2011 14:35:49
mně ten článek přijde taky takový nedomyšlený. Určitá forma vlastenectví je v nás daná a určitá dávka vlastenectví je nutností i v dnešním světě. Hodně bohulibých činů v historii bylo vykonáno ve spojení dobrá vůle-vlastenectví. Dobrá vůle a ušlechtilý duch někdy nestačí, věřím, že i ti čeští dělníci za Protektorátu, co v našich fabrikách pomáhali budovat Třetí říši, byli v jádru dobří, ale jaksi nám to nebylo nic platné. Oproti tomu hoši, co utíkali za hranice v sobě měli notnou dávku vlastenectví a třeba i drsnou povahu zabijáka (výsadkáři) tím vším zachránili čest našeho holubičího národa, který vlastně ani neví, proč a za co bojovat a umírat.
Gabriela, 3 děti
1.12.2011 14:19:33
Mám pocit, že spousta lidí považuje vlastenectví skoro za sprosté slovo, v lepším případě za něco dávno překonaného, zbytečného a dnes zoufale nemoderního. A přitom naprostá většina lidí okolo mě v sobě vlastenectví v nějaké podobě má, jenom to tak nenazve. Třeba když byly povodně, tak potom lidi z humanitárních organizací zmiňovali, jaká přišla vlna solidarity a dárci přechodně přestali dávat peníze na zahraniční pomoc, sešlo se hodně peněz na pomoc zdejším vytopeným oblastem. Co jiného tohle je než vlastenectví?
Televizní pořad Toulavá kamera má docela dobrou sledovanost, lidi zajímá co pěkného a zajímavého je v naší zemi - není tohle taky určitá forma vlastenectví? A pokud člověk rád sleduje Toulavou kameru, vylučuje se to nějak s tím, aby rád sledoval i Objektiv (reportáže o zahraničních zajímavostech)?
Gabriela, 3 děti
1.12.2011 13:40:28
Znát minulost vlastní země, znát zdejší hrdiny (i zločince) se nikterak nevylučuje s tím respektovat ostatní národy a přátelit se s kýmkoli odkudkoli.
Pokud by se děti v hodinách vlastenectví učily o tom, na co není v rámci dějepisu prostor a čas, poznávaly by osudy konkrétních lidí, kteří dokázali něco významného, probíraly moderní dějiny a získávaly tím lepší pochopení souvislostí (což se obávám, že v hodinách dějepisu stále není dostatečné), naučily se něco o tom, co se dělo na území, na kterém žijí, dřív než se narodily a čím procházeli jejich předci, tak proč ne? Dějepis učí děti celosvětové dějiny, v rámci hodin vlastenectví by mohly propojovat dějepis, zeměpis, občanskou nauku, ukázat si třeba lidové kroje, obyčeje, kulturní památky, Telč, zjistit si co významného se dělo v jejich městě, kdo zajímavý se tam narodil či žil, celkově trochu líp poznat vlastní kořeny... proč ne?
Etraska
  • 
1.12.2011 12:55:44
Ještě jsme zapomněli na večerníček Pozor Bonbón! To je vzkutku kapitalistický a velice politicky zaměřená pohádka. Na jednu stranu z toho doslova čiší ono porevoluční nadšení, na stranu druhou působí jako určitá předzvěst skutečnosti, že to už brzo nebude s naší zemí zas až tak slavné. Češi v té době, ještě podnikat moc neuměli, zato se všek rychle našli schopní zloději, kteří se rychle chytli příležitosti. V tomto večerníčku je to vidět opravdu hodně, např. i co se týče ničení životního prostředí upřednostňování vlastního zájmu oproti reálné nutnosti atd.
[<<Předchozích 10] Příspěvky 1119 z 19 

Zajímavé akce

Vložte akci

Další akce nalezte zde

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.