| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Názory k článku Dětská mozková obrna je nemoc na celý život

 Příspěvky 110 z 23 [Dalších 13 >>]
15.5.2011 14:52:27
Dobrý den a můžu se zeptat jaký typ máte,my máme pravostrannou hemiparezu a do roku než začal chodit byl naprosto zdraví.přetáčel se v 5.m,lezl v 7 měsících a začal chodit v 11 měsících ale špatně na prvou nožku vůbec nedošlapoval tak jsem to začala řešit ,šli jsme k ortopedovi a ten nás poslal na neurologii a už se to vleklo.jezdím s Adámkem který má te 1,5 na rehabilitace a ted nás čeká další podrobná vyšetření.ct bylo vpořádku.takže to lékaři taky nechápou....~a~
jaanad
12.7.2010 12:34:34
děkujeme všem hodným lidem,velmi si této pomoci vážíme a z celého srdce děkujeme!!!

http://www.kontobariery.cz/Komu-pomahame/Komu-muzete-pomoci/Tomasek-D-.aspx
kili
  • 
17.5.2010 21:59:44
jestli Vás mohu uklidnit, pak AS 7*8*10 vylučuje hypoxické postižení mozku, takže nějaké "dřív" by skutečně nemělo žádný význam. CKP je pomrně běžnou vývojovou poruchou, praedilekční držení hlavy s ní nemusí mít nic společného, upravuje se i sama, fysioterapie dle Vojty nebo jinými technikami dle přesnějšího neurol. nálezu tuto úpavu významně urychlí.
Claire
  • 
17.5.2010 21:46:30
ahoj, jen jsem chtěla přispět svou zkušeností - rodit jsem začala o cca měsíc dříve, od počátku (jedna hodina v noci) mi hlásili špatný monitor, který se nezlepšoval. kačka se narodila v 11 dopoledne sekcí na kterou mě osobně odvedl primář, který se naštěstí objevil v pravou chvíli a monitor si prohlédnul. apgar 7, 8, 10. přestože dětská doktorka, u které jsme byli na kontrole po narození viděla hned, že jednu stranu těla má ochablejší, naše stálá dětská doktorka mi pak tvrdila, že to nic není a to, že má hlavičku otočenou jen na jednu stranu je normální... ve třech měsících jsem z ní vyrazila doporučení na neurologii. tam se lékařka zhrozila, ještě více se zhrozila rehab. sestra. diagnostikována centrální koordinační porucha, predilekce hlavy a prý jsme přišli za minutu dvanáct. rehabilitovala do konce 7. měsíce, cvičili jsme fakt poctivě a krásně se srovnala. vím, nejde přímo o DMO, ale jsem přesvědčená, že kdyby někdo vyhodnotil ten monitor dřív, lépe atd., mohlo to být možná jinak....
17.5.2010 15:16:08
tak to mi povídejte o těch spolužákách. Chodím o dvou fr. holích, mám postižené dolní končetiny. Původně jsem neměla chodit vůbec, ale já se nedala. Jako dítě jsem měla "štěstí" a mohla jsem navštěvovat klasickou ZŠ. Bylo to dobře, protože moje IQ bylo nadprůměr. Se spolužáky to z počátku nebylo až tak špatné. Nejvíce se to začalo hrotit právě kolem toho 11 - 12 roku. S klukama jsem si fakt užila. Hlášky na mou chůzy byli na denním pořádku. Schválně mi něco sebrali, jen abych za něma běhala a oni se měli čemu smát. Hodně mě to mrzelo,ale nejvíce mě zlomilo, když začali takové ty hodiny, že jsme měli vaření, pozemky atd. a začaly se mi stranit holky a nechtěli mě do skupiny a tak. V osmé třídě jsem odešla do ZŠ pro handicapované. Určitě synovi dodávejte více sebevědomí. Prostě děti jsou děti a s nimi je to těžké. Já i v těch letech jsem byla dost vyzrálá na to, že jsem si říkala, že začínají jít do puberty a že to musím ustát. Ale ty holky mě zlomili. Ale je to už hodně let a v té době nebyla integrace tolik běžná a tak to mohlo být i tím. Pevně doufám, že syn to všechno zvládne, ale pokud by se opravdu necítil dobře a byl už hodně psych. dole, nebraňte se myšlence školu opravdu změnit. Mě to moc pomohlo i na sebevědomí a teď problém s lidmi opravdu nemám nikde. A dokonce, i když to trvalo hodně let, jsem byla i na srazu s mou původní ZŠ a byla jsem mile překvapená, jak jsme si všichni rozuměli
kili
  • 
16.5.2010 20:06:54
a co to má co společného s paleocerebellárním syndromem ?
Tina
  • 
16.5.2010 20:04:28
Epidural, jako takovy na dite vliv nema, ale vlivem epiduralu muze dojit ke zpomaleni porodu a naslednemu pouziti klesti atd.....
16.5.2010 18:53:41
Withep,
i já mám postiženou holčičku DMO, přesněji Paleocerebellární syndrom na podkladě DMO a to i přesto, že jsem měla porod bez komlikací. Každý porod prostě probíhá jinak a za každé postižení může něco jiného. Mám ve své blízkosti spoustu mamimenk, ketré rodily buď kleštěmi, či císařem a byli komplikace a dítě je v naprostém pořádku. Nikdo nemůže na 100% říct, že mé dítě je postiženo, protože se stalo to či ono, prostě to nejde.
15.5.2010 11:55:41
Dobrý den, mám též syna s levostranou hemiparézou. Už je mu 12let. Všimla jsem si toho v půli roka a taky doktorka říkala,že je vše v pořádku,ale já jsem se odradit nenechala a doporučení na neurologii jsem si vydupala.Začali jsme cvičit Vojtovku, navštěvovat lázně Lékaři nezjistili žádný důvod. ted jsme byli opet na magnetické rezonanci a naštěstí nemá v mozečku nic co by dělalo neplechu. Operaci nám doporučili až ted a mám vetší strach než můj syn.S chůzí má problém do dneška. Navštěvu základní školu v pohodě. Samozřejmě najdou se i zlý spolužáci Bohužel
14.5.2010 23:19:04
tak to je dobře, že je synek plný elánu a má chuť bojovat, to je to nejdůležitější při této nemoci. Mé postižení se také lepší i když mi je přes 30 a je to prostě jen tím, že se snažím dělat vše a prostě bojuju. Při dvou malých dětech ještě sportuji, což mi dost pomáhá ve fyzičce a díky tomu se udržuji pořád v dobré pohyblivosti. Mé postižení je pro mě výzva a věřím, že to mi dost pomáhá. Pevně doufám, že synek to jednou bude cítit taky tak a požene ho to jen dopředu. Je fajn, že dělá takové pokroky. Je to super.
 Příspěvky 110 z 23 [Dalších 13 >>]

Zajímavé akce

Vložte akci

Další akce nalezte zde

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.