| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Názory k článku A teď natočíme monitor!

 Příspěvky 110 z 55 [Dalších 45 >>]
6.9.2011 10:24:02
30% dětí...už jsem byla hodně unavená ~a~
6.9.2011 10:22:10
omlouvám se za ty chyby...skoro všude kde mám mít y(sestřičky měly...)mám i...jsem nějak nepřemýšlela...
5.9.2011 22:38:50
také přidám svou zkušenost....trochu víc se rozepíšu..u prvního porodu jsem měla vždy natáčky ukázkové.u druhého syna jsem chodila do rizikovky,tak jsem i natáčky měla častěji a pokaždé(!!)se panovi doktorovi nezdáli a řekl mi buď,že tady to bylo špatné,ale tady se to zlepšilo,tak běžte domu a nebo jsem musela jít později na přetáčku...když jsem byla asi 3týdny před porodem mimořádně v nemocnici,protože jsem necítila pohyby(syn byl jinak velmi aktivní a hodinová stimulace nezabrala-dloubání,skákání,vybíhání schodů....),sestřičky se taky snažili,ale dal si říct až po půl hodině,ale dle monitoru mu srdíčko bilo,což bylo to hlavní...ale doktorovi(jinému)se záznam nelíbil,tak mne pozval na druhý den a případně vyvolat porod...druhý den tam byl můj doktor z rizikovky a opět řekl to co vždy...v den porodu(2dny po termínu) jsem byla v nemocnici ráno,ale opět byl záznam divný,tak jsem měla přijet večer,to se akorát střídali směny,tak jsem byla na záznamu déle než 20min(těch dvacet min bylo akorát v těch 18hod kdy se střídali)a těch 20min byl záznam ok...pak se ale zhoršil a vystřídaným sestřičkám se asi nechtělo čekat až se to zlepší(to jsem byla na záznamu třeba hodinu a půl)a asi měli zkušenost,že to nic není...nevím...tak se dohodly,že to na hranici těch 20min utrhnou,jakože dýl jsem to neměla...a poslali mě domu.cestou už jsem cítila slabší kontrakce,pak mi praskla voda a měla jsem překotný porod...ten ve finále zachránil synovi život,to mi řekly ty asistentky...řekli mi i že mohl umřít ještě v děloze...měl šňůru kolem krku(to má 30%),ale navíc měl i kolem těla,měl na ní 2 uzle a ten druhý byl navíc složitý...syn byl úplně fialový,skoro černý...na tělě a hlavičce spoustu petechii...takže MŮJ NÁZOR?mě monitor neustále poukazoval,že není malej v pořádku,ani na ultrazvuku to nebylo vidět...ale doktoři na to prděli...takže já mám opačnou zkušenost...můj problém doktoři podcenili a málem to stálo mého syna život,případně dobrý mentální vývoj...nedostatkem kyslíku by mohl být ovlivněn...ale synek je úžasnej,takže je,jak doufám,v pořádku....myslím si,že je lepší reagovat na záznam přehnaně a porod vyvolat než to podcenit a ....
Irena2
29.8.2011 23:24:16
:-) pěkně napsané
29.8.2011 13:04:36
Ono je u toho cteni jeste potreba zapojit rozum, dostatecne premyslet, kriticky zhodnotit a udelat si podle toho zaver pro sebe. Premysleni ale zjevne mnoho lidi boli, tak jen nadavaji na clanky, ktere jim uplne nevoni.
kili
  • 
29.8.2011 9:18:44
nojo, někdy je těžko to pochopit, věci medicíny jsou oblíbeným předmětem všemožných rad a kritik, zejména od těch, kteří o nich mají toliko vlastní tušení, vždy se najdou Eskymáci, kteří rádi poradí domorodcům z Konga jak se chovat v období tropických dešťů
Lenka
  • 
29.8.2011 6:53:18
Článek jsem nedočetla, jen mě hned v úvodu zarazila věta o snížené srdeční činnosti u miminka při kontrakci. To jsou snad doktoři úplný blbci, že tohle neví, aspoď to z nich článek teda dělá ??? Mám za sebou dva porody a tohle jako laik vím i já sama, že při kontrakcích tohle mimi má. Fakt nechápu.....
michelinablu
28.8.2011 20:46:38
Ze své zkušenosti mohu říct toto - při prvním porodu mi natáčeli monitor každé dvě hodiny, velmi mě to omezovalo, protože jsem např. chtěla být ve sprše nebo se pohybovat a ne ležet na posteli půl hodiny, domluva s personálem byla obtížná, neustále mi předhazovali nutnost monitorování, hodně mi to narušovalo celkové prožívání porodu a soustředění se na sebe samou. Při druhém porodu - to jsem již byla poučenější a mnohem víc věděla, co při porodu chci a co ne, měla jsem dulu a "svou" porodní asistentku - ta byla ochotná poslouchat ozvy přenosným doppler. měřičem, samozřejmě, že to pro ní je náročnější, než jen zapojit monitor, ale byla ochotná, nic na mě nemontovali, jen mi na chvilku přiložila monitor k břichu a situaci zhodnotila. Bylo to mnohem příjemnější, téměř mě to nerušilo při mém porodním procesu, přesto bylo miminko čas od času zkontrolováno. JSem sama lékařka a tudíž nepodceňuji význam KTG, nicméně myslím, že mnohdy přináší víc škody, než užitku ( tolik známých v poslední době muselo akutně ( = pro jistotu) na císaře, protože "najednou" nebyly dobré ozvy...až mě ten počet zaráží!)
marketkau
28.8.2011 9:43:45
no vidíš a já mám dvě děti a co je to kontrakce vůbec nevím...
marketkau
28.8.2011 9:41:36
U prvního dítěte mi ležet na zádech až do porodu vůbec nevadilo. Přenášela jsem a před porodem už ležela v nemocnici (malý se narodil 41tt+3), při monitoru se mě sestry vždy ptali jestli si raději nechci lehnout na bok, že na zádech to někomu nedělá dobře.
Porod mi vyvolávali, ale necítila jsem žádné kontrakce, měla jsem jen křížové bolesti. Na zádech jsem nemohla vydržet, ale na boku to pro změnu nedělalo dobře mimču. Nakonec porod přestal postupovat a pro vysoký přímý stav jsem šla na císaře...
 Příspěvky 110 z 55 [Dalších 45 >>]

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.