| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Názory k článku Horečka: spojenec, ne nepřítel

[<<Předchozích 20] Příspěvky 2130 z 74 [Dalších 44 >>]
13.1.2011 21:51:48
rychloběžka je rtuťová, když jsem ji rozbila, po bytě se rozběhlo spousta malých kuliček. Proto ji už taky nekoupíš.
Vláďa
  • 
13.1.2011 16:42:11
Homeopatika? A to vlastnoručně vyrobené, nebo dotujete nějaké chytráky co je vyrábí? :)
13.1.2011 15:15:41
kili díky! Verím tomu, čo sa píše v článkoch, pri horúčkach deti pozorujem a paraleny nepodávam :-) Maximálne do 3 dní sú bez teplot a v pohode.
Kateřina, 3 děti, 8, 6 let a 20 měs.
  • 
13.1.2011 12:29:25
Dobrý den,

zaujalo mě v článku, že nesrážení horečky by mohlo mít za následek poškození mozku. Nikdy jsem o této eventualitě neslyšela. Horečku nesrážím, dokud ji dítě dobře snáší, při horečce nad 38,5 dávám homeopatika, nad 39 ještě zábaly, omývání vlažnou vodou atd.

Mohl by někdo, například autorka článku, nebo někdo kdo to ví, napsat jakým způsobem může horečka způsobit poškození mozku?

Děkuji

Kateřina
13.1.2011 0:43:56
J8 to tak dělám taky~f~ (viz moje příspěvky níže). Ale držím jen jednu ručičku, druhá je volná a díváme se na pohádku. Kluci jsou oba mamánci, takže jim to nijak zvlášť nevadí~t~. A starší (5,5 roku) už drží teploměr sám, ale mám dojem, že by radši na ten klín a s objetím, hrozně rád se totiž tulí a chová~y~
13.1.2011 0:40:02
Mně na menší dítě (2,5 roku) funguje chovat na klíně, ručičku mu držet a dívat se spolu na pohádku v televizi, starší (5,5 roku) už v klidu obvykle vydrží a když ne, měření opakujeme a jelikož ho měření nebaví, tak si dává pozor a snaží se teploměr držet~;)
13.1.2011 0:37:12
Jé, to je ale dobrý tip!~g~
To vyzkouším napřed na sobě. Já už jsem jeden digitální teploměr vracela do lékárny (měřil špatně a vadilo mi, že nemá ani indikátor pro vybité baterky), značku už nevím, ale byl stejný, jaký jsem poznala v porodnici, druhý - OMRON - měří v podpaží stejně špatně. Ale tenhle důvod mě tedy nenapadl! (I když hlavní výhodu digiteploměru jsem viděla hlavně v tom, že nemuím děti trápit dlouhým měřením; ale kdyby se mi náhodou rtuťový teploměr rozbil, bude to dobré řešení.)
13.1.2011 0:29:54
Já mám totéž s tchyní - tedy řeči nemá, ale je na ní vidět, že se jí nesrážení teploty nezdá.
13.1.2011 0:28:25
Když byl starší syn malý, zdravoval se takhle za 2 dny - 1 den horečka, druhý den zvýšená teplota, třetí den bez teploty a konec. Taky jsem nikdy nesrážela (jen jednou, když měl 39,5°C, jsem mu dala jeden čípek Panadolu). Ale cca od 3 let už mu uzdravování trvá déle - nevím, čím to je. A malý se takhle neuzdravoval nikdy, ten má spíš déle jen zvýšenou teplotu (a 1. a zatím poslední Panadol dostal teď před 14 dny, při chřipce)
13.1.2011 0:24:41
Je to asi individuální. Mně je taky blbě, když mám přes 37°C, ale jakmile teplota přesáhne 38° nebo dokonce 39°C, je mi paradoxně líp. Teplotu pod 39°C si od té doby, co mám děti a jsem z knížek o péči o děti poučenější, nesrážím. Dřív jsem si taky brala Paralen při sebemenší teplotě - byla jsem tak zvyklá od dětství - na zvýšenou teplotu okamžitě Acylpyrin - o žádném syndromu se tehdy nic nevědělo, snědla jsem Acylpyrinů bezpočet už v předškolním věku~:(
Mám trochu problémy s imunitou (cca od 17 let hodně časté, opakované a dlouhé virové infekce, někdy po 21. roce mi zjistili sníženou imunitu, posléze se mi rozjel atopický ekzém) a obávám se, že to může být důsledek léčby v dětství - moje tělo nemělo moc příležitostí naučit se s nemocemi bojovat samo.
Takže dětem dávám Panadol jen při teplotě nad 39°C, což bylo u každého z mých dětí (5,5 roku a 2,5 roku) zatím jen 1x. A to jsou přes zimu nachlazení téměř neustále. Křeče zatím nikdy neměli, ani žádné bakteriální komplikace.
[<<Předchozích 20] Příspěvky 2130 z 74 [Dalších 44 >>]

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.